Strefa Relaksu w szkole Joga Żoliborz w Warszawie. Nasi Specjali
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Strefa Relaksu w szkole Joga Żoliborz w Warszawie. Nasi Specjaliści - Sylwia Klimaszewska - Domańska

środa, 13 kwietnia 2022

W szkole Joga Żoliborz w Warszawie stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, w którym do tematu zdrowia podchodzimy holistycznie. Zaprosiliśmy do współpracy terapeutów oferujących innowacyjne metody pracy nad zdrowiem ciała umysłu . Poznaj naszych Specjalistów!

Skąd się wzięło Twoje zainteresowanie masażem?

Moje zainteresowanie masażem było naturalnym procesem, wynikającym z ewolucji moich potrzeb, rosnącej samoświadomości i pogłębiania kontaktu z własnym ciałem.

Od dzieciństwa wyczynowo uprawiałam sport. W kolejnych etapach życia intensywnie trenowałam wiele różnych dyscyplin: lekkoatletykę, piłkę ręczną, windsurfing, pływanie, narciarstwo, gimnastykę sportową i inne. Studiowałam na AWFie, pracowałam jako instruktorka, nauczycielka i trenerka, cały czas pozostając aktywnym sportowcem stawiającym sobie nowe cele i wyzwania. Z czasem mój organizm zaczął odczuwać zmęczenie. Po latach intensywnych treningów coraz częściej zdarzały się napięcia mięśniowe i kontuzje, a mój poziom energii znacznie spadł. Wtedy skierowałam się ku regenerującym metodom pracy z ciałem, które pozwalają mi realnie się nim zaopiekować. Z troską i uważnością wsłuchać w jego potrzeby. Odbudowywać siły i regenerować na każdym poziomie, co jest niezbędne podczas prowadzenia aktywnego trybu życia.

Dlaczego wybrałaś te konkretne techniki pracy z ciałem?

Ponieważ dają niesamowite efekty!

Długo poszukiwałam metody, która nie ogranicza się do czysto fizycznych, manualnych technik pracy z ciałem. Nie jest tylko mechaniczną manipulacją tkankami na poziomie układu ruchu. Metody, która wniknie znacznie głębiej. Zintegruje to, co moim zdaniem nierozłączne w procesie zdrowienia, rozwoju i powrocie do równowagi, czyli ciało, psyche i emocje. Tak trafiłam na Zen Shiatsu – japoński masaż leczniczy. Ta technika wspaniale integruje osiągnięcia współczesnej medycyny z zakresu fizjoterapii, anatomii i osteopatii ze starożytną mądrością Wschodu. Czerpie z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, odblokowuje kanały energetyczne, usprawnia prawidłowy przepływ życiowej energii w ciele, tym samym krwi i limfy. Jej nazwa nie bez powodu tłumaczona jest jako „uzdrawiający dotyk dłoni.”

Zen Shiatsu to holistyczna metoda, która uaktywnia naturalne procesy regeneracji i samoregulacji na poziomie fizjologicznym oraz psychicznym. Głęboko relaksuje, rozluźnia ciało i niweluje napięcia mięśniowe i emocjonalne. Reguluje układ nerwowy i wycisza umysł, jednocześnie wyraźnie podnosząc poziom energii i poprawiając samopoczucie.

Czy każdego pacjenta traktujesz indywidualnie ?

Oczywiście! Indywidualne podejście od lat jest jedną z podstawowych zasad mojej pracy z człowiekiem. Jest to również jedno z założeń Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, tym samym również Shiatsu, które się z niej wywodzi. Zen Shiatsu daje ogrom możliwości, aby trafnie i odpowiednio dopasować zabieg do specyficznych potrzeb, dolegliwości, stanu zdrowia i samopoczucia konkretnej osoby. Korzystając z tej metody, mogę zwrócić szczególną uwagę na wielowymiarowość konstrukcji człowieka, sygnały płynące z ciała oraz intuicyjny kontakt z pacjentem, czyli m.in. jego stan psychofizyczny, mowę ciała i dominujące emocje.

Sekwencje, siłę nacisku, stosowane techniki czy wybór punktów ucisku, zawsze dostosowuję do konkretnej osoby, aby jak najlepiej wesprzeć organizm i odpowiedzieć na jego potrzeby.

Jak rozpoznajesz jakiego rodzaju dotyk/ podejście jest najkorzystniejszy dla danej osoby ?

Do pozyskania potrzebnych mi informacji wykorzystuję wszystkie zmysły. Skuteczność doboru technik pracy opieram na uważności i empatii, a także dobrej komunikacji z pacjentem oraz wspierającej relacji terapeutycznej.

Korzystam z metod diagnostycznych Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Bardzo istotna jest palpacja. Dzięki niej wyczuwam dysharmonie zlokalizowane w organizmie, np. brak swobodnego przepływu, napięcia i blokady mięśniowe. Następnie dążę do wyrównania stanów nadmiaru i niedoboru w poszczególnych częściach ciała.

Wiele informacji uzyskuję poprzez uważną obserwację pacjenta, jego ciała, ruchów, zachowań. Przed masażem przeprowadzam krótki wywiad, zadaję kilka pytań o samopoczucie i stan zdrowia oraz słucham tego, czym pacjent chce się ze mną podzielić.

Na koniec, ideą mojej pracy jest zawsze świadomy, wspierający dotyk, zgodnie z zasadą: „Ważne jest to, co robisz, lecz nie tak ważne, jak sposób, w jaki to robisz.”

Jakie są Twoje zainteresowania, wykształcenie ?

Jestem certyfikowaną masażystką Shiatsu Zen, Terapeutką TMC, ze specjalizacją z akupunktury i dietetyki leczniczej. Także certyfikowaną, doświadczoną trenerką przygotowania motorycznego i TRX CORE oraz instruktorką wielu sportów (gimnastyki leczniczej, pływania, narciarstwa, windsurfingu). Ukończyłam wychowanie fizyczne na AWF w Warszawie oraz Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Kompetencje z zakresu medycyny dalekiego wschodu rozwijałam w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie oraz The European Shiatsu School.

Jeśli chodzi o zainteresowania, to największą pasją są różne formy aktywności fizycznej, zwłaszcza te wykonywane na łonie natury, np. narciarstwo, żeglarstwo, turystyka rowerowa czy trekking oraz pogłębiające kontakt z ciałem np. gimnastyka, trening CORE, czy joga. Uwielbiam smaczne, odżywcze jedzenie, które uważam za podstawę zdrowia, energii i dobrego nastroju. Interesuje mnie kuchnia wegetariańska, śródziemnomorska i dalekowschodnia, a cieszące zmysły posiłki uważam za wspaniałą formę celebracji chwili, w gronie najbliższych. Interesuję się także psychologią, rozwojem osobistym i duchowym. Chętnie sięgam po literaturę w tym zakresie, a także klasyczną i biograficzną. Ponadto medycynę naturalną, w tym krajów dalekiego wschodu, traktuję nie tylko jako pracę, ale przede wszystkim pasję, której praktyki i zalecenia wdrażam w swoim życiu. A w wolnych chwilach zwiedzam świat 

Czy Twoim zdaniem jakieś grupy zawodowe lub wiekowe szczególnie potrzebują takiej pracy z ciałem ?

Wszyscy! 
A w szczególności osoby, które chcą pogłębić kontakt z własnym ciałem i ukoić emocje. Zredukować poziom stresu i zniwelować jego skutki, np. napięcia mięśniowe i emocjonalne, bóle pleców, sztywność karku czy barków. Shiatsu świetnie sprawdzi się zarówno u sportowców i osób aktywnych, jak i pracowników biurowych, o siedzącym trybie życia. U wszystkich spiętych, nadmiernie pobudzonych, cierpiących na bezsenność, a także chroniczne zmęczenie, obniżenie nastroju i poziomu energii.

Shiatsu jest idealna metodą dla każdego, kto chce być dla siebie opiekuńczy, okazać sobie realną troskę, wsparcie oraz pomóc organizmowi się zregenerować.

 

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi