Jak stworzyć domowe SPA?
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Jak stworzyć domowe SPA?

sobota, 6 sierpnia 2016

Każdej z nas należy się chwila relaksu. Czasem potrzebujemy oderwać się od rzeczywistości, odprężyć i skupić na sobie. Ile razy, kiedy dzień nie był dla Ciebie zbyt łaskawy, myślałaś o ucieczce do SPA? Jednak nie każdej z nas - z różnych przyczyn - salon SPA nie jest po drodze. To nie znaczy, że w domowym zaciszu nie masz możliwości, by zatroszczyć się o swoje ciało. Podpowiemy Ci, jak odprężyć się i skutecznie zadbać o swoją skórę we własnej łazience.

Profesjonalny zabieg SPA składa się z kilku elementów, które dają widoczne efekty na skórze, ale również poprawiają samopoczucie. Znaczenie ma odpowiednia atmosfera, która ukoi zmysły i pozwoli Ci się rozluźnić, a także zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Stosowane w gabinetach produkty są bogate w składniki aktywne, które pozwalają osiągnąć na skórze zamierzony efekt. Wyróżniają się także pięknymi zapachami, które sprawiają, że wizyta w salonie staje się jeszcze przyjemniejsza. Jednak na rynku są już dostępne kosmetyki bardzo zbliżone do tych, które oferują profesjonalne gabinety. Zabieg w SPA składa się z kilku etapów. Pierwszy to peelingowanie całego ciała, jest to przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji. Następnym krokiem jest użycie serum, maski oraz masła, dzięki nim skóra staje się nawilżona i odżywiona. Stosując kilka dobrze dobranych kosmetyków w odpowiedniej kolejności możemy osiągnąć ten sam efekt - tłumaczy Justyna Bedekier, manager działu wdrożeń marki Organique.

Przygotowując domowe SPA zadbaj nie tylko o dobór kosmetyków, ale także o właściwy nastrój. Pomogą Ci w tym zapachowe świece, kominki i pachnące w nich woski lub olejki eteryczne, a także dyfuzory zapachowe. Możesz ozdobić łazienkę suszonymi kwiatami, a do kąpieli dodać płatki róż. Poczujesz się naprawdę wyjątkowo. Wycisz telefon, aby nikt nie przeszkadzał Ci podczas relaksującego rytuału. Kiedy uda Ci się osiągnąć odpowiedni klimat, przygotuj sobie wszystkie potrzebne kosmetyki. Zadbaj nie tylko o ciało, ale również o włosy i skórę twarzy. Po wykonaniu pełnego zabiegu poczujesz się piękna i dopieszczona.

Odprężająca kąpiel

Posiadaczki wanny mogą umilić sobie kąpiel różnymi produktami. Jeśli lubisz pianę, dodaj do gorącej wody trochę płynu do kąpieli o ulubionym zapachu. Możesz wsypać do wanny aromatyczną sól lub puder. Zmiękczą Twoją skórę i przygotują ją do kolejnych etapów pielęgnacji. Jeśli zależy Ci na mocnym nawilżeniu, możesz dolać do wody olejku do kąpieli. Do wyboru masz naturalne, bezzapachowe oleje lub te z dodatkiem kompozycji zapachowej. Jeśli nie posiadasz wanny - nic straconego. Możesz zmiękczyć skórę olejem z dodatkiem olejku eterycznego, którego zapach pomoże Ci się odprężyć i przygotować do dalszej części zabiegu.

Pielęgnacja włosów

Aby odpowiednio zatroszczyć się o swoje włosy, musisz poświęcić im nieco więcej czasu, dlatego właśnie od nich najlepiej rozpocząć domowy rytuał SPA. Do ich umycia użyj delikatnego szamponu, który pozbędzie się zanieczyszczeń i środków do stylizacji, a także wspomoże dalszą pielęgnację. Na umyte, wilgotne włosy nałóż maskę dopasowaną do Twojego rodzaju włosów. Para wodna unosząca się w łazience otworzy łuski włosa, dzięki czemu składniki zawarte w masce wnikną głębiej i skuteczniej zadziałają. Po zastosowaniu maski włosy będą zdrowsze, lśniące i dużo łatwiej będą się układać. Pozostaw maskę na włosach do końca swojego rytuału. Nałożona na włosy na wystarczająco długo, zapewni im intensywną regenerację, odżywienie i wzmocnienie. Po dopieszczeniu skóry twarzy i ciała zmyj maskę ciepłą wodą. Rozczesz włosy i wetrzyj w nie lekkie serum witaminowe, by zabezpieczyć je przed łamaniem i wysuszeniem.

Pielęgnacja twarzy

Jeśli masz zrobiony makijaż, usuń go łagodnym środkiem do demakijażu. Następnie oczyść twarz używając naturalnego mydła lub delikatnego żelu do mycia twarzy. Nie naruszą bariery hydrolipidowej skóry, przez co zapobiegną utracie wody. Po oczyszczeniu czas na peeling. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest peeling enzymatyczny. Nie posiada drobinek, które mogłyby podrażnić skórę. Nie wymaga rozcierania na twarzy, dlatego może być stosowany przez osoby z cerą problematyczną. Peeling enzymatyczny rozpuszcza martwy naskórek, oczyszcza pory i przyczynia się do głębszego wniknięcia później nałożonego kremu lub maski. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie dla cery wrażliwej, naczyniowej i trądzikowej. Po wykonaniu peelingu należy użyć toniku, który przywróci skórze odpowiednie pH. Kolejnym krokiem jest zastosowanie maseczki. Tutaj możliwości jest naprawdę wiele. Na rynku dostępne są lekkie żelowe maseczki, doskonałe dla cer skłonnych do powstawania niedoskonałości i przetłuszczających się, bardzo odżywcze maski na bazie olejów dla suchej skóry albo maski algowe, zwane bankietowymi. Dają natychmiastowy efekt wygładzonej i rozświetlonej skóry, dzięki czemu będziesz wyglądała na bardziej wypoczętą. Po zmyciu maseczki na skórę twarzy nakładamy krem odpowiednio dobrany do naszego typu cery. Po tak skomponowanym zabiegu Twoja skóra będzie nawilżona, odżywiona, gładka i miękka w dotyku.

Pielęgnacja ciała

Przygotowanie skóry rozpoczynamy od jej oczyszczenia. Warto wybierać produkty myjące o łagodnej formule, które nie zawierają agresywnych detergentów i nie niszczą ochronnej warstwy naskórka. Mogą to być delikatne żele pod prysznic, myjące olejki, pianki, galaretki lub naturalne mydła. Następnym krokiem jest peeling dobrany do typu naszej skóry i naszych potrzeb. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa i skłonna do podrażnień, wybierz peeling cukrowy z dodatkiem olejków. Delikatnie, ale skutecznie złuszczy martwy naskórek i nie wywoła nieprzyjemnego pieczenia. Osoby, którym zależy na pozbyciu się cellulitu lub mają problem z wrastającymi po depilacji włoskami, powinny zainteresować się peelingiem solnym. Dogłębnie oczyści i wygładzi skórę. Nie należy go jednak stosować bezpośrednio po depilacji, kiedy skóra jest bardziej wrażliwa. - informuje Justyna Bedekier z Organique. Zamiast gotowego peelingującego kosmetyku, możemy wykonać masaż całego ciała peelingującą gąbką lub rękawicą (np. Kessa), która pobudzi mikrokrążenie skóry, ujędrni ją i wygładzi. Na tak przygotowaną skórę dobrze jest nałożyć skoncentrowane żelowe serum, które pełni również rolę transportera składników aktywnych w głąb skóry. Aplikacja balsamu lub oleju do ciała to ostatni etap pielęgnacji. Kosmetyk warto wmasować w skórę, dzięki czemu głębiej wniknie i skuteczniej zadziała. Regularny masaż uelastycznia skórę i redukuje cellulit, dlatego warto poświęcić na niego kilka minut każdego dnia.

Domowy zabieg SPA wymaga czasu, ale efekty, które pozwala osiągnąć są warte każdej minuty. Twoja skóra odwdzięczy Ci się zdrowym wyglądem, a włosy będą mocne i pełne blasku. Najważniejsze jest jednak Twoje samopoczucie. Skupienie się na sobie przypomni Ci, jaka jesteś piękna, pozwoli się zrelaksować i nabrać pozytywnej energii na nadchodzące dni.

Sandra Kotarska- Młodszy specjalista ds. marketingu, wcześniej przez dwa lata zdobywała doświadczenie jako konsultantka w jednym ze sklepów firmowych Organique. W tym czasie poznała wszystkie produkty marki i pozyskała szczegółową wiedzę na temat składników aktywnych. Kosmetyki i zdrowy styl życia to jej pasja.



Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi