Joga. Ogólnopolski portal o jodze
logo joga-joga.pl

Sekwencja Latający smok. Prezentuje Aleksandra Urban

Aleksandra Urban o sobie

Był to rok 1991, weszłam do księgarni, mój wzrok przeciąga czarna okładka z białym surowym napisem JOGA. Wzięłam ja do ręki , zdmuchnęłam kurz. Przewracam kartki, czytam fragmenty i wiem, że ją kupię. Jest to pierwsze wydanie w Polsce książki BKS Iyengar YOGA, późniejsze noszą już nazwę Światło jogi. Ćwiczę samodzielnie.

Latem 1994, w Przesiece w Karkonoszach po raz pierwszy ćwiczyłam pod nadzorem nauczyciela ,tam też spotkałam Konrada Kocota. Prowadzone przez niego zajęcia są rewelacyjne. Zaczęłam jeździć na spotkania z nim i z jego jogą.
Na mojej drodze spotkałam następnego znakomitego nauczyciela Jurka Jaguckiego.

Dlaczego praktykuję?

Joga porządkuje moje myśli, wycisza mój umysł. Mocniejsze ciało sprawia, że łatwiej i pewniej poruszam się po świecie. Widzę jak dzięki ćwiczeniom hatha jogi i medytacji zaczynam żyć w zgodzie ze światem.

Kurs nauczycielski ukończyłam u Konrada Kocota w Krakowie. Ukończyłam też kurs dla instruktorów Jogi w Częstochowie pod nadzorem prof. Janusza Szopy ,jednego z założycieli Stowarzyszenia Yogi Iyengara w Polsce a później założyciela Jogi Akademickiej.

Czym jest joga dla mnie?

Jest przygodą, podróżą w nieznane, jest szeroką drogą, ale też jest krętą ścieżka i nigdy nie wiem stąpając po niej, co mnie spotka za zakrętem, ale zawsze oczekuję tego z otwartością i ciekawością.

Bardziej przyziemne informacje to:

Urodziłam się, wychowałam i mieszkam w Gdańsku. Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej z dyplomem magistra inżyniera.

Z ciekawych podróży związanych z medytacją i jogą to dwa wyjazdy do Indii.

joganazaspie.pl