Drzewa kobiecości.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Drzewa kobiecości.

środa, 4 marca 2015

Paulina Szpargała

Z bogactwa natury, możemy czerpać do woli, w zależności od indywidualnych potrzeb. Niektóre z roślin, w tym przede wszystkim drzewa, bywają wyjątkowo pomocne przy dolegliwościach typowo kobiecych, takich jak zespół napięcia przedmiesiączkowego, bolesne miesiączki, często powracające zapalenie pęcherza, podrażnienia okolic intymnych, menopauza i wiele innych. Stosując napary i kąpiele z kory, liści lub owoców, możemy skutecznie łagodzić kłopotliwe dla nas przypadłości.

W drzewach zaklęta jest naturalna moc składników leczniczych, odżywczych, wzmacniających i pielęgnacyjnych. Jeśli wiemy jak korzystać z tych dobrodziejstw, nie tylko zaoszczędzimy na lekach i chemicznych kosmetykach, ale przede wszystkim wejdziemy w lepszy, bardziej świadomy kontakt z Naturą - również z prawdziwą naturą naszych dolegliwości, którymi przemawia do nas ciało, informując o zakłóconej równowadze i zaburzonej harmonii organizmu. Jeśli każdy sygnał traktować będziemy z takowym zrozumieniem, diagnozowanie naszych niedomagań stanie się ciekawym i odkrywczym działaniem rozbudzającym samoświadomość.

Drzewa dla zdrowia kobiety

Natura wspiera każdego człowieka w nawet najmniejszym źdźble trawy. Lasy, parki, zagajniki porastają roślinami, pomocnymi przy wielu niepokojących nas problemach zdrowotnych. Moce te, w szczególnie intensywny sposób kumulują w sobie drzewa, których siła potrafi wesprzeć nasze "słabości". Oto najpopularniejsze z nich:

Akacja - przy bólach głowy, nudnościach i bólach brzucha (pokarmowych), zmianach skórnych, egzemach.

Bez czarny - pomocniczy przy trądziku i nerwobólach, czytaj więcej >>

Brzoza - przy chorobach układu moczowego, zapaleniu miedniczek nerkowych i pęcherza.

Czeremcha - przy zaburzeniach żołądkowo-jelitowych - odwar z suszonych owoców jest naturalnym środkiem przeciwbiegunkowym.

Dąb - zapalenie pochwy, grzybice, świąd, swędzące wypryski skórne, polecany przy skłonnościach do biegunek.

Głóg - doskonale sprawdzi się w okresie menopauzy, jest naturalnym środkiem uspokajającym, znoszącym stany przemęczenia, łagodzącym nerwice, wzmożoną pobudliwość, bezsenność, kołatania i bóle w okolicy serca.Jałowiec - na zmiany skórne (m.in. trądzik pospolity i różowaty), kąpiel na bazie jałowca działa relaksująco i uspokajająco.

Jarzębina - pomaga pokonać niedokrwistość często towarzyszącą obfitym miesiączką, pomocniczo przy wychudzeniu i niedoborze witamin.

Jodła - relaksuje i pomaga przy zmianach skórnych.

Kalina - pomocniczo w migrenach i bolesnych miesiączkach - czytaj więcej >>

Kasztanowiec - przy obfitych krwawieniach, cellulicie, hemoroidach, żylakach, wzdęciach, biegunkach, nieżycie jelita, kolkach, działa przeciwobrzękowo.

Kruszyna
- przy zaparciach, jako środek przeczyszczający, pomocniczo przy otyłości i żylakach odbytu. Lipa - przy bezsenności na tle nerwowym, doskonała w kąpielach uspokajająco-regenerujących.

Orzech - przy nadmiernym poceniu się stóp, przy zmianach skórnych, zapaleniach jamy ustnej, stanach skurczowych żołądka i jelit, przy biegunkach na tle nerwowym, osłabionych włosach - czytaj więcej >>


Sosna - doskonała do sypialni, działa relaksująco, pomocniczo przy chorobach skórnych, wykrztuśnie i witaminizująco.

Świerk - przy dolegliwościach ze strony układu moczowego.

Topola - przy uszkodzeniach skóry, wysypkach, żylakowym owrzodzeniu nóg.

Wierzba - pomocniczo przy trądziku, wypryskach, przebarwieniach i zmianach skórnych, zapaleniach stawów, nadmiernej potliwości, schorzeniach układu moczowego.
Aby bezpiecznie korzystać z tego naturalnie leczniczego potencjału, warto najpierw zagłębić się w temat, aby odpowiednio dobrać surowce do naszych problemów i bezpiecznie czerpać z nich jak najwięcej pożytku.

Źródło informacji: "Na początku było drzewo", praca zbiorowa , wyd. Baobab

Paulina Szpargała
paulina@joga-joga.pl <<< sprawdź szeroki wybór pomocy do jogi >>>
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi