Solny czy cukrowy - jaki peeling do ciała wybrać?
czwartek, 28 lipca 2016
Peeling to bardzo ważny krok w kompleksowej pielęgnacji skóry. Jego nadrzędnym zadaniem jest złuszczenie zewnętrznej, zrogowaciałej warstwy naskórka, co niesie za sobą szereg korzyści prowadzących do poprawy kondycji skóry. Szukając odpowiedniego dla nas peelingu często natykamy się na różne rodzaje drobinek złuszczających, między innymi solne i cukrowe. Czym się różnią? Które z nich lepiej sprostają naszym oczekiwaniom?
Regularne stosowanie peelingu pomaga dłużej cieszyć się piękną i zdrową skórą. Masaż drobinkami złuszczającymi pobudza mikrokrążenie skóry i poprawia jej ukrwienie. Podczas zabiegu usuwamy obumarłe komórki naskórka wraz z zanieczyszczeniami. Wspomaga to proces odnowy i regeneracji skóry, ale także przygotowuje ją do kolejnych etapów pielęgnacji. Po peelingu warstwa naskórka jest cieńsza i lepiej przyjmuje składniki aktywne z aplikowanych na nią balsamów i olejków, umożliwiając im głębsze wniknięcie w skórę, a co za tym idzie - lepsze efekty. Zabieg złuszczający zapewni nam idealnie gładką skórę, poprawi jej koloryt i sprawi, że będzie bardziej jędrna i elastyczna. Spośród dostępnych na rynku peelingów mechanicznych możemy wymienić między innymi peelingi solne i cukrowe. Każdy z nich wygładzi naszą skórę, ale oprócz tego ma też inne, dodatkowe właściwości.
Peeling solny
Peeling solny to przykład mocnego "zdzieraka", przeznaczony raczej do dolnych partii ciała (uda, pośladki, brzuch), doskonały dla osób, które lubią silny efekt złuszczenia skóry. Ziarenka soli intensywnie pozbywają się zrogowaciałej warstwy naskórka i doskonale oczyszczają. Stymulują mikrokrążenie, wspomagają usuwanie toksyn i zalegającą w komórkach skóry wodę, dzięki czemu przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Są zatem świetnym wyborem dla tych, którzy borykają się z cellulitem, stanowią dla nich wsparcie w procesie odchudzania - informuje Justyna Bedekier, manager działu wdrożeń firmy ORGANIQUE. Sól działa przeciwzapalnie i odkażająco, dlatego warto zastosować peeling przed depilacją. Zmniejszy ryzyko powstania stanów zapalnych mieszków włosowych, a także uskuteczni pozbycie się włosków przez usunięcie zalegającego między nimi martwego naskórka. Peelingi solne to również metoda na rogowacenie okołomieszkowe na przedramieniach. Ostrożnie do peelingów solnych powinny podchodzić kobiety z popękanymi naczynkami. Ich drenujące działanie może przyczynić się do powstania kolejnych pajączków. W tym przypadku lepiej zastosować peeling cukrowy.
Peeling cukrowy
Drobinki cukru są nieco delikatniejsze od soli, dlatego peeling cukrowy możemy spokojnie stosować na skórze całego ciała. Nie wywołuje podrażnień i uczucia pieczenia w kontakcie z drobnymi rankami na naszej skórze. Dobrze, kiedy w składzie peelingu drobinom cukru towarzyszą oleje. Po zabiegu skóra będzie jeszcze gładsza, nawilżona i odżywiona. Dzięki zawartości olejów będziemy mogli sami dostosować intensywność ścierania naskórka podczas zabiegu. Peeling wykonywany "na sucho", bez dodatku wody, będzie dobrze rozprowadzał się na skórze i zapewni nam komfort stosowania dzięki oleistej bazie, ale także gwarantuje najmocniejszy efekt złuszczenia. Dodanie wody przyczyni się do powolnego rozpuszczania się drobinek, przez co działanie będzie delikatniejsze. Taka wersja sprawdzi się dla pań posiadających problem z pękającymi naczynkami lub bardziej wrażliwą skórę - dodaje Justyna Bedekier, manager działu wdrożeń firmy ORGANIQUE.
A co z peelingiem twarzy?
Na twarz nie stosujemy ani peelingu solnego ani cukrowego. Ich siła ścierania jest zbyt mocna dla delikatnej i bardziej wrażliwej skóry twarzy. Decydując się na peeling mechaniczny, czyli z drobinkami, powinnyśmy wybrać taki, który jest dedykowany do twarzy i odpowiednio dobrany do naszego typu cery. Warto jednak spróbować peelingu enzymatycznego. Nie zawiera on żadnych drobin ścierających i ma formę przypominającą gładki krem. Za pomocą zawartych w nim enzymów owocowych z papai i ananasa rozpuszcza martwy naskórek, nie podrażnia skóry i nie roznosi bakterii. Jest bezpieczny dla osób z wrażliwą, naczyniową i trądzikową skórą.
Peeling ciała i twarzy powinnyśmy wykonywać 1-2 razy w tygodniu, aby utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji. Systematyczne stosowanie zapewni jej młody i zdrowy wygląd. Peeling to bardzo ważny krok w kompleksowej pielęgnacji skóry, który poprawia jej wygląd i polepsza działanie wszystkich kosmetyków, które aplikujemy na skórę. Warto więc w niego zainwestować.
Tekst przygotowany przez Sandrę Kotarską z Organique, sponsora IV Górskiego Maratonu Jogi.
Sandra Kotarska- Młodszy specjalista ds. marketingu, wcześniej przez dwa lata zdobywała doświadczenie jako konsultantka w jednym ze sklepów firmowych Organique. W tym czasie poznała wszystkie produkty marki i pozyskała szczegółową wiedzę na temat składników aktywnych. Kosmetyki i zdrowy styl życia to jej pasja.