Festiwal Dobrego Zdrowia, 13-15 kwietnia 2007, Warszawa
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Festiwal Dobrego Zdrowia, 13-15 kwietnia 2007, Warszawa

piątek, 26 września 2008

Justyna Matuszewska

W dniach 13-15 kwietnia w Pracownia Dobrego Zdrowia na warszawskim Mokotowie odbył się Festiwal Dobrego Zdrowia. W trakcie festiwalu można było nieodpłatnie uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach poznając Pracownię i osoby ją tworzące. Pomimo iż słoneczny weekend zachęcał raczej do spacerów i wypadów na łono natury, grono osób zainteresowanych uczestniczeniem w zajęciach było bardzo duże. Kameralną i wyciszoną zazwyczaj atmosferę Pracowni zastąpił radosny gwar licznych gości w różnym wieku.

Festiwal otworzył wykład Bartosza Niedaszkowskiego, nauczyciela hatha jogi i założyciela Pracowni. Jego opowieść o zaletach ćwiczeń jogi i ich korzystnym wpływie na zdrowie była wstępem do zajęć praktycznych, które odbyły się w kolejnych dniach. Osoby, które zetknęły się z Bartkiem po raz pierwszy doceniły jego precyzyjny i klarowny sposób tłumaczenia poszczególnych pozycji, oparty o bardzo dobrą znajomość anatomii i fizjologii. Bartek dał się poznać jako nauczyciel bardzo dokładny i wymagający, ale nie pozbawiony poczucia humoru. Po zajęciach wiele osób skorzystało z możliwości wyjaśnienia swoich wątpliwości na indywidualnych konsultacjach.
Wszyscy zainteresowani jogą (i nie tylko oni) mogli podziwiać artystyczne fotografie Michała Laudańskiego, który z dużą wrażliwością uchwycił obiektywem piękno asan i ich harmonię z naturą. Wystawa "W Świetle Jogi(n)" to ekspozycja stała jasno podkreślająca co jest głównym nurtem zainteresowań gospodarzy - Oli i Bartka Niedaszkowskich.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z Dorotą Zielińską -terapeutką dźwiękiem. Jej oba festiwalowe koncerty na misach i gongach tybetańskich sprawiły, że sala "pękała" w szwach. Miło było patrzeć na opatulone w koce postacie leżące jedna obok drugiej. Dorota z właściwym sobie wyczuciem wprowadziła uczestników spotkania w stan przyjemnego odprężenia. Niektóre osoby pod wpływem harmonijnych dźwięków wydawanych przez magiczne misy zapadły w błogi sen. :-)
Panie mogły spróbować tańca brzucha pod okiem tancerki Tatiany Nowak. Wśród arabskich, gorących rytmów kobiety w różnym wieku radośnie i z wdziękiem kręciły biodrami opasanymi kolorowymi chustami. Spotkanie ze zmysłowym tańcem afirmującym pełnię kobiecości zakończyło się pokazem w wykonaniu Danki Sikorskiej.
W rytmie egzotycznej muzyki upłynęło także spotkanie z masażem lomi lomi nui. Ewa Mormul, wykonanym wspólnie z grupą tańcem fregaty, wprowadziła uczestników w klimat Hawajów. Nagrzana specjalnie na pokaz sala, ozdobiona kwiatami i barwnymi chustami, przez chwilę zamieniła się w gorącą wyspę. Samo obserwowanie masażu wielu osobom pozwoliło przyjemnie zrelaksować się. Można było poczuć jak napięcia w ciele rozluźniają się w rytm łagodnej muzyki i harmonijnych ruchów rąk.
Organizatorzy nie zapomnieli o dzieciach. Rodzice maluchów w wieku 1-3 lata uczestniczyli razem z dziećmi w zajęciach Klubu Aktywnego Malucha KLUCHA.
Marta Antosik - założycielka klubu a prywatnie mama trzyletniej Weroniki, wypełniła godzinne zajęcia zabawami, grami, tańcami, śpiewami i pracami plastycznymi. Celem zajęć, które regularnie odbywają się w Pracowni i innych miejscach w Warszawie, jest nauczenie dzieci współdziałania w grupie, rozwój różnorakich umiejętności oraz przygotowanie maluchów do uczestniczenia w zajęciach przedszkolnych.
Także sprawom rodziny poświęcony był warsztat ustawień systemowych według metody Berta Hellingera. Spotkanie, w trakcie którego odbyły się ustawienia trzech systemów rodzinnych, poprowadziła Elżbieta Nasielska-Astor - trenerka rozwoju potencjału osobistego i uznana malarka, w zakresie ustawień rodzinnych pobierająca nauki u samego twórcy metody.
Festiwal zakończył wykład tarocisty Piotra Horn, na co dzień prowadzącego Akademię Tarota. Piotr w swojej pracy z tarotem wychodzi poza tradycyjne jego rozumienie w kategoriach magii i wróżbiarstwa. Dla niego tarot jest doradcą, narzędziem wspomagającym intuicję, wspierającym człowieka w jego duchowym rozwoju, o czym starał się przekonać uczestników spotkania.
Różnorodność zajęć prowadzonych w przyjaznej, sympatycznej atmosferze, w uroczym miejscu stworzonym specjalnie z myślą o rozwijaniu holistycznego zdrowia, spowodowała, że w większości goście opuścili Pracownię Dobrego Zdrowia w radosnych humorach i z poczuciem odprężenia. Wiele osób zapowiedziało swój powrót jako że Pracownia to miejsce pełne pozytywnej energii, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.
Organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję. Następna we wrześniu. :-)

foto: Michał J.Laudański
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

ABC Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
ABC Jogi
ABC Jogi
Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
sklep
Asany - Pozycje jogi
Zapytaj eksperta
Wiktor Morgulec
joga dla początkujących

Nauczyciel jogi wg. metody B.K.S Iyegara w Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, w którym odbywają się codzienne zajęcia oraz weekendowe warsztaty jogi.

Partnerzy Portalu