Drzewa kobiecości.
środa, 4 marca 2015
Z bogactwa natury, możemy czerpać do woli, w zależności od indywidualnych potrzeb. Niektóre z roślin, w tym przede wszystkim drzewa, bywają wyjątkowo pomocne przy dolegliwościach typowo kobiecych, takich jak zespół napięcia przedmiesiączkowego, bolesne miesiączki, często powracające zapalenie pęcherza, podrażnienia okolic intymnych, menopauza i wiele innych. Stosując napary i kąpiele z kory, liści lub owoców, możemy skutecznie łagodzić kłopotliwe dla nas przypadłości.
W drzewach zaklęta jest naturalna moc składników leczniczych, odżywczych, wzmacniających i pielęgnacyjnych. Jeśli wiemy jak korzystać z tych dobrodziejstw, nie tylko zaoszczędzimy na lekach i chemicznych kosmetykach, ale przede wszystkim wejdziemy w lepszy, bardziej świadomy kontakt z Naturą - również z prawdziwą naturą naszych dolegliwości, którymi przemawia do nas ciało, informując o zakłóconej równowadze i zaburzonej harmonii organizmu. Jeśli każdy sygnał traktować będziemy z takowym zrozumieniem, diagnozowanie naszych niedomagań stanie się ciekawym i odkrywczym działaniem rozbudzającym samoświadomość.
Drzewa dla zdrowia kobiety
Natura wspiera każdego człowieka w nawet najmniejszym źdźble trawy. Lasy, parki, zagajniki porastają roślinami, pomocnymi przy wielu niepokojących nas problemach zdrowotnych. Moce te, w szczególnie intensywny sposób kumulują w sobie drzewa, których siła potrafi wesprzeć nasze "słabości". Oto najpopularniejsze z nich:
Akacja - przy bólach głowy, nudnościach i bólach brzucha (pokarmowych), zmianach skórnych, egzemach.
Bez czarny - pomocniczy przy trądziku i nerwobólach, czytaj więcej >>
Brzoza - przy chorobach układu moczowego, zapaleniu miedniczek nerkowych i pęcherza.
Czeremcha - przy zaburzeniach żołądkowo-jelitowych - odwar z suszonych owoców jest naturalnym środkiem przeciwbiegunkowym.
Dąb - zapalenie pochwy, grzybice, świąd, swędzące wypryski skórne, polecany przy skłonnościach do biegunek.
Głóg - doskonale sprawdzi się w okresie menopauzy, jest naturalnym środkiem uspokajającym, znoszącym stany przemęczenia, łagodzącym nerwice, wzmożoną pobudliwość, bezsenność, kołatania i bóle w okolicy serca.Jałowiec - na zmiany skórne (m.in. trądzik pospolity i różowaty), kąpiel na bazie jałowca działa relaksująco i uspokajająco.
Jarzębina - pomaga pokonać niedokrwistość często towarzyszącą obfitym miesiączką, pomocniczo przy wychudzeniu i niedoborze witamin.
Jodła - relaksuje i pomaga przy zmianach skórnych.Kalina - pomocniczo w migrenach i bolesnych miesiączkach - czytaj więcej >> Kasztanowiec - przy obfitych krwawieniach, cellulicie, hemoroidach, żylakach, wzdęciach, biegunkach, nieżycie jelita, kolkach, działa przeciwobrzękowo.
Kruszyna - przy zaparciach, jako środek przeczyszczający, pomocniczo przy otyłości i żylakach odbytu. Lipa - przy bezsenności na tle nerwowym, doskonała w kąpielach uspokajająco-regenerujących.
Orzech - przy nadmiernym poceniu się stóp, przy zmianach skórnych, zapaleniach jamy ustnej, stanach skurczowych żołądka i jelit, przy biegunkach na tle nerwowym, osłabionych włosach - czytaj więcej >>
Sosna - doskonała do sypialni, działa relaksująco, pomocniczo przy chorobach skórnych, wykrztuśnie i witaminizująco.
Świerk - przy dolegliwościach ze strony układu moczowego.
Topola - przy uszkodzeniach skóry, wysypkach, żylakowym owrzodzeniu nóg.
Wierzba - pomocniczo przy trądziku, wypryskach, przebarwieniach i zmianach skórnych, zapaleniach stawów, nadmiernej potliwości, schorzeniach układu moczowego.
Aby bezpiecznie korzystać z tego naturalnie leczniczego potencjału, warto najpierw zagłębić się w temat, aby odpowiednio dobrać surowce do naszych problemów i bezpiecznie czerpać z nich jak najwięcej pożytku.
Źródło informacji: "Na początku było drzewo", praca zbiorowa , wyd. Baobab
Paulina Szpargałapaulina@joga-joga.pl <<< sprawdź szeroki wybór pomocy do jogi >>>