Guru Pournima 2008 Janglidas Maharaj Ashram - Indie.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Guru Pournima 2008 Janglidas Maharaj Ashram - Indie.

środa, 13 maja 2009

Agnieszka Dołengiewicz

Już niebawem, w dniach 19 maja - 03 czerwca 2009 Mistrz odwiedzi Polskę. Poniżej informacje o spotkaniach medytacyjnych z Mistrzem oraz krótka relacja z pobytu w aszramie.


Guru Pournima to wielkie święto dla Hindusów. Jest to czas pełni. W ubiegłym roku do Ashramu w Kokhamtam zjechały się tysiące wiernych. Podobno przez 3 dni przetoczyło się przez Ashram około 100.000 ludzi.
Wszyscy przybyli tylko po to aby pokłonić się przed Świętą Osobą, Mistrzem Gurudev Janglidasem Maharajem. Tłumy ludzi ustawione w kilkukilometrowej kolejce cierpliwie czekały na swoją chwilę z Mistrzem. Janglidas Maharaj nie wygłasza przemów ani orędzi do tłumów za to obdarza każdego bez wyjątku szczególnym uśmiechem, chwilą uwagi i wielką miłością. Przez 3 dni i 3 noce przyjmuje każdego. Przyjął i nas.
Byliśmy liczną, bo około 50-cio osobową grupą z Polski. Niektórzy po raz kolejny odwiedzili swojego Nauczyciela i Mistrza, inni przybyli pierwszy raz. Pierwsze wrażenie ze spotkania z Janglidasem jest zawsze dużym wydarzeniem.
Początek Guru Pournimy jest zawsze dużym szokiem. Morze ludzi, niesamowita energia i do tego szok kulturowy. Zapachy prawdziwych Indii. Wszystko razem wywoływało w ludziach różne emocje. Od napadów płaczu po salwy śmiechu. Do tego medytacje u boku Mistrza, który obdarzył polską grupę szczególnymi względami. Mogliśmy spędzać u jego boku w czasie trzy dniowego święta dowolną ilość czasu w medytacji. Tak On sobie zażyczył. Mieliśmy zapomnieć o spaniu, pokoju w hotelu, jedzeniu… tylko medytować tyle, ile możemy. Wszystkich nas ciągnęło do Niego. Niektórzy wytrzymywali w medytacji długie godziny, innych "nosiło", ale ulegali energii Mistrza i powracali do medytacji. W każdym z nas zachodziły przemiany które widać było na twarzach ludzi i w ich zachowaniu.
Jedni szukali towarzystwa, a inni samotności. Z pewnością był to dla nas czas przebywania z sobą samym głęboko we wnętrzu. Wyjątkowy czas zetknięcia się z tym, czego nie chcemy w sobie zobaczyć i usłyszeć, a w zwykłym codziennym szale życia trudno znaleźć czas, aby usłyszeć siebie.
Na początku była fizyczna słabość związana z długim trwaniem w pozycji medytacyjnej, ale to po prostu trzeba było przetrwać, potem walka z psychiką i rozbieganym umysłem. Z każdą chwilą nasze medytacje pogłębiały się. Czas płynął. Tłum i szum wokół nas przestał być dokuczliwy.

Janglidas obserwował nas wnikliwie, a my zatapialiśmy się w medytacji. Każdy z nas mocno przeżywał to, co się wydarzało. Medytacja u boku prawdziwego Mistrza obdarzonego wielką energią potrafi szybko działać uzdrawiająco na nasze dusze, co wielu z nas będących na Guru Pournimie mogło potwierdzić. Niektórzy z nas już po trzech dniach zaczęli odczuwać lekkość i radość, inni potrzebowali więcej czasu, ale na koniec wyjazdu nasze oczy świeciły, twarze wyrażały radość, ciała stały się lżejsze, pozbywając się wielu nagromadzonych napięć. WSZYSCY WIEMY, ŻE ZAWDZIĘCZAMY TE OCZYSZCZAJĄCE PRZEŻYCIA MEDYTACJI Z MISTRZEM I NAUCZYCIELEM GURUDEVEM JANGLIDASEM MAHARAJEM.

Agnieszka Dołengiewicz
rajeshwarymai@gmail.com Z radością zapraszamy na SATSANGI - SPOTKANIA MEDYTACYJNE Z MISTRZEM
Gurudev Vishwatmak Janglidas Maharaj
Mistrzowi towarzyszyć będzie grupa Joginów z Ashramu w Kokamthan w Indiach.
Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach i wspólnej medytacji z Mistrzem! Program:
Taraska -
23.05.2009 godz. 17.00 Ośrodek "Art of Living
Kraków - 25.05.2009 godz. 17.45 ul. Romanowicza 4 (budynek TELPOD, II piętro) kontakt: sharifa.9@poczta.fm
Lanckorona - 26.05.2009 godz. 10.00 ul. Św. Jana 15 (Ilość miejsc ograniczona -rezerwacja om@babaji.pl
Kraków - 26.05.2009 godz. 17.45 ul. Romanowicza 4 (budynek TELPOD, II piętro) kontakt: sharifa.9@poczta.fm
Częstochowa - 27.05.2009 godz. 18.00 ul. Broniewskiego 3, SM "Nasza Praca"
Łódź - 28.05.2009 godz. 18.00 ul. Piotrkowska 211, Szkoła Jogi, kontakt: fedorka4@gmail.com
Olsztyn - 29.05.2009 godz. 18:00 ul. Jagiellońska 8, Gimnazjum nr 11(wejście od boiska, róg ul. Jagiellońskiej i Okrzei)
Giżycko - 30.05.2009 godz. 10.00-12.00 Rejs Statkiem "Olimpia " po jeziorze Giżycko z Om Gurudevem
Warszawa - 31.05.2009 godz. 16 ul. Czackiego 3/5, Dom Technika (III Piętro, Sala A)
Warszawa - 01.06.2009 godz. 19.00 ul. Foksal 10, Szkołą Jogii na Foksal (medytacja i arati)
Wstęp wolny. Datki mile widziane.

W zwyczaju jest, by na spotkanie z Mistrzem przynieść kwiat lub owoc.
Prosimy o wcześniejsze przybycie i zabranie poduszek lub koców do siedzenia.
Na salę wchodzimy boso

Gurudev Vishwatmak Janglidas Maharaj Milczący Mistrz nazywany przez swoich sympatyków Babajim lub OmGurudevem.
Milczący bo właściwie nie wygłasza żadnych wykładów czy dyskursów, nie przekazuje na zewnątrz żadnego rozbudowanego systemu wiedzy.
Mówi, że wszystko czego potrzebujemy ,można doświadczyć w wewnętrznej ciszy podczas medytacji.
Przekaz Mistrza nie jest związany z żadną religia, jest poza wszelkimi podziałami. Jego odpowiedź na wszelkie duchowe i życiowe rozterki niezmiennie brzmi: "Medytuj"

OM GURUDEV

"Medytacja jest najprostszą, najłatwiejszą i najrówniejszą drogą, by doświadczyć Boga w sobie."

Więcej informacji na temat Gurudeva Janglidasa Maharaja
oraz informacje na temat jego wizyty w Polsce na stronie: www.jantra.com.pl
Dodatkowych informacji udziela: Mariusz Piotrowski nr tel. 504 200 701
Informuję jest tylko jedna oficjalna strona Babajiego czyli www.vishwatmak.org a wszystkie inne to tylko takie, gdzie prywatne osoby umieszczają info o Babajjim w języku polskim.
Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Styl Życia
Polecamy