Między wschodem i zachodem - zdrowie dla każdego
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Między wschodem i zachodem - zdrowie dla każdego

środa, 31 maja 2017

Kotlorz Grażyna

"Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest, by brać. Życie nie po to, by bezczynnie trwać" śpiewa Stanisław Sojka i przywodzi na myśl stare jak świat pytanie o sens i cel życia człowieka.Ajurweda ten cel (i to nie jeden!) wskazuje. Wszak miano "nauki/ wiedzy o życiu" zobowiązuje!

DHARMA to realizacja powołania, moralne wypełnianie obowiązków wobec siebie i innych.

ARTHA zaś to dbałość o stronę ekonomiczną życia, komfort materialny, finanse.

KAMA natomiast oznacza radość (także zmysłową), zabawę i wszelką przyjemność.

Wreszcie MOKSHA to uwolnienie się od błędnej z natury identyfikacji z ciałem.

Oto PURUSATHA - cele życia ludzkiego. Warunkiem ich realizacji jest zdrowie.

"Ćaraka Samhita" uczy, że "zdrowie jest podstawą obowiązku, bogactwa, przyjemności i wyzwolenia" oraz że "środki, za pomocą których można spełnić swoje powinności, są dostępne wyłącznie dzięki zdrowemu ciału".

Po co więc współczesnemu człowiekowi Zachodu ajurweda?

Po to właśnie, by mu pomagać chronić zdrowie zdrowych i leczyć choroby chorych! W rezultacie zaś realizować cele życiowe.

Fakt bowiem, że Wedy pochodzą z Indii nie znaczy, że wiedza w nich zawarta przeznaczona jest tylko dla Hindusów. Ajurweda stanowi dobro ponadczasowe , ponadkulturowe i należy do nas wszystkich. Propaguje jakże niedocenianą dziś uważność. Uczy profilaktyki i świadomego korygowania stylu życia dla własnego dobra. Człowieka postrzega jako istotę wyjątkową i zrozumienie jego indywidualizmu traktuje jako punkt wyjścia w procesie poznawania samego siebie, rozumienia innych i dbania o zdrowie. Bo "zdrowie to nie stan, który zjawia się i znika w sposób kapryśny i przypadkowy", pisze dr Preeti Agrawal. To "bardziej podróż niż stacja przeznaczenia."

Tak więc "nie kontynuuj życia w ten sam stary sposób. Postanów zrobić coś, co poprawi twoje życie i zrealizuj swoje postanowienie. Odmień swoją świadomość: to wszystko, czego ci potrzeba"- pisze Paramahansa Yogananda.

W Katowicach od dłuższego już czasu odmieniamy świadomość na drodze do poprawy jakości życia.

W styczniu 2016 roku zorganizowaliśmy I Konferencję Ajurwedyjską, w lutym 2017 roku odbyło się u nas seminarium z zakresu ajurwedy. Każde z tych wydarzeń zgromadziło ponad 100 osób - entuzjastów holistycznego podejścia do człowieka i naturalnego dbania o zdrowie. Od 2015 roku prowadzimy roczne studia podyplomowe AJURWEDA- HOLISTYCZNA KONCEPCJA ZDROWIA, które cieszą się dużym uznaniem wśród studentów i gromadzą wielbicieli ajurwedy z całej Polski.

Dnia 10 czerwca 2017 zapraszamy do Katowic na II Konferencję Ajurwedyjską "Między Wschodem i Zachodem - zdrowie dla każdego" organizowaną przez Centrum Terapii Holistycznych GWSH, Studio Pracy z Ciałem Złoty Środek i Strefę Dobry Start - instytucje, w których stale odbywają się różnego rodzaju warsztaty o tematyce ajurwedyjskiej i pokrewnej.

W programie konferencji znajdą Państwo zarówno wykłady, jak i warsztaty o tematyce, odnoszące się do zagadnień dbania o zdrowie i zapobiegania chorobom, kuchni ajurwedyjskiej, jogi, medytacji, czy ajurwedyjskich masaży. Wszystkie poprowadzone zostaną przez doświadczonych praktyków ajurwedy, zarówno z Indii - dr Sanskriti i Suraj Mirashi, jak i Polski - Grażyna Kotlorz, Agnieszka i Maciej Wielobobowie, Katarzyna Molska, Dagmara Wasilewska.

Zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Szczegóły: http://lp.gwsh.pl/konferencja_ajurweda/

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi