Joga - Indyjski system leczniczy. Wydawnictwo Galaktyka
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Joga - Indyjski system leczniczy. Wydawnictwo Galaktyka

wtorek, 19 marca 2019

Redakcja

Książka "Joga - indyjski system leczniczy" napisana została na specjalne życzenie Ministerstwa Zdrowia rządu Indii, aby każdy mógł zapoznać się z koncepcją terapii jogą. Nauka jogi i możliwości wykorzystania niektórych jej metod w terapii wielu chorób, głównie o charakterze psychosomatycznym, cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Leczenie jogą jest logiczną konsekwencją systemu filozoficznego traktującego człowieka jako integralną całość psychofizyczną i dążącego do utrzymania zarówno psychiki, jak i czynności fizjologicznych organizmu w stanie równowagi i na najwyższym poziomie ich możliwości.

Książka ta pozwoli lekarzom, biologom, psychologom oraz osobom zajmującym się wychowaniem fizycznym (zdrowotnym) na dokładne zapoznanie się z istotą tego systemu. Autorzy: Swami Kuvalayananda oraz S.L. Vinekar, prekursorzy jogi, opisują jej wpływ na układy narządów człowieka (układ nerwowy, sercowo-naczyniowy, oddechowy, pokarmowy) i pomagają zrozumieć fizjologiczne skutki prawidłowego wykonywania asan, ćwiczeń oddechowych oraz praktyk oczyszczania.

"Ze stron tej książki przemawia do nas starożytna wiedza o jodze, poparta opisami najnowszych trendów i zdobyczy współczesnej medycyny. Kierują się one w stronę uznania zasadności twierdzeń zawartych w historycznych traktatach jogicznych. W sposób klarowny i przystępny autorzy udowadniają, że ciało i psychika człowieka mają wrodzone siły obronne. Pozwalają one na skuteczną ochronę przed chorobami przy użyciu odpowiednich technik jogi. Terapia jogą, to wyjątkowa procedura lecznicza, dostępna dla każdego, która bierze pod uwagę wszystkie aspekty ludzkiej osobowości.

Dzięki tej lekturze nawet osoby rozpoczynające swoją przygodę z jogą dowiedzą się do czego i dlaczego należy dążyć w praktyce i czego się można po niej spodziewać. Joga zajmuje obecnie właściwe jej miejsce jako jedna z dziedzin współczesnej medycyny psychofizycznej.

"Umysł przemawia do ciała a ciało do umysłu" - zrozumienie tych słów odmienianych przez wszystkie przypadki na łamach tej książki pozwoli na kierowanie energii życiowej na twórcze tory, wyzwolenie od lęku przed chorobą i trudami życia a co za tym idzie na prawdziwy rozwój człowieka. Gorąco polecam"!

Ewa Majerska

Książka do kupienia TUTAJWyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi