Pierwsza Seria Prowadzona z Basią Lipską w Joga! Centrum Adama Bielewicza 8.12.2009. Relacja i fotogaleria.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Pierwsza Seria Prowadzona z Basią Lipską w Joga! Centrum Adama Bielewicza 8.12.2009. Relacja i fotogaleria.

poniedziałek, 14 grudnia 2009

Justyna Moćko

Zajęcia z ashtangi jogi z Basią Lipską w Joga! Centrum były dużym wydarzeniem. Informację wysłaliśmy na tydzień przed zajęciami i byliśmy zdumieni ogromnym zainteresowaniem. Zapisało się ponad 70 osób. W tydzień! To niezwykłe.

Chciałam wykorzystać fakt, że Basia była kilka dni w Polsce, aby promować płytę DVD Ashtanga Yoga i zorganizować jej zajęcia. Adam Bielewicz chętnie się zgodził, aby Pierwsza Seria Prowadzona była u Niego w szkole.
Informacje na temat tego wydarzenia wysłaliśmy w nocy, we wtorek tydzień wcześniej. Pierwszy mail od chętnego adepta jogi przyszedł w środę, o godz. 7.
Zgłoszenia zaczęły spływać. W piątek było już 50 osób. Musiałam z bólem odmawiać. Przemek, nauczyciel Viniasy w Joga! Centrum dokładnie obejrzał salę. Zdecydował, że możemy przyjąć 60 osób. Ponownie napisałam do osób z listy rezerwowej, tym razem zachęcając, aby jednak przyszły.
We wtorek, w dzień zajęć straciłam rachubę. Ale głęboko wierzyłam, że będzie dobrze. Na pewno przyjdzie optymalna ilość osób. Nie może być inaczej.;-)
I tak było.
Niektórzy zapisani nie przyszli, przyszli natomiast ci z listy rezerwowej i tacy, którzy nie wiedzieli, że trzeba się zapisywać. Na sali było 68 osób. Jeśli maty byłyby ułożone obok siebie co 5 cm, to może jeszcze kilka osób się zmieściło;-)

Przemek jako gospodarz przedstawił Basię, wyraził podziękowania Adamowi Bielewiczowi, Ewie Jaros (www.astanga.pl) i portalowi joga-joga.pl
Pierwsze Om zabrzmiało trochę nieśmiało. Zaczęła się praktyka.
Asany, oddechy odliczane spokojnym głosem Basi, oddech ujjiai, coraz bardziej podnosząca się temperatura.
Każdy skupiony, podążający ciałem za oddechem w znanych sekwencjach pierwszej serii.
Mimo pewnej niewygody robiliśmy pozycję wymagające większej przestrzeni - upavistha konasanę i supta konasanę czy przejścia chakrasany. Naturalnie układaliśmy się, aby nie przeszkadzać sąsiadom, ciągle skupieni na swoim oddechu ale i uważni na innych.
Temperatura rosła, ale nie zgodziliśmy się na otwieranie okien.
Sekwencja końcowa wyciszyła emocje i wychłodziła ciało.
Om na koniec zajęć zagrzmiało, a nie zabrzmiało;-)

Basia podziękowała nam za praktykę. Zapowiedziała swój przyjazd w lutym. Zadeklarowała również, że nasze wpłaty za zajęcia przekaże organizacji Project-air, która m.in. prowadzi zajęcia jogi dla kobiet i dzieci poszkodowanych podczas ludobójstwa w Rwandzie. Niektóre z uczestniczek już po dwóch zajęciach odczuły dobroczynne skutki jogi - były w stanie spokojnie przespać noc.
Więcej o projekcie na stronie: www.project-air.org
Jej deklaracja wzbudziła powszechny aplauz.
Wychodziliśmy zmęczeni ale szczęśliwi. Jeden z uczestników zauważył: po zajęciach jogi Iyengara uczestnicy wychodzą wyprostowani, po zajęciach ashtangi - radośni, uśmiechnięci.
Coś w tym jest;-) Basia Lipska jest artystką, autoryzowaną nauczycielką ashtangi jogi, co znaczy, że dostała od twórcy tej metody Pattabhi Joisa prawo do nauczania Pierwszej i Drugiej serii. Jest Polką, ale niestety, mieszka poza granicami - obecnie w Oslo. Podczas pobytu w Japonii założyła szkołę jogi, teraz podróżuje po całym świecie ucząc i popularyzując ashtangę. W Polsce prowadzi warsztaty, kursy nauczycielskie, współpracuje z Astanga Yoga Studio i Wrocławską Akademią Ruchu. Wszyscy, którzy spotykają się z Basią są pod wrażeniem jej żywiołowości, energii, którą "zaraża" innych.
Niedawno wydała wraz z polskimi uczniami płytę DVD. Do nabycia na portalu joga-joga.pl
Już wkrótce na portalu wywiad z Basią! Serdecznie dziękuję Ewie Jaros za wsparcie.
Justyna Moćko
Justyna@joga-joga.pl Autorką wszystkich zdjęć jest Karolina Izert.
Dziękuję za udostępnienie;-) Fotogaleria z zajęć >>>>>
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

ABC Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi