Książka Świadome macierzyństwo z ajurwedą. Od poczęcia do pierws
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Książka Świadome macierzyństwo z ajurwedą. Od poczęcia do pierwszego roku życia dziecka.

piątek, 17 lutego 2023

Redakcja

Książka "Świadome macierzyństwo z ajurwedą". Od poczęcia do pierwszego roku życia dziecka. Autorki: Shivani Sood, Monika Ptak Korbacz Kraków 2018, Wydawnictwo A-ti Poradników dla młodych mam i kobiet planujących macierzyństw jest całe mnóstwo na rynku wydawniczym, ale ta pozycja zasługuje na szczególne polecenie!

Autorkami są dwie specjalistki z dziedziny Ajurwedy - Polka i Hinduska i jest to bardzo zgrany duet, doskonale się dopełniający w zakresie wiedzy praktycznej i teoretycznej.

Mimo, że całość  książki jest oparta o naukę Ajurwedy pochodzącą z Indii, to treść jest przystosowana do naszych realiów i podana w wyjątkowy sposób - bez nakazów i zakazów, w bardzo przekonujący i mądry sposób.

Przechodzimy w książce z najnaturalniejszą z nauk - Ajurwedą, wszystkie etapy tego cudownego czasu jakim jest przygotowanie do macierzyństwa, ciąża oraz pierwsze miesiące z dzieckiem. Dowiadujemy się jak ważne są w całym tym procesie takie elementy jak spokój, akceptacja, naturalna bliskość i poczucie bezpieczeństwa a także jak odpoczywać, jak sie odżywiać, jak ćwiczyć, czym "karmić" swój  umysł i jak słuchać swojego ciała i jak się nie przejmować nieuzasadnionymi lękami.

Wszystkie informacje, porady i receptury podane są w jasny,  klarowny sposób. Wiedza jest usystematyzowana i poparta racjonalnymi argumentami.

Znajdziemy tutaj zalecenia, porady i wiedzę o:   

  •  zapłodnieniu i ciąży,
  •  problemach kobiety ciężarnej, jej diecie i suplementacji, pielęgnacji i aktywności fizycznej pod kątem dominującej doszy,
  •  połogu, karmieniu piersią i wprowadzaniu pokarmów stałych,
  •  zróżnicowanym rozwoju dziecka do 1. roku życia, zależnym od dominującej     doszy,
  •  szybkim powrocie do formy po porodzie,
  •  bezpiecznym leczeniu dolegliwości swoich i malucha,
  •  zdrowej żywności oraz alergiach pokarmowych,
  •  postępowaniu z dzieckiem o dużych potrzebach,
  •  unikalne receptury ajurwedyjskie,
  • wsparcie w wielu innych problemach.

POLECAMY!

Autorki:

Shivani Sood – lekarz i terapeuta medycyny ajurwedyjskiej, a także alternatywnej, dietetyk, dyrektor kliniki Shivani Clinic and Panchkarma Centre w Indiach, gdzie prowadzi badania nad skutecznością leczenia terapią pańća karma. W pracy łączy ajurwedyjską wiedzę medyczną z leczeniem opartym na diagnozie psychologicznej. Pomaga kobietom z całego świata odkryć własną, unikalną, uzdrawiającą moc. Mama cudownej córeczki.

Monika Ptak-Korbacz – kulturoznawca, terapeutka ajurwedy wykształcona w Indiach (specjalizuje się w żywieniu i pielęgnacji dzieci, masażu punktów marma i alergiach), autorka książki Ajurweda – medycyna indyjska, artykułów i prac naukowych z dziedziny ajurwedy, wykładowczyni dla dorosłych i dzieci na festiwalach prozdrowotnych oraz na Uniwersytecie III Wieku w Skarżysku-Kamiennej, instruktorka ćwiczeń, zwłaszcza dla kobiet w ciąży i matek z dziećmi, autorka pilayu©, twórczyni biocateringu na bazie ajurwedy, blogerka: ajurweda-dla-zdrowia.pl. Mama dwójki wspaniałych dzieci.

Książka do kupienia w sklepie joga-joga.pl

 

Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Styl Życia
Polecamy
ABC Jogi
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Partnerzy Portalu
Bądź w kontakcie