Konferencja "Ajurweda we współczesnym świecie". 23.01.2016 r. Katowice
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Konferencja "Ajurweda we współczesnym świecie". 23.01.2016 r. Katowice

czwartek, 14 stycznia 2016

Redakcja

Centrum Terapii Holistycznych Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach oraz Studio Pracy z Ciałem Złoty Środek zapraszają na konferencję "Ajurweda we współczesnym świecie". Pierwsze tego typu wydarzenie na Śląsku odbędzie się 23.01.2016r., w Katowicach (GWSH, ul. Kostki Napierskiego 38). Celem spotkania jest przedstawienie idei ajurwedy szerokiemu gronu odbiorców.

Ajurweda leczy chorych, a zdrowym pomaga zachować zdrowie. Człowieka traktuje w sposób holistyczny i uczy, że zdrowie nie jest związane wyłącznie z ciałem czy umysłem. By je zachować, potrzeba czegoś więcej niż tylko fizyczność czy intelekt - potrzeba troski o duchową stronę życia. Jak to rozumieć? Jak wprowadzić w życie?

Odpowiedzi na te pytania udzieli gość specjalny konferencji - dr Keshav Chauhan, lekarz ajurwedy z Instytutu Jiva w Indiach, który wygłosi otwarty wykład pt. "Ajurweda i jej praktyczne zastosowanie we współczesnym świecie" oraz warsztaty kierowane do konsultantów i studentów ajurwedy pt. "Duchowość a zdrowie w ujęciu ajurwedy". Będzie to jedna z niewielu okazji do spotkania z panem doktorem w Polsce.

Część otwartą uświetni występ pani Magdaleny Niernsee prezentującej tradycyjny indyjski taniec KATHAK. Po jego zakończeniu nastąpi 45-minutowa przerwa na wegetariański posiłek, podczas której będzie można także zapoznać się z ofertą firm prezentujących bogaty asortyment produktów związanych z ajurwedą, jogą i szeroko pojętym zdrowym stylem życia. Dzięki temu uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć atmosferę Wschodu, a nawet, dzięki uczestnictwu w niektórych z warsztatów, doświadczyć jej na własnej skórze!

W części warsztatowej zaplanowano bowiem różnorodne propozycje, dzięki którym Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać ajurwedę i kulturę indyjską w wielu wymiarach.

Podstawy ajurwedy oraz wskazówki niezbędne do określenia swojej konstytucji psychofizycznej poznać będzie można podczas warsztatów "Kto Ty jesteś?" prowadzonych przez p. Grażynę Kotlorz. Pani Grażyna przedstawi także osobom zainteresowanym tajniki ajurwedyjskiego masażu głowy shiro abhyanga.
Leczniczą moc przypraw w kuchni ajurwedyjskiejzaprezentuje podczas warsztatów kulinarnych p. Maria Nowak Szabat, w wir tańca Bollywood natomiast porwie uczestników p. Magdalena Niernsee.
Będzie także okazja do nauczenia się malowania tatuaży henną pod okiem p. Marty Klejsa oraz praktyki jogi z p. Anną Gładysz - regeneracyjnej, na zdrowy kręgosłup, oraz jogi dla początkujących, na którą organizatorzy zapraszają osoby, które do tej pory nie uczestniczyły w zajęciach, a chciałyby sprawdzić, czy jest to odpowiednia dla nich forma aktywności ruchowej.

Agenda wydarzenia:

9.15 - 9.30: Przywitanie Gości

9.30 - 11.45:Wykład otwarty "Ajurweda i jej praktyczne zastosowanie we współczesnym świecie"dr Keshav Chauhan lekarz ajurwedy z Instytutu Jiva Ayurveda w Indiach

11.45 - 12.00: Pokaz indyjskiego tańca KATHAK

12.00 - 12.45: Przerwa na poczęstunek

12.45 - 14.35: I część warsztatów

14.45 - 16.45: II część warsztatów

www.gwsh.pl/ajurweda2016

Centrum Terapii Holistycznych Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej zaprasza również na na zajęcia w ramach studiów podyplomowych "Ajurweda - holistyczna koncepcja zdrowia". Trwa właśnie rekrutacja na drugą edycję zajęć.
Szczegóły na: www.gwsh.pl/cth
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi