Książka Rok Według Ajurwedy- Poradnik i kalendarz aktywności
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Książka Rok Według Ajurwedy- Poradnik i kalendarz aktywności

środa, 12 października 2022

Rok Według Ajurwedy- Poradnik i kalendarz aktywności Autorka: Monika Ptak Korbacz. W ostatnich latach zauważamy znaczący wzrost zainteresowania tematyką ajurwedy. Ajurweda - czyli "wiedza o życiu" to  najstarszy system medycyny naturalnej wywodzący się z Indii. To także system filozoficzny opierający się na samoświadomości i zrozumieniu zarówno siebie, jak i otaczającego nas świata. Żyjąc zgodnie z filozofią ajurwedy, dążymy do lepszego poznania swojego organizmu i przywrócenia stanu równowagi.

Ajurweda obejmuje zarówno sfery związane z żywieniem, właściwą dietą, zabiegami zdrowotnymi  jak i aktywnością fizyczną oraz  zdrowiem psychicznym. Niedoświadczony entuzjasta tej nauki często może się pogubić w ogromie porad i zaleceń, które można znaleźć  w internecie, prasie i książkach. Autorka niniejszej pozycji  znalazła zaś doskonały sposób na to, aby tę wiedzę w łatwy sposób przekazać i wprowadzić w życie  bez zbędnych komplikacji. Dostajemy tu gotowe recepty i "procedury" dostosowane do konkretnych dni, tygodni, miesięcy i pór roku.

Książka zawiera także propozycje dań - zdrowych, odżywczych i łatwych w przygotowaniu z produktów sezonowych oraz opisy wielu dostępnych ziół i ich działania.

"Rok według Ajurwedy" - to uniwersalny kalendarz, dzięki któremu zrozumiemy podstawowe założenia stylu życia w zgodzie z jej zasadami.  Dowiemy się jaka energia rządzi naszym dniem, tygodniem i jaką aktywność sezonową powinniśmy wykazać w poszczególnych porach roku. Dowiemy się także wiele o sobie, naszym ciele i samopoczuciu, a wprowadzając w życie zalecenia i porady poczujemy w niedługim czasie na własnej skórze pozytywne efekty tej terapii 

W kalendarzu znajdziesz ponadto ajurwedyjskie odwołania do:
– Dnia i jego rytuałów
– Aktywności sezonowej
– Pory roku
– Aktywności Księżyca
– Biologicznego rytm dnia
– Cyklu menstruacyjnego

Gorącą polecamy!

Książka do nabycia m.in na www.sklep.joga-joga.pl

 

Monika Ptak Korbacz - kulturoznawca , instruktorka ćwiczeń psychosomatycznych ze specjalnością pilates, naturoterapeutka, terapeutka ajurwedy, wykładowca, mam trójki dzieci. Fascynuje się Orientem, wschodnimi sztukami walki i medycyną holistyczną. Od kilkunastu lat praktykuje jogę, autorka poczytnych książek i poradników na temat Ajurwedy. Prowadzi bloga  https://www.ajurweda-dla-zdrowia.pl/

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi