Jaki Nett (USA) w Polsce! 2 dniowy Konwent stacjonarny + transmi
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Jaki Nett (USA) w Polsce! 2 dniowy Konwent stacjonarny + transmisja on-line

poniedziałek, 31 stycznia 2022

Zapraszamy na 2- dniowy Międzynarodowy Konwent Jogi w Warszawie , 22-23. 04.2023. Na zaproszenie firmy Joga-Joga.pl przyjeżdża do Polski Gość Specjalny - Jaki Nett (USA), dyplomowana nauczycielka jogi w tradycji B.K.S. Iyengara z ponad 40-letnim doświadczeniem, posiada stopień Senior I. Do udziału w Konwencie zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Miejsce: Konwent stacjonarny - Warszawa Hala Sportowa ul. Braci Załuskich 1 + on-line na platformie ZOOM

 

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

To już ósma wizyta tej wspaniałej nauczycielki w Polsce. Program wydarzenia został  tak skonstruowany, żeby mogły wiząć w nim udział zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane.

 

Zapraszamy do udziału w Konwencie:

DOJRZAŁOŚĆ W PRAKTYCE JOGI.

Co to dokładnie oznacza?Jaki Nett mówi o tym tak:

"Dojrzałość w praktyce dokładnie oznacza to, że nie jest najważniejsze na jakim poziomie i jak długo ćwiczysz jogę. Najważniejsza jest Twoja umiejętność i zdolność ocenienia, w którym "miejscu" praktyki jesteś  i Twoja zgoda na zaakceptowanie tego stanu rzeczy.  Jeżeli praktykujesz z pragnieniem osiągnięcia pewnego sukcesu- zgadza się, aby dobrze wykonać asanę trzeba osiągnąć konkretną pozycję ciała - ale to nie jest cel praktyki.
Świadomy i uważny  proces uczenia się, proces akceptacji swoich ograniczeń, poznawania możliwości swojego ciała  i proces wejścia i komfortowego trwania w asanie - to jest właśnie  dojrzałość w praktyce i do tego będziemy dążyć".

Podczas Konwentu zajęcia dodatkowe poprowadzą nauczyciele  towarzyszący, Hania Onifade,  Janusz Dąbrowski  Wiktor Morgulec i Michał Kudzia. Będą oni także asystować i służyć uczestnikom wszelką pomocą podczas warsztatów z Jaki Nett.  

PLAN KONWENTU

SOBOTA 22 Kwietnia 

9.00-12.00  - Jaki Nett - Joga Iyengara

12.00-13.00- Przerwa

13.00 - 14.00 - Wykład

14.00 - 15.00 - Hania Onifade - Joga hormonalna

15.00 - 15.15 - Przerwa

15.15 - 16.15 - Janusz Dąbrowski -Joga dla kręgosłupa

16.15-16.30 - Przerwa

16.30 - 19.30 - Jaki Nett  - Joga Iyengara

20.00 - Wspólna kolacja z Jaki Nett

 

NIEDZIELA  23 Kwietnia 

8.00-11.00 Jaki Nett Joga Iyengara

11.00-12.00- Przerwa

12.00 - 13.00 - Wykład

13.00 - 14.00 - Wiktor Morgulec - Joga Integralna

14.00 - 14.15 - Przerwa

14.15 - 17.15 - Jaki Nett - Joga Iyengara

 

 Zapewniamy obecność tłumacza języka angielskiego.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

 

Jaki Nett praktykuje jogę od ponad 40 lat. Od 1987 roku regularnie odwiedza Punę praktykując pod okiem rodziny Iyengarów od 2 do 5 miesięcy każdego roku. Jest nauczycielką stopnia Senior I.

Autorka książki "Crack in the mask" (Pęknięcie w masce) będącej podręcznikiem ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy. Opracowała unikalną metodę "Felt Sense" będącą rozwiązaniem problemów kobiecych związanych z nietrzymaniem moczu. Jest ekspertką do spraw kobiecych magazynu Yoga Journal.

Studiowała architekturę wnętrz, aktorstwo, modeling i psychologię. Obecnie wykłada "Psychologię tożsamości" i "Wprowadzenie do psychologii" w Santa Rosa Jr College w Kalifornii. Razem z mężem prowadzi szkołę jogi w Kalifornii.

 

 

Nauczyciele towarzyszący:

 

Hania Onifade -  specjalistka od jogi hormonalnej, jogi dla kręgosłupa, fizjoterapeutka i terapeutka naturalna. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki „Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny” oraz książeczki dla dzieci „Mikrobiom Wspaniały”.

 

Wiktor Morgulec- dyplomowany nauczyciel wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuje od w 1999 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Autor pierwszych w Polsce multimedialnych podręczników do nauki jogi. Współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, Akademii Asan oraz portalu internetowego: joga-joga.pl. Od 2005 roku prowadzi wyjazdowe kursy jogi w Polsce i za granicą, oraz kursy nauczycielskieJogi Integralnej.

