Różne zawody jedna joga. Justyna Mitka
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Różne zawody jedna joga. Justyna Mitka

środa, 19 sierpnia 2009

Justyna Moćko

Praktyka jogi daje spokój i zadowolenie każdemu, bo jogę można praktykować niezależnie od wieku, wykształcenia, zawodu, doświadczenia. W naszym nowym cyklu chcemy Wam przedstawiać osoby, które wykonują bardzo różne zawody i praktykują jogę.

Justyna Mitka jest jednym z dwóch polskich instruktorów pracy z końmi Silversand Horsemanship.
Zapraszamy wszystkich do prezentowania się na naszych łamach. Moja przygoda z końmi zaczęła się gdy miałam 10 lat i trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Trochę skakałam przez przeszkody i zajmowałam się ujeżdżeniem, pracowałam z młodymi końmi. Obecnie zajmuję się uczeniem metody Silversand Horsemanship. Pracuję z końmi tą metodą, prowadzę kursy, lekcje indywidualne i grupowe. Możliwość bycia Instruktorem Silversand Horsemanship to dla mnie wielki zaszczyt, ponieważ głęboko wierzę w filozofię Silversandu oraz bardzo chciałabym pomóc jak największej ilości ludzi lepiej zrozumieć konie, żeby świat stał się lepszym miejscem dla tych wspaniałych zwierząt. Jogę praktykuję od 3 lat.
Strona internetowa Justyny: www.sh-instruktor.com Co robisz zawodowo w życiu /jaki zawód wykonujesz?
Pracuję z końmi. Jestem trenerem tzw. jeździectwa naturlnego, ale nie zajmuję się tym jeszcze w 100 %-tach. Poza tym pracuję w biurze jako kierownik zarządzający projektem. Lubisz swoją pracę?
Pracę z końmi kocham. Pracę w biurze traktuję jako konieczność, która służy powolnemu spełnianiu moich marzeń. Jaka była Twoja droga do tego zawodu? Co wcześniej robiłaś?
Studiowałam języki obce, a od 10-tego roku życia zajmuję się końmi.

Czy to jest Twoja wymarzona praca?
Tak jak wyżej- praca z końmi tak. Marzę o własnym ośrodku, w którym sama mogłabym uczyć oraz organizować szkolenia z wielkimi trenerami z całego świata. Ale nie tylko trenerami jeżdziectwa, również warsztaty jogi, Techniki Aleksandra, Metody Feldenkreisa. Największy sukces zawodowy?
Zostanie instruktorem australijskiej szkoły pracy z końmi Silversand Horsemanship. Kiedy pojawiła się w Twoim życiu joga, w którym momencie życia zawodowego?
3 lata temu. Dlaczego pojawiła się joga? Co było bodźcem, że poszłaś na zajęcia?
Praca z końmi wymaga olbrzymiej koordynacji oraz opanowania, spokoju i koncentracji.

Pamiętasz swoje pierwsze zajęcia jogi? Jak się czułaś?
Źle. Nie rozumiałam, co mam robić. Patrzyłam na innych i się z nimi porównywałam. Teraz wiem, że tak nie wolno. W żadnej dziedzinie życia. Tego nauczyły mnie konie i joga. Co Cię zaciekawiło/zafascynowało w jodze?
To, że moja największa pasja życia- konie i joga, to tak naprawdę to samo- mają wpływ na nasze życie i pozwalają nam stać się lepszym człowiekiem. Dla mnie uzupełniają sie w dużym stopniu. Jak długo praktykujesz jogę?
3 lata. Czy regularnie od tego czasu praktykujesz jogę?
Tak. Na początku 2-3 razy w tygodniu. Obecnie raz w tygodniu, ponieważ ciągle pracuję na pełny etat w biurze, a poza tym coraz wiecej pracuję z końmi i dzień czasami staje się dla mnie za krótki. Czy jeździsz na obozy?/warsztaty?
Na razie nie starcza mi czasu. W pierwszej kolejności jeżdżę na kursy związane z końmi. Ale pojadę pewenego dnia lub będę uczestniczyć w tych, które się będą odbywać u mnie w centrum szkoleniowym.

Czym dla Ciebie są te zajęcia? Odpoczynkiem, relaksem, sposobem na życie?
Odpoczynkiem, relaksem, sposobem na życie, pracą nad sobą i swoimi słabościami. Moje marzenie o szczęściu
To wstać rano spojrzeć przez okno na pasące się konie na łące i położyć się o zmierzchu po całym dniu pracy z tymi wspaniałymi zwierzętami ze świadomością, że może udało sie kilku z nich oraz ich właścicielom pomóc. Pytania, na które prosimy odpowiedzieć bez zastanawiania się
1) Główna cecha Twojego charakteru: Upór
2) Dzień zaczynasz od: Pojechania do stajni przed pracą, choćby oznaczało to wstanie bladym świtem.
3) Kim (lub czym) chciałbyś być, gdybyś nie był tym, kim jestem Koniem
4) Ulubieni bohaterowie literaccy Ania z Zielonego Wzgórza, bohaterowie cyklu "Opowieści z Narnii"
5) Ulubieni bohaterowie życia codziennego Wszyscy Ci, których potocznie można by nazwać Zaklinaczami Koni (Ray Hunt, Mark Rashid, Buck Brannaman, mój guru z Australii, założyciel szkoły Silversand Horsemanship - Steve Halfpenny).
6) Ulubiona bajka "Opowieści z Narnii"
7) Co cenisz u przyjaciół Umiejętność wytrwania z Tobą w trudnych chwilach.
8) Słowa, których nadużywasz Ja, "wydaje mi się"
9) Czego nie cierpisz ponad wszystko Zawiści, fałszu i zakłamania oraz nieszczerości.
10) Odpoczynek to…… Konie i joga.

Ta rubryka należy do Was. Jeśli wykonujesz ciekawy zawód i chcesz się przedstawić na łamach portalu - pisz: Justyna@joga-joga.pl

Wyszukiwarka Szkół Jogi

Ludzie Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
ABC Jogi
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Partnerzy Portalu
Bądź w kontakcie