Woda z miedzianego naczynia
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Woda z miedzianego naczynia

poniedziałek, 25 kwietnia 2022

W wielu kulturach od setek lat ceniono miedź za jej właściwości prozdrowotne. W jednym najstarszych traktatów medycznych: papirusie Ebersa (1550 r. p.n.e.), zaleca się leczenie stanów zapalnych za pomocą miedzi.

Miedziane ozdoby nosi się tradycyjnie w kulturach tak różnych jak Masajowie, Indianie Pueblo czy Szerpowie - dla ochrony przed bólem i dla zwiększenia wytrzymałości.

DOSTĘPNE TUTAJ:

Zgodnie z naukami ajurwedy, woda miedziana ma zrównoważyć działanie trzech dosz (Vata, Pitta i Kapha), wzmocnić układ odpornościowy, spowolnić proces starzenia, stymulować mózg i działać jako naturalny przeciwutleniacz. 

Aby korzystać z dobrodziejstw wody miedzianej wystarczy przechować wodę przez noc w miedzianym naczyniu. Miedziany dzbanek czy kubek jest nie tylko pięknym elementem dekoracyjnym. Główną ich zaletą jest to, że woda w takim dzbanku zostaje nasycona jonami miedzi i staje się wówczas eliksirem dla organizmu i skóry, o idealnym pH (7,5).

DOSTĘPNE TUTAJ:

Współczesne badania kosmetyczne i kliniczne potwierdzają, że miedź pomaga w powstawaniu kolagenu i elastyny, co przyczynia się do utrzymania skóry w dobrej kondycji. Ponadto, jony miedzi odgrywają kluczową rolę przy produkcji kwasu hialuronowego. W efekcie nasza skóra staje się bardziej zdrowa, elastyczna i pozbawiona zmarszczek. Miedź działa silnie przeciwzapalnie, co w efekcie przekłada się na szybsze leczenie wszelkiego rodzaju ran na ciele, czy trądziku. Pomaga ona także w produkcji melaniny, odpowiedzialnej za kolor skóry, czy włosów.

Nowożytne badania potwierdzają również silne działanie antyseptyczne, powierzchniowo czynnej miedzi.

Jony miedzi w wodzie działają jak antidotum wobec toksycznego wpływu wolnych rodników, uznawanych przez współczesny świat za źródło wielu poważnych chorób. Przechowywanie wody w miedzianych naczyniach redukuje również poziom chloru i ołowiu.
Ajurweda zaleca wypijanie 0,5 litra wody miedzianej dziennie. Dodatkowo warto przemywać twarz wodą miedzianą rano i wieczorem oraz rano czyścić język z nalotu miedzianym czyścikiem.
Większość z nas sięga po wodę mineralną lub źródlaną w plastikowej butelce. Niestety plastik, zwłaszcza w wysokiej temperaturze, np. wystawiony na działanie promieni słonecznych, może silnie wpłynąć na jakość wody, czyniąc ją wręcz szkodliwą dla naszego organizmu. Warto też pamiętać, iż same butelki plastikowe rozkładają się w przyrodzie przez ok. 500 lat, stanowiąc zagrożenie dla fauny i flory.

Doskonałym rozwiązaniem są butelki i termosy wykonane z czystej miedzi, możemy z nich korzystać i w domu i w podróży.

DOSTĘPNE TUTAJ:

 

Miedziane naczynia powinny być regularnie utrzymywane w czystości. W tym celu średnio co dwa, trzy dni czyścimy naczynia z nalotu delikatną gąbką z sokiem z cytryny i soli kuchennej w równej proporcji (2 łyżki stołowe soku z cytryny i 2 łyżki stołowe soli kuchennej).

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi