Kurs nauczycielski RYT 500 z Beatą Darowską
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Kurs nauczycielski RYT 500 z Beatą Darowską

19-15 września 2023

Ruska 47/48, Wrocław

Z ogromną radością chcę Cię poinformować, że zachęcona przez mojego nauczyciela Johna Scotta postanowiłam zorganizować moją długo oczekiwaną edycję kursu nauczycielskiego na poziome RYT 500!

Na kurs zapraszam wszystkich, którzy:
➔ ukończyli kurs nauczycielski na poziomie RYT 200 w systemie Ashtanga Vinyasa Jogi i legitymują się odpowiednim certyfikatem – organizowany kurs będzie jego rozwinięciem i uzupełnieniem,
➔ posiadają już rozpoczętą praktykę Drugiej Serii oraz znają lub aktualnie uczą się jej rozliczenia,
➔ zarówno uczą jak i pragną rozpocząć nauczanie jogi.

W trakcie kursu:
➔ pogłębisz swoją wiedzę z zakresu Ashtanga Vinyasa Jogi,
➔ rozwiniesz praktykę własną,
➔ rozwiniesz praktyczne kompetencje nauczycielskie, tak abyś w świadomy i bezpieczny sposób mógł dzielić się wiedzą ze swoimi uczniami,
➔ będziemy pracować na materiałach udostępnionych przez Johna Scotta w formie jego podręczników.

Z mojej strony dołożę starań, by teoria była zawsze w harmonii z praktyką. Moją filozofią nauczania jogi jest indywidualne podejście do każdej osoby z uwzględnieniem jej predyspozycji i ograniczeń.

Nasze spotkania będą zawsze odbywały się na żywo we Wrocławiu.

KURS SKŁADA SIĘ Z PONIŻSZYCH MODUŁÓW:                                                                           

 1. 19.09-24.09.2023
 2. 05.12-10.12.2023
 3. 20.02-25.02.2024
 4. 11.06-16.06.2024
 5. 10.09-15.09.2024
 6. oraz 50 godzin asystowania na warsztatach, kursach, wyjazdach (zostaną tutaj również zaliczone godziny z organizowanych przeze mnie kursów doszkalających).

Wszystkie moduły 300 godzinnego kursu obejmują:

 • praktykę pozycji Drugiej Serii Ashtanga Vinyasa Jogi i jej rozliczenie
 • techniki wykonania pozycji z Drugiej Serii oraz korekty do tych pozycji
 • anatomiczne wyjaśnienia do wybranych grup pozycji
 • omówienie przyczyn trudności w wykonaniu pozycji, przyczyn powstawania ewentualnych kontuzji oraz pracę z kontuzjami
 • techniki oddechowe – pranayama (omówienie oraz praktyka na każdym zjeździe)
 • omówienie zagadnień związanych z filozofią jogi
 • metodologię oraz psychologię nauczania jogi.

Zależy mi na tym, aby absolwent kursu czuł się kompetentny zarówno prowadząc zajęcia dla uczniów posiadających podstawową, jak i zaawansowaną praktykę Ashtanga Vinyasa Jogi.

Absolwenci kursu, po zdaniu egzaminu końcowego otrzymają CERTYFIKAT potwierdzający ukończenie kursu w wymiarze 300 godzin technik oraz metodologii Ashtanga Vinyasa Jogi z podpisem moim i Johna Scotta.
Osoby te będą miały również możliwość zarejestrowania się w Yoga Alliance jako RYT (Yoga Alliance Registered Yoga Teacher) oraz figurowania na stronie www.yogaalliance.org w wykazie nauczycieli. Lista ta jest potwierdzeniem spełnienia warunków i standardów wyznaczonych przez Yoga Alliance w kierunku uczenia jogi.

Liczba osób na kursie jest ograniczona.
Cena kursu wynosi 8.900 zł (istnieje możliwosć dokonania i płatności w ratach).
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 1.500 zł.

NAUCZYCIELE PROWADZĄCY KURS:

1.Beata Darowska

Senior Teacher w John Scott Yoga Community, Założycielka Akademii Ruchu we Wrocławiu.

Przez kilka lat ćwiczyła pilnie, podróżując po świecie, szukając nauczyciela i mentora, który by ją prowadził. Miała szczęście spotkać na swojej drodze i praktykować u bardzo dobrych nauczycieli: Lino Miele, Nancy Gilgoff, Prem Carlisi, Rolf Neikutenn i innych. Kiedy jednak poznała Johna Scotta, połączenie i więź były natychmiastowe. Niedługo po tym jak ukończyła u Johna kurs nauczycielski na poziomie RYT 200 zaczęła mu asystować na jego warsztatach i kursach w wielu krajach na świecie. Obecnie jest certyfikowanym przez niego nauczycielem na poziomie RYT 500 (www.beatadarowska.pl)

2. Małgorzata Kobus

Nauczyciel jogi i fizjoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku fizjoterapii. Założycielka kanału Anatomia Jogi, za pomocą którego przekazuje swoją wiedzę, będącą fuzją jogi i fizjoterapii. W mediach społecznościowych uczy jak praktykować jogę w sposób bezpieczny, z poszanowaniem swoich ograniczeń. Na kursie podzieli się z Tobą swoją wiedzą z zakresu anatomii.

3. Piyush Mittal

Nauczyciel jogi i ajurwedy, wykładowca, inicjator, autor i współautor licznych warsztatów oraz kursów instruktorskich (m.in. instruktora jogi klasycznej, konsultanta i terapeuty ajurwedyjskiego). Założyciel i prezes „Nirmala. Instytut Jogi i Ajurwedy” (www.nirmala.pl) W trakcie naszych spotkań pogłębi Twoją wiedzę z zakresu filozofii jogi.

4. gościnnie John Scott

Światowej sławy nauczyciel Ashtanga Vinyasa Jogi. Bezpośredni uczeń Shri K Pattabhi Joisa . Praktykuje jogę od ponad 30 lat. Jego misją jest nauczanie Ashtanga Vinyasa Jogi jako tradycyjnej metody liczenia vinyas – Counted Method, prowadzącej do postrzegana Ashtanga Vinyasa Yogi jako dynamicznej medytacji. John zainspirował i zaraził pasją do jogi rzesze praktykujących oraz wykształcił wielu wspaniałych nauczycieli Ashtanga Vinyasa Jogi. Obecnie John podróżuje po i prowadzi warsztaty na całym Świecie. www.johnscottyoga.com

 Z sercem przepełnionym wdzięcznością nie mogę się doczekać naszej wspólnej i niepowtarzalnej podróży pogłębiającej tajniki praktykowania Ashtanga Vinyasa Jogi. Do zobaczenia na ścieżce w głąb praktyki i w głąb siebie!

~ Beata Darowska

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

ABC Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
ABC Jogi
ABC Jogi
Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
sklep
Asany - Pozycje jogi
Zapytaj eksperta
Wiktor Morgulec
joga dla początkujących

Nauczyciel jogi wg. metody B.K.S Iyegara w Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, w którym odbywają się codzienne zajęcia oraz weekendowe warsztaty jogi.

Partnerzy Portalu