Joga Iyengara- to bezpieczne i precyzyjnie opracowane pozycje wzmacniające i rozciągające ciało, regenerujące, poprawiające koncentrację i relaksujące. Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków oraz specjalnie zaprojektowanych krzeseł, ławek i wałków. Umożliwiają one poprawne wykonywanie asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu

.

Janusz Dąbrowski - dyplomowany nauczyciel jogi, specjalista od jogi dla kręgosłupa, absolwent AWF w Warszawie. Od 1986 roku prowadzi BIORELAX Gabinet Odnowy Biologicznej na warszawskim Żoliborzu (www.biorelax.waw.pl), gdzie odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci, gimnastyki dla kobiet pod kątem profilaktyki bólów kręgosłupa oraz masaże kręgosłupa.Jogę praktykuje od 2003 roku, a w 2007 ukończył kurs nauczycielski Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Szczecinie u Jurka Jaguckiego. Uczestniczy w warsztatach doszkalających prowadzonych przez renomowanych nauczycieli jogi z kraju i zagranicy 

Joga Kręgosłupa - to zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem asan ukierunkowanych na pracę kręgosłupa, łopatek i miednicy. Zajęcia szczególnie polecane dla osób prowadzących siedzący tryb życia oraz z dolegliwościami kręgosłupa. Regularne ćwiczenia pozwalają wzmocnić odpowiednie mięśnie, skorygować postawę, rozluźnić nadwerężone obszary pleców. Ćwiczenia opracowane na bazie jogi według metody Iyengara mają na celu skorygować postawę i wykształcić tę prawidłową.

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

CENNIK

 

 UDZIAŁU W KONWENCIE w Warszawie Stacjonarnie - 17 godzin warsztatów -

Cena promocyjna do 30 marca - 599 zł  (Cena regularna 799 zł)

 

UDZIAŁ W KONWENCIE - TRANSMISJA ON - LINE  - 12 godzin warsztatów z Jaki Nett 

Cena: 299 zł 

 

MIEJSCE:

Hala Sportowa ul. Braci Zaluskich 1, WARSZAWA 

 

 

Kontakt do organizatorów:

redakcja@joga-joga.pl

tel. 534 923 923, 666 923 999

ZAPRASZAMY!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

 

 

 

"Warsztaty z Jaki Nett bardzo mi się podobały. Było to moje pierwsze z Nią zetknięcie i przyznam , że zauroczyła mnie swoją kobiecością i sposobem prowadzenia jogi. Jako nauczycielka jest w pełni profesjonalna. Lekcja wygięć do tyłu była dla mnie super. Uważam, że świetnie przygotowała w niej sekwencję asan. Poza tym odpowiadał mi spokojny sposób prowadzenia przez nią całego warsztatu.

Felt sense - metoda też bardzo ciekawa i dla nas kobiet niezwykle przydatna. Poprowadzona urokliwie, w stylu amerykańskim, widać, że wywodzi się z innej kultury.
A poza tym Jaki emanuje cudną kobiecością. Jest przepiękną wizytówką jogi."

Asia Błajet :)

 

 

"Fantastyczna okazja, aby zobaczyć jak inni podchodzą do jogi - myśmy w Polsce trochę za bardzo potraktowali jogę jako naukę - a Jaki Nett przypomniała, że joga to coś naturalnego, mówiła m.in. "Don’t get too intellectual, do it naturally"."Hania Szarpak

 

"Warsztaty z Jaki Nett - joga i życie z uśmiechem na ustach.
Na warsztat z Jaki Nett przyjechałam z dużą ciekawością i pewną dozą sceptycyzmu. Z prostego powodu - Jaki jest nauczycielką amerykańską, a jak doświadczyłam tego sama w podróży po USA i pracy w Kalifornii, Amerykanie są często bardzo powierzchowni, ślizgają się po powierzchni zjawisk rzadko dotykając prawdziwej głębi. A więc joga po amerykańsku? Czy to będzie dobre?
Jaki Nett rozwiała moje obawy już w ciągu pierwszych zajęć felt sense, a każda następna sesja jogi i felt sense tylko potwierdzała fakt, że jest to wspaniała nauczycielka, fachowiec w przedstawianym temacie, a jednocześnie niesamowicie pogodna i ciekawa osobowość.
Zajęcia felt sense, dotyczące tematów intymnych i dla wielu kobiet bardzo trudnych Jaki poprowadziła z niesamowitą otwartością - opowieści o jej własnych doświadczeniach z problemami kobiecymi połączone z wieloma sympatycznymi żartami sprawiły, że nikt nie wstydził się zadawania pytań i zgłaszania wątpliwości. Dzięki temu zajęcia nie były wykładem, ale żywym dialogiem, pięknym dialogiem na tematy, które w naszym katolickim kraju niestety często są tabu. Praktyczne przykłady na szkielecie o imieniu Czesław i uczestniczkach warsztatu świetnie obrazowały omawiane problemy.
Zajęcia jogi były przemyślane, dosyć intensywne i bardzo energetyzujące."

Ewa Strzemecka

 

 

Organizatorzy Konwentu

 

Kontakt do organizatorów:

redakcja@joga-joga.pl

tel. 534 923 923, 666 923 999

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Styl Życia
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi