Himalaje. W poszukiwaniu joginów. Książka Niny Budziszewskiej.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Himalaje. W poszukiwaniu joginów. Książka Niny Budziszewskiej.

środa, 5 lutego 2020

Redakcja

Opowieść o podróży w indyjskie Himalaje, gdzie biją źródła jogi. Książka z mnóstwem porad dla osób, które chcą na własne oczy ujrzeć najwyższe góry światai odwiedzić najważniejsze miejsca związane z jogą: Rishikesh, Haridwar, Kedarnath, Badrinath, dolinę Spiti.

Pierwsze skojarzenia jakie nasuwa się po lekturze tej książki to takie, że jest ona "wielopoziomowa". Po pierwsze jest to praktyczny poradnik dla podróżujących, z mnóstwem przykładów jak sobie poradzić w trudach wędrówki po Indiach i w najdalsze zakątki Himalajów. Znajdziemy tu także historyczny przewodnik po najciekawszych aśramach i świątyniach hinduizmu, powieść przygodową opartą na autentycznych przeżyciach autorki a także podręcznik o filozofii, historii i nauce jogi. Ten ostatni element zawiera solidną dawkę cytatów i odniesień do zbioru świętych pism hinduizmu: np. Wedy, eposy: Ramajana i Mahabharata (w tym jedna z jej ksiąg - Bhagawadgita) i inne.

Autorka snuje swoją opowieść o poszukiwaniu źródeł prawdziwej jogi iw Indiach, wplatając w tekst także fragmenty mantr, modlitw i cytatów wygłaszanych przez dawnych i współcześnie żyjących i nauczających jogi Guru. Interesująco podaje wiele wątków historycznych, a także odniesienia do współczesnych Indii, do ich obyczajowości i codzienności.

Bardzo ambitna książka, która pobudza apetyt na Indie. Polecamy!

O autorce

Dr Nina Budziszewska — adiunkt w Zakładzie Filologii Indyjskiej Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik studiów podyplomowych w zakresie jogi klasycznej na tej samej uczelni, członek Polskiego Towarzystwa Orientalistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, blogerka (www.ateliermysli.com).

Książka do kupienia TUTAJWyszukiwarka Szkół Jogi

Filozofia Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
ABC Jogi
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Partnerzy Portalu
Bądź w kontakcie