Eat pretty. Jedz i bądź piękna
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Eat pretty. Jedz i bądź piękna

wtorek, 10 stycznia 2017

Jolene Hart

Piękno to nie kolor cienia do powiek, który dzisiaj nakładasz - to skóra, która lśni pod nim.

Urodę postrzegamy na dwa główne sposoby. Przede wszystkim zwraca się uwagę na aspekt fizyczny - kolor, czystość i blask cery, siłę paznokci, grubość i połysk włosów, a nawet zapach, który roztaczamy, wchodząc do pomieszczenia. Czy da się to podrobić? Oczywiście, że tak. Wiele osób robi to codziennie. To uroda, którąmożna kupić i która wystarcza, by żyć z dnia na dzień. Przemysł zbudowany nadążeniu do osiągnięcia fizycznego piękna jest wart wiele miliardów dolarów. Bezniego nie byłabym w stanie przez lata ukrywać własnych problemów z cerą, a twojeulubione gwiazdy na czerwonym dywanie nie wyglądałyby zawsze jak żywe lalki. Jednak minęło wiele lat, zanim to zrozumiałam - postrzegałam urodę jednostronnie i umykał mi nie tylko głębszy wymiar piękna fizycznego, ale też inny jego aspekt :

Piękno, które czujemy.

W ciągu kilku ostatnich dziesięcioleci przyjęliśmy za obowiązujące fragmentarycznepodejście do ładnego wyglądu. Jeśli twoja cera jest szara, potrzebujeszpeelingu albo kremu rozświetlającego. Jeśli masz cienie, zastosuj korektor podoczy. Na cienkie i suche włosy pomoże ci odżywka. Nasze upiększające zwyczaje, naktóre składa się wiele niezwiązanych ze sobą czynności, są pod pewnymi względamipodobne do tradycyjnych diagnoz i zabiegów lekarskich. Czasami to wyspecjalizowanepodejście doskonale rozprawia się z problemem, ale zdarza się też, że zupełniepomija szersze spojrzenie Powinniśmy częściej patrzeć na urodę z szerszej perspektywy. Istnieją tysiące produktów stworzonych po to, by rozwiązać miejscowe problemy z wyglądem.Równocześnie odciągają one naszą uwagę od głębszego problemu i podstawowej przyczyny tych objawów.

Jeśli za bardzo wciągniemy się w świat zakrywania niedostatków kosmetykami, możemy łatwo zapomnieć, że codzienna dieta i styl życia dają nam ogromną kontrolę nad tym, jak uwypuklona jest nasza uroda i jak funkcjonuje nasze ciało - w środku i na zewnątrz.

To podejście do piękna obejmujące całe ciało. Można je nazwać podejściemintegracyjnym. Jeśli jesteś podobna do mnie, poświęciłaś dużo czasu i wysiłku, by odnaleźć kosmetyki, które najbardziej do ciebie pasują, nawet jeśli codziennie używasz tylko balsamu do ust i pachnącego olejku. Te produkty sprawdzają się w twoim przypadkui sprawiają, że czujesz się wspaniale. Nie chcę, byś rezygnowała z czegokolwiek,dzięki czemu czujesz się piękna (no, chyba że zawiera toksyczne składniki- w takim przypadku natychmiast poszukaj zamiennika). Dopóki produkty,których codziennie używasz, sprawiają, że czujesz się bosko i wspomagają twójwygląd zdrowymi, bezpiecznymi składnikami, warto je zachować! Bez nich urodanie byłaby aż tak ciekawa, kolorowa i twórcza.

Piękno to nie kolor cienia do powiek, który dzisiaj nakładasz - to skora, która lśni pod nim. Gdy zmyjemy warstwy szminki, pudru, podkładu i powrócimy do zupełnie nagiej urody, zobaczymy, że głównym paliwem dla piękna są składniki odżywcze w pokarmach, które codziennie zjadamy.Nasza skóra nie potrzebuje do zdrowia serum przeciw starzeniu, ale nie obędzie siębez tłuszczy, białka i podstawowych składników odżywczych takich jak witaminy A,C i E oraz cynk i żelazo To samo dotyczy włosów, paznokci, oczu,zębów i kości. Te składniki odżywcze to czyste paliwo dla urody, które daje naszymciałom energię, by się bronić, regenerować, odnawiać i wzmacniać. Jeśli wykorzystaszich moc, odnajdziesz swoje ponadczasowe piękno.

Piękno na zewnątrz, piękno w środku

Podobnie jak nie da się ograniczyć codziennej pielęgnacji do kosmetyków i zabiegów, nie można mówić o podsycaniu zdrowej próżności, nie uwzględniając tego, jak ważny jest styl życia i stan ducha. Odżywianie przyjmuje w twoim ciele rożne formy. Piękno żywi się nie tylko składnikami odżywczymi, ale też twoim oddechem, myślami, tym, jak śpisz, poruszasz się i czujesz, a nawet tym, jak trawisz. (…)

Aby twoja metamorfoza była naprawdę trwała, ciało i umysł muszą pracować razem.

Fragment książki Eat Pretty - " Jedz i bądź piękna"

autorka Jolene Hart

Książkę kupiszWyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi