Książką Greenprint - Zielony Ślad, autorstwa Marco Borgesa
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Książką Greenprint - Zielony Ślad, autorstwa Marco Borgesa

środa, 14 kwietnia 2021

Redakcja

24 marca 2021 miała swoją premierę najnowsza książka wydawnictwa Znak - Greenprint (Zielony Ślad) autorstwa Marco Borgesa. Podtytuł brzmi " Jak dzięki zielonej diecie uzdrowić siebie i świat".

W pierwszej części książki znajdziemy bardzo czytelnie skonstruowany poradnik, dotyczący wprowadzania w życie zdrowych nawyków, związanych z dietą roślinną i sposobów na ich konsekwentne przestrzeganie. Autor usystematyzował swoje przemyślenia i podzielił je na 22 zasady mające wpływ na nas i na naszą planetę.

Każda z zasad dotyczy innego aspektu związanego ze zdrowiem w kontekście diety roślinnej. W każdej znajdziemy też praktyczne sugestie pomagające wypracować zdrowe nawyki żywieniowe na całe życie.

Nazwy 22 zasad doskonale przemawiają do wyobraźni, oto niektóre z nich: "Kochaj jedzenie, które kocha Ciebie", "Rośliny mają wszelką moc jakiej nam potrzeba", czy "Skup się na tym co możesz zjeść a nie na tym czego nie możesz".

Zbiór zasad kończy się opisem japońskiej filozofii Kaizen polegającej na wprowadzaniu w życie małych, stopniowych zmian i ustawicznym ich poprawianiu drobnymi krokami. Autor cytuje słowa mędrca Laozi: "Każda długa podróż zaczyna się od małego kroku".

Druga część książki to podróż przez trzy poziomy zmiany:

  • - Stopniowa zmiana - np. wprowadzanie jednego roślinnego posiłku dziennie
  • - Przyspieszenie - dwa posiłki roślinne dziennie i eliminacja produktów zwierzęcych
  • - Całkowite przejście - rezygnacja ze wszystkich produktów zwierzęcych na całe życie.

W ostatniej części znajdziemy gotowe przepisy na pełnowartościowe wegańskie posiłki, łatwe w przygotowaniu i niezwykle pomysłowe.

Jeśli myślisz o całkowitym przejściu na dietę roślinną - ta książka jest dla Ciebie i na pewno z tą lekturą będzie łatwiej.

Polecamy!

Marco Borges

jest bestsellerowym autorem z listy "New York Timesa" i orędownikiem roślinnego stylu życia. Poświęcił ponad dwadzieścia lat, pracując jako trener stylu życia i starając się nakłonić ludzi do podejmowania zdrowszych wyborów. Objechał świat, ucząc o sposobach na trwałą poprawę samopoczucia. Autor książek 22-dniowa rewolucja, The 22-Day Revolution Cookbook, Power Moves. Mieszka w Miami z żoną, ich trzema synami i córką

Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Styl Życia
Polecamy
ABC Jogi
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Partnerzy Portalu
Bądź w kontakcie