Książka Anatomia Ruchu w Praktyce. Wprowadzenie do ćwiczeń. Blan
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Książka Anatomia Ruchu w Praktyce. Wprowadzenie do ćwiczeń. Blandine Calais-Germain

poniedziałek, 14 listopada 2022

Bardzo ciekawa pozycja do biblioteki jogina a także  dla osób interesujących się innymi formami ruchu. Wszyscy, którzy chcą poznać funkcjonowanie ciała podczas aktywności fizycznej znajdą w tej książce odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości.

Zielone Wydawnictwo Kraków 2022

Autorka, w swoich badaniach dotyczących poszukiwania struktury ruchu, przeszła drogę od tancerki do fizjoterapeutki. Pozwoliło jej to w sposób syntetyczny przedstawić istotę ruchu.Pogłębiona znajomość wnętrza własnego ciała w połączeniu z elementami biomechaniki to wiedza, której brakowało w dotychczasowych opracowaniach anatomicznych.

Pierwsza część to przedstawienie ogólnych informacji na temat budowy kości, stawów, więzadeł i mięśni a także przedstawienie podstawowych płaszczyzn ruchu i sposobów pracy wyżej wymienionych części ciała.

Lektura tej części jest doskonałym przypomnieniem budowy anatomicznej człowieka a także skutecznym wprowadzeniem do pozostałych rozdziałów, gdzie autorka  drobiazgowo przedstawia poszczególne zagadnienia budowy anatomicznej człowieka podczas aktywności fizycznej.

Głowna część książki to ponad 1000 ilustracji ze szczegółowymi opisami wszystkich narządów ruchu - mięśni, więzadeł, kości i stawów  rozpisanych na 270 stronach. Znajdziemy tu omówienie wszystkich obszarów w ciele pod względem ich morfologii oraz wykonywanych ruchów. 

W przedmowie do niniejszej książki, dr. Jacques Samuel dyrektor Francuskiej Szkoły Ortopedii i Masażu pisze:

"Pozycja przyda się wszystkim, którzy mają zawodowo do czynienia z ciałem w ruchu. Dla początkujących  będzie cennym wprowadzeniem do dalszych studiów, a dla pozostałych punktem odniesienia"

Polecamy!

O autorce:

Blandine Calais-Germain – nauczycielka tańca, fizjoterapeutka, autorka książek "Anatomie pour le mouvement" i "Anatomie pour la voix" oraz opisanych w nich metod. Prowadzi szkołę poświęconą nauczaniu jogi AnatomYoga®, w tym warsztaty tematyczne i kursy nauczycielskie.

Redakcja Joga-joga.pl

Książka do kupienia m.innymi w sklepie stacjonarnym Joga Żoliborz w Warszawie: www.jogazoliborz.pl/sklep

II cześć książki Anatomia ruchu w praktyce. Materiały do ćwiczeń: 

 

Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Styl Życia
Polecamy
ABC Jogi
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Partnerzy Portalu
Bądź w kontakcie