Strefa Relaksu w szkole Joga Żoliborz w Warszawie. Nasi Specjaliś
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Strefa Relaksu w szkole Joga Żoliborz w Warszawie. Nasi Specjaliści: Mariusz Kuryłek

wtorek, 29 marca 2022

W szkole Joga Żoliborz w Warszawie stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, w którym do tematu zdrowia podchodzimy holistycznie. Zaprosiliśmy do współpracy terapeutów oferujących innowacyjne metody pracy nad zdrowiem ciała umysłu . Poznaj naszych Specjalistów!

 

Dlaczego wybrałeś te konkretne techniki pracy z ciałem?

W moim odczuciu są najbardziej skuteczne. Wymagają aktywnej współpracy, co pozwala na wprowadzanie trwałych zmian w ciele. Dodatkowo moje dłonie są wyjątkowo sensytywne, co wykorzystuję jako dodatkowy atut w oddziaływaniu na tkanki miękkie w ciele. Dłonie pozwalają mi więcej ,,widzieć’’, co zwiększa skuteczność terapii.

Czy każdego pacjenta traktujesz indywidualnie ?

Tak, bez indywidualnego podejścia, to niczym strzelanie na oślep, lub jazda po ciemku bez świateł. Pierwszym miejscem, w którym zacząłem pracę był szpital. Tam przekonałem się, że w takich placówkach nie liczy się człowiek, tylko procedura, a każdy z nas jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, bez tego efekty są znikome.

Jak rozpoznajesz jakiego rodzaju dotyk jest najkorzystniejszy dla danej osoby ?

Na podstawie palpacji i odczuć klienta. Na odbiór dotyku wpływa wiele czynników. Ten sam ruch podczas masażu może być zupełnie inaczej odbierany przez dwie różne osoby. Siła nacisku naszej dłoni, struktura miejsca i powierzchnia, którą naciskamy może być różna, więc odczucia też są zmienne. Nasze ciało tylko wizualnie jest symetryczne, jego wnętrze wygląda zupełnie inaczej.

Jakie są Twoje zainteresowania, wykształcenie ?

Zgłębianie wiedzy o człowieku. Szczególnie w sferze mowy ciała i psychologii. To pozwala na szersze spojrzenie na naszą istotę. Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii. Tytuł ten uzyskałem na wydziale rehabilitacji AWF w Warszawie. Pasjonują mnie ludzie, każdy ma swoją historię. Suma doświadczeń życiowych manifestuje się w takiej, a nie innej istocie, zarówno na poziomie fizycznym jak i psychiczno-emocjonalnym. Wszystkie metody, które wykorzystuję najpierw sprawdzam na sobie, stąd mam ogromne zaufanie do podejmowanych działań.

Czy Twoim zdaniem jakieś grupy zawodowe lub wiekowe szczególnie potrzebują takiej pracy z ciałem ?

Grupy zawodowe to przede wszystkim te osoby, które funkcjonują w trybie siedząco - biurowym. Od dwóch lat doświadczamy znacznego ograniczenia aktywności ze względu przejście na pracę zdalną. To wpływa bardzo niekorzystnie nie tylko na naszą wydolność, ale również na stan emocjonalny z powodu ograniczenia bezpośredniego kontaktu z innymi. Dotyk w takich przypadkach jest bezcennym narzędziem do przypomnienia sobie, jak ważna jest ingerencja cielesna, żeby utrzymać swój dobrostan. Masaż pozwala na osadzenie się w ciele i nawiązanie z nim utraconej komunikacji. Nie tylko izolacja i brak ruchu jest problemem. Nadmierny wysiłek fizyczny lub często i monotonnie powtarzane czynności (sportowcy, pracownicy fizyczni ) to też częste powody wielu dysfunkcji ciała. W takich przypadkach nasz organizm potrzebuje wyciszenia, które zapewni sprawną regenerację. Tak naprawdę, każdy kto zmaga się z dolegliwościami bólowymi w ciele powinien zastanowić się nad skorzystaniem z masażu. Uważam, że jest to przyszłość w dobie upadającej ochrony zdrowia, która największą swą skuteczność wykazuje w dostarczaniu aptekom stałych klientów.

Więcej informacji i rezerwacja wizyt: KLIKNIJ

 

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi