Czerwcówka z jogą i oddechem w Puszczy Białowieskiej. Starzyna 7-11.06.2023 r
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Czerwcówka z jogą i oddechem w Puszczy Białowieskiej. Starzyna 7-11.06.2023 r

7-11 czerwca 2023

Starzyna 30, Starzyna

logo: Czerwcówka z jogą i oddechem w Puszczy Białowieskiej. Starzyna 7-11.06.2023 r

Warsztaty prowadzą:    Małgosia Perkowska, nauczycielka sri sri jogi.

                                        Dana Stańczyk , certyfikowana nauczycielka jogi Iyengara

Wystarczy jeden świadomy oddech, żeby zmienić własną perspektywę. Jeden oddech potrafi oderwać nas od natłoku myśli i dać szansę odnalezienia spokoju. Uważność opiera się w równym stopniu na odczuwaniu swojej fizyczności, emocjonalności jak i stanu umysłu. Wiele badań naukowych pokazuje, że poświęcenie uwagi naszemu ciału i świadomemu oddechowi prowadzi prostą drogą do zmniejszenia stresu i odnalezienia spokoju. Ciało, fizyczność i świadomy oddech jest najpewniejszą drogą prowadzącą do bycia "tu i teraz" .

Na nasz warsztat zapraszamy zarówno osoby początkujące jak też zaawansowane w praktyce jogi.

Małgosia Perkowska – jogę praktykuję od 2002 roku, a od 2009 roku jestem nauczycielem sri sri jogi(twórca tej ścieżki Sri Sri Ravi Shankar, został zaproszony do Parlamentu Europejskiego, poprowadził pierwszą sesję jogi dla deputowanych http://goo.gl/USGuX3). Jestem osobą aktywną, sportowcem i zawodnikiem, zdarzało się, że stawałam na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu. Sport i ruch dawał mi zawsze mnóstwo przyjemności , odprężenia i lepszego radzenia sobie ze stresem. Ale dopiero joga i oddech potrafiły oderwać mnie od natłoku myśli i dały szansę odnalezienia spokoju. Zawodowo, jestem doradcą podatkowym. Praktykę jogi rozpoczęłam od studium oddechu, jako techniki przywracającej zdrowie i równowagę emocjonalną i mentalną. Od 2002 roku ukończyłam wiele warsztatów oddechowych, uczestnicząc w nich jako praktyk, asystent, uzyskując uprawnienia do samodzielnego prowadzenia warsztatów oddechowych. Wiem, że te praktyki, (rebirthing, sudarshan kriya , pranajama, praktyki wg metody Butejko), w dużym stopniu wspomagają powrót do zdrowia.  Od 2010 roku wraz z mężem prowadzę Ośrodek Joga-Ruch-Oddech w Starzynie oraz studio jogi w Białymstoku. Prowadzę regularne sesje i warsztaty jogi. Moje najważniejsze doświadczenie przywracające spokojną głowę i obniżające poziom stresu, to codzienna prosta praktyka oddechowa. Gdy w głowie pojawia się bałagan myśli, więcej lęków i obaw, a w ciele zaczyna dominować napięcie, pośpiech i uczucie, że nie zdążę, wtedy wybieram kilka minut oddechu, bo wiem, że to działa.

Dana Stańczyk – certyfikowany nauczyciel jogi Iyengara. Swoją przygodę z jogą zaczęła prawie piętnaście lat temu w Londynie, gdzie mieszkała przez ostatnie kilkanaście lat. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, na tyle intensywna i trwała, że po latach praktyki własnej, postanowiła ukończyć kurs nauczyciela jogi, żeby móc przekazać zdobytą wiedzę i podzielić się swoim doświadczeniem.
Metoda Iyengara jest wielką pasją Danuty. Jej sesje są prowadzone z dużym profesjonalizmem, w bardzo przyjaznej atmosferze. Asany są dopasowywane do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników. JOGA IYENGARA jest bezpieczną i sprawdzoną metodą, której prawo przekazywania mają wyłącznie wykwalifikowani nauczyciele. Przekaz Iyengara jest spójnym, logicznie skonstruowanym systemem, w którym prostota idzie w parze z niezwykłą finezją wykonywanych ćwiczeń. Przemyślana metodyka nauczania uzależniona jest od stopnia zaawansowania, jak również ogólnej kondycji i fizycznej dyspozycji uczniów.

Praktyki oddechowe - pranajamy są ważnym elementem warsztatu. Każda pranajama ma inne działanie i zastosowanie. W trakcie sesji oddechowych, krok po kroku poznasz poszczególne pranajamy oraz doświadczysz skuteczności ich oddziaływania. Będziesz coraz częściej odczuwał czysty, jasny, pozytywny stan umysłu. Zauważysz poprawę pamięci i koncentracji.

Rozpoczynamy w środę 7 czerwca   ok. godz. 16.30-zakwaterowanie.
17.30 - sesja jogi pranajamy
19.00 - obiadokolacja
20.00 - spotkanie organizacyjne, ognisko

 

Plan dnia:
8.00 - napoje i owoce
8.30 - 10.30 - sesja jogi i pranajamy
10.30 - śniadanie (z gorącymi przystawkami)
11.00 - 16.30 - czas wolny, spacery, rowery (ok. 14.30 gorący posiłek)
16.30 - 18.30 - sesja jogi i pranajamy
18.30 - obiadokolacja

Wieczorem ognisko ze śpiewem, gitarą, rozmowy o jodze itp... ,  sauna dla chętnych i kąpiel w basenie

Kończymy w niedzielę 11 czerwca ok. godz. 14.00

Całkowity koszt:
1650 zł od osoby w pokoju 2 lub 3 os. z łazienką. Osoba towarzysząca niećwicząca 1350 zł. Pokój jednoosobowy 2150 zł.

Rezerwacja:
Rezerwacji dokonujemy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego  Formularz zgłoszeniowy   i wpłatę  650 zł(opłata za warsztat) na konto: Joga, Ruch, Oddech s.c. ul.Jaroszówka 57, Białystok, nr konta: 28 1050 1823 1000 0091 3490 1926  .   W przypadku rezygnacji zwracamy  80 % wpłaty.

Opłata za noclegi i wyżywienie:
1000 zł  przelewem najpóźniej  dzień przed warsztatem na inne konto!!! Andrzej Perkowski, Starzyna 30, nr 31 1050 1823 1000 0022 7151 7589

Ilość miejsc ograniczona:
18-20 osób. O uczestnictwie decyduje kolejność wpłat zaliczki.

W cenie kursu:
zakwaterowanie w wygodnych pokojach 2 lub 3-osob. z łazienkami, wyżywienie 3 posiłki, 2 sesje jogi dziennie.

Dodatkowe atrakcje w czasie wolnym w cenie kursu:
zewnętrzny duży basen 12 x 18 m, kort tenisowy, krykiet na trawie, masaże na profesjonalnym łóżku masującym, wycieczki po puszczy, nordik walking, rowery, ognisko ze śpiewem i gitarą, filmy z projektora, sauna i inne atrakcje.

Dodatkowo płatne: wycieczka do ścisłego rezerwatu Puszczy Białowieskiej (jeżeli będą chętni),  możliwa jest też przejażdżka bryczką po puszczy.

Kontakt:
Małgosia – tel. 607 190 005, Andrzej – tel. 606 266 663

e-mail: gosia.joga@gmail.com
www.facebook.com/StarzynaJoga

Miejsce:
Starzyna – mała, urokliwa osada na skraju Puszczy Białowieskiej, oddalona od zgiełku miejskiego i otoczona nieskażoną przyrodą. Zaletą tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas naprawdę się zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych.

Odległość od Warszawy:
200 km. Dojazd samochodem lub pociągiem ok. 3 h. Polecamy bardzo wygodne połączenia PKP ze stacji W-Wa Wschodnia ( miejsca dla rowerów), stacja docelowa Policzna. Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem: W-wa – Mińsk Maz. – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna lub częściowo trasą S8 do Zambrowa - Bielsk Pdl. -Kleszczele - Policzna - Starzyna.

Dojazd z Białegostoku:
Białystok – Bielsk Podlaski – Kleszczele - Policzna  – Starzyna

Zapraszamy

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

ABC Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
ABC Jogi
ABC Jogi
Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
n
Asany - Pozycje jogi
Zapytaj eksperta
Wiktor Morgulec
joga dla początkujących

Nauczyciel jogi wg. metody B.K.S Iyegara w Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, w którym odbywają się codzienne zajęcia oraz weekendowe warsztaty jogi.

Partnerzy Portalu