5 urodziny Krakowskiego Warsztatu Jogi - relacja.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

5 urodziny Krakowskiego Warsztatu Jogi - relacja.

piątek, 27 listopada 2009

Maria Piątkowska

Już po raz piąty Krakowski Warsztat Jogi spotkał się ze swoimi uczniami i przyjaciółmi, by świętować otwarcie nowego sezonu i swoje urodziny. Jak zwykle atrakcje przygotowane na chłodny, jesienny dzień 4 października zgromadziły tłumek entuzjastów jogi, tańca indyjskiego i Warsztatu w ogóle.

W tym roku wieczorne uroczystości poprzedziła otwarta lekcja pokazowa, na którą zaproszeni byli wszyscy ciekawi, sceptyczni czy po prostu zainteresowani jogą. Lekcję poprowadziły wspólnie Natasza z Ewą.
Wieczorne obchody rozpoczęły się prezentacją planów Warsztatu na nadchodzący rok - bogaty w różne jogiczne i taneczne przedsięwzięcia, jak np. przyjazd tancerki bharatanatyam z Wiednia: Radhy Anjali, majówka na Majorce czy sylwestrowa praktyka oczyszczająca. Goście mieli również okazję poznać całą ekipę Krakowskiego Warsztatu Jogi - prowadzących zajęcia i asystentów.
Wieczór tradycyjnie obfitował w smakowe, obrazowe, taneczne i muzyczne wydarzenia.

Zainicjował je pokaz klasycznego tańca indyjskiego w wykonaniu tancerek z zespołu Natyalaya. Na dłuższą chwilę cicha na co dzień sala do praktyki rozgrzała się w rytmie indyjskich kathaku, odissi i bharatanatyam. Następnie Sabina Bisztyga z gabinetu masażu i kosmetyki"Pomarańcza" zaprosiła gości na kilkuminutowe masaże w krześle. Jak wyjaśniła, koncentrują się one głównie na karku, szyi, barkach, ramionach oraz głowie i mają działanie rozluźniająco-relaksacyjne jak i lecznicze. Nie trudno się dziwić, że w krótkim czasie stanęła do niepozornego fotela spora kolejka. Przerwę w programie poprzedziła prezentacja działań współpracującego z Warsztatem od dawna Stowarzyszenia Wspierania Onkologii Unicorn.
Po krótkim wystąpieniu przedstawiciela Unicornu - pani Danuty Ochał - goście ochoczo narzucili kurtki i udali się "za ścianę" do sąsiadującego z Warsztatem od niedawna Wine Garage Bar&Shop . Jego właściciele uraczyli nas lampką wina i opowiedzieli o zasadach produkcji win organicznych. Lekki aperitif zaostrzył nasz apetyt, więc bez ociągania udaliśmy się z powrotem do szkoły, gdzie w przestrzeni recepcji multum smakowitości serwowała znana z Warsztatowych imprez Agnieszka Godek. Znalazłszy sobie miejsce za zasłonką przebieralni pałaszowaliśmy zupę dyniową, sałatki, kanapki i wspaniałe, rozgrzewające napoje. Niektórzy goście z talerzykami w ręce podziwiali wystawę fotografii z wiosenno-letnich sesji wyjazdowych do Sopatowca, Krynicy Morskiej i Rebe (zdjęcia dostępne w galerii na stronie Krakowskiego Warsztatu Jogi).
Po poczęstunku przyszedł czas na drugą część programu, który rozpoczął się pokazem elementów kalaripayattu - indyjskiej sztuki walki - w wykonaniu Karoliny Szwed. Chwilę później w pokazie tańca brzucha Kamila Shereen Jamila zaprezentowała dwa niezwykle energetyczne i pełne wdzięku układy. Część artystyczną zakończyło "śpiewogranie" podwórkowych krakowskich i warszawskich piosenek, do których zaprosił nas Sebastian Wacięga.


Na koniec nadeszła długo oczekiwana chwila - na salę został wniesiony urodzinowy tort czekoladowy Hanki Podkanowicz-Zaryckiej. I tutaj opisy się kończą, bo tego dzieła sztuki kulinarnej nie da się opisać :).

Z uraczonymi smakowitościami podniebieniami i wypełnionymi Warsztatowym ciepełkiem sercami wyszliśmy w chłodny październikowy wieczór ciesząc się już na przyszły rok i kolejne urodziny miejsca, do którego chce się wracać. Na co dzień i od święta.

Maria Piątkowska


Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

ABC Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi