Tydzień weganizmu 11-17.04.2015 r
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Tydzień weganizmu 11-17.04.2015 r

środa, 15 kwietnia 2015

Justyna Moćko

Po raz siódmy Stowarzyszenie Empatia organizuje Tydzień Weganizmu.To największa w Polsce impreza poświęcona tematyce praw zwierząt i wegańskiego stylu życia.

W ramach akcji zaplanowano między innymi spotkania z Jolą Słomą i Mirkiem Trymbulakiem - weganami i projektantami mody, autorami książek "Nakarmić duszę" i "Ubrać duszę", Aśką Wydrych - założycielką Fundacji Czarna Owca Pana Kota oraz z dietetykiem i personalnym trenerem Damianem Parolem.

Tradycyjnie będą też wydarzenia sportowe (bieg z VegeRunners), wegańskie gotowanie na żywo (pokaz autorki bloga Weganizm Udomowiony i kulinarne zawody blogerów) oraz konkursy z nagrodami. W tym roku Stowarzyszenie Empatia, któremu bliska jest idea praw człowieka, po raz pierwszy zaprosi wszystkich zainteresowanych do Żywej Biblioteki.

Imprezy odbywają się w pięciu miastach w Polsce:

Warszawie, Białymstoku, Kielcach, Olsztynie, Toruniu

Szczegółowy program Tygodnia Weganizmu 2015: http://www.wegetydzien.pl

Problem etycznego stosunku człowieka do innych zwierząt skłania kolejne osoby do bliższego przyjrzenia się diecie roślinnej - już siedem procent Polek i Polaków wybrało dietę wegańską lub wegetariańską albo aspiruje do tego sposobu życia.
Powstają kolejne wegańskie restauracje, jadłodajnie, sklepy i blogi. Pojawia się też coraz więcej pytań o dietę roślinną na grupach dyskusyjnych i forach.
W zalewie informacji trudno czasem zorientować się, która z nich oparta jest na potwierdzonych naukowo faktach, a która stanowi tylko mniej lub bardziej subiektywną opinię autora.
Organizowana przez Stowarzyszenie Empatia impreza ma na celu przedstawienie różnych aspektów weganizmu - etycznego, zdrowotnego i ekologicznego - w oparciu o wiarygodne źródła.

materiały prasowe organizatora

Opracowała
Justyna Moćko
justyna@joga-joga.pl
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Kuchnia
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi