Książka Ajurweda - Życie w zgodzie ze sobą. Claire Ragozzino.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Książka Ajurweda - Życie w zgodzie ze sobą. Claire Ragozzino.

czwartek, 11 sierpnia 2022

Redakcja

W lipcu bieżącego roku nakładem wydawnictwa Znak ukazała się świetnie napisana książka na temat Ajurwedy autorstwa włoskiej pisarki Claire Ragozzino. Mimo, że Ajurweda zyskuje coraz większą popularność wśród osób zainteresowanych zdrowym stylem życia, na polskim rynku wydawniczym nie ma zbyt wielu wartościowych książek czy poradników z tej dziedziny. Z tym większą przyjemnością pragniemy polecić tę pozycję naszym czytelnikom.

 

 

Ajurweda to nauka, która największy nacisk kładzie na profilaktykę zdrowia, wdrażanie do codziennego życia zdrowych nawyków, które nie są niczym skomplikowanym- wręcz przeciwnie, są proste, naturalne, dostępne dla każdego i łatwe we wdrożeniu. Stosowanie ich wymaga od nas jedynie konsekwencji w działaniu, i przekonania o ich słuszności. 

I tak właśnie opisuje je autorka- jako sposoby na powrót do natury i prostoty, a co za tym idzie powrót na zdrowe ścieżki Życia.

Znajdziemy tu,  opisane w przystępny i zachęcający sposób, podstawy i najważniejsze założenia i zasady Ajurwedy, przykłady  prostych rytuałów dnia codziennego, porady dotyczące skomponowania idealnej dla każdego  diety, oraz ponad 80 szczegółowych przepisów na niebanalne dania, niosące zdrowie i sytość dla ciała i ducha.

Autorka podkreśla, że jesteśmy tym co jemy, i że jedzenie powinniśmy traktować jak lekarstwo- dlatego tak ważne jest unikanie tego co nam szkodzi, bo złe odżywianie w dłuższej perspektywie może nas doprowadzić do wielu schorzeń. Ajurweda podpowiada nam jak dobrać odpowiednie pożywienie w zależności od pór roku i w zależności od naszej indywidualnej konstrukcji fizycznej i energetycznej.

Nieodłączną częścią Ajurwedy jest praktyka jogi, której autorka poświęca sporą część poradnika prezentując klika sekwencji asan przygotowanych na poszczególne pory roku.

Znajdziemy tu także precyzyjnie opisane techniki oddechowe, będące nieodłączną częścią  praktyki jogi i Ajurwedy.

Po wnikliwej lekturze tej pięknie wydanej książki i zastosowaniu porad w niej zawartych, łatwiej nam będzie przywrócić prawidłowy przepływ energii w ciele i wrócić do równowagi naszej siły życiowej.

Polecamy!

Od Autorki:   

"Wsłuchaj się w swój organizm, otwórz się na odkrywanie nowych ścieżek i rozpocznij życie w zgodzie ze sobą, korzystając z mądrości ajurwedy.

Ajurweda. Życie w zgodzie ze sobą to twój klucz do równowagi. Przekonaj się, że ajurweda to styl życia, który zaspokoi twoje potrzeby i pozwoli nakarmić ciało, głowę i umysł. Pomoże ci na nowo odkryć potencjał drzemiący w każdej z czterech pór roku, pozbyć się napięcia i odnaleźć ukojenie w codziennych nawykach. A to wszystko dzięki medytacji, jodze i świadomemu odżywianiu".
Claire Ragozzino to instruktorka jogi i praktyk Ajurwedy ze specjalizacją w odżywianiu, naturalnym gotowaniu, zdrowiu i płodności kobiet. Jest autorką popularnej witryny Vidya Living, pisze i fotografuje. Jej pierwsza książka Ajurweda. Życie w zgodzie ze sobą to przewodnik po ajurwedyjskim stylu życia, zawierający obszerny zbiór przepisów.

Książka do nabycia między innymi w szkole Joga Żoliborz w Warszawie

 

Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Styl Życia
Polecamy
ABC Jogi
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Partnerzy Portalu
Bądź w kontakcie