Co zamiast leków przeciwbólowych?
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Co zamiast leków przeciwbólowych?

czwartek, 24 grudnia 2009

Zbigniew Modrzewski

Wiele osób przy najmniejszej nawet oznace bólu natychmiast sięga po leki mające go zwalczyć. Tym czasem można sobie pomóc czasem w bardzo prosty sposób, wybawieniem mogą też być środki ogólnie odstępne. Sposoby na naturalne kuracje przeciwbólowe dla tych osób, które nie chcą kupować produktów farmaceutycznych przynosi dziennik Rzeczpospolita. Co ciekawe, o porady poproszono lekarzy i przedstawicieli konwencjonalnej medycyny.

W przypadku bólu głowy ważne jest, aby odseparować się od źródła ewentualnego hałasu oraz źródeł silnego światła - radzi dr hab. Jan Dobrogowski, prezes Polskiego Towarzystwa Badania Bólu. Dobrym sposobem mogą być techniki relaksacyjne, herbata z melisy i delikatny masaż głowy. W przypadku migreny wywołać ją może spożywanie orzechów, czekolady i alkoholu.
Ból zęba spowodowany dziurą możemy uśmierzyć goździkami. Wystarczy pokruszyć goździki na proszek i posmarować nim bolące miejsce, a najlepiej wepchnąć do dziury w zębie - radzi stomatolog dr Tomasz Kondracki. Olejek goździkowy jest bowiem składnikiem leku stosowanego przez dentystów - eugenolu. Jednak częściej niż z bólem zęba mamy do czynienia z bolącymi dziąsłami. Jest to związane zwykle z nadwrażliwością szyjek zębowych. Pomogą tu wywary z szałwii, rumianku i kory dębowej, ewentualnie papka z siemienia lnianego.

Na ból brzucha już trudniej znaleźć proste antidotum, gdy już do niego dojdzie warto sięgnąć po rumianek. Jeżeli mamy problem z biegunką to przede wszystkim trzeba pamiętać o piciu płynów w dużej ilości, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Tu również może pomóc rumianek w połączeniu z pektyną przynajmniej skracając czas trwaniabiegunki. Można też spożyć węgiel aktywowany. Jeżeli biegunka ma ostry przebieg powinno się jednak skontaktować z lekarzem - zaznacza gastrolog, dr Piotr Dziechciarz.

Co w przypadku bólu spowodowanego rwą kulszową, gdy jeszcze silnie promieniuje on na całe udo lub łydkę? Powinno się położyć na brzuchu, ręce ułożyć wzdłuż ciała, pod brzuch podłożyć poduszkę - wyjaśnia Jacek Twardowski, rehabilitant i masażysta. Poza domem warto przyjąć możliwie taką pozycję, aby ból był jak najmniej dokuczliwy. Nie wolno się schylać i niepotrzebnie denerwować. Do czasu, aż ból nie ustąpi, nikt nie powinien dotykać pleców chorej osoby.

Źródło: Rzeczpospolita

Zbigniew