Joga z Prezesem - cz. I Haluksy (video)
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Joga z Prezesem - cz. I Haluksy (video)

czwartek, 26 kwietnia 2018

Stopy mogą wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach i stylu życia. Jeśli są zaniedbane i zniekształcone, nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też bolą. Jak uniknąć problemu haluksów i jak radzić sobie, kiedy już się pojawią? Poniżej prezentujemy krótki film z doskonałymi i prostymi ćwiczeniami zaczerpniętymi z jogi, które pomogą w leczeniu i profilaktyce tego schorzenia.

Haluks (paluch koślawy) to schorzenie utrudniające funkcjonowanie i powodujące duży ból i trudności w chodzeniu. Niestety, w dużej mierze same (problem dotyczy głównie kobiet) jesteśmy odpowiedzialne za pojawienie się zwyrodnienia palca i stawu nosząc złe obuwie, dopuszczając do nadwagi, unikając ruchu...

Wysoki obcas powoduje przeciążenie przedniej części stopy, a buty z ostrym czubkiem zwiększają ucisk na paluch i łuk poprzeczny stopy. Pod wpływem zniekształceń stopa zaczyna inaczej pracować: nierównomiernie rozkłada się ciężar ciała, paluch przestaje być mocnym punktem podparcia w czasie chodu.

Ogromną rolę w rozwoju palucha koślawego odgrywa genetyczna skłonność do tego schorzenia. Ok. 70 proc. przypadków występuje on rodzinnie w linii żeńskiej - ma go babka, córka, wnuczka. Z punktu widzenia psychobiologii, która to nauka uznaje zależności pomiędzy chorobami, a emocjami przeżywanymi przez nas, naszych rodziców i innych naszych przodków przyczyna tego schorzenia może leżeć również głęboko w naszej psychice.

Jak zapobiegać zniekształceniu palców?

Najistotniejszą sprawą w zapobieganiu powstawaniu haluksów jest noszenie wygodnego obuwia: nie za ciasnego i nie za wąskiego (precz spiczaste noski i wąskie czubki!), ćwiczenie palców stopy, rezygnacja z wysokich obcasów, niedopuszczanie do nadwagi (zdrowa dieta) i ćwiczenia fizyczne. Mnogość istniejących metod operacyjnych świadczy o tym, że nie ma jednej dobrej i uniwersalnej i skutecznej metody.

Zatem zanim zdecydujesz się na intensywne leczenie, weź sprawy w swoje ręce i skorzystaj z naszej propozycji prostych i skutecznych ćwiczeń zaczerpniętych z jogi.

JOGA Z PREZESEM - CZ.I HALUKSY

Źródło : Joga z Prezesem.

poradnikzdrowie.plWyszukiwarka Szkół Jogi

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
ABC Jogi
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Partnerzy Portalu
Bądź w kontakcie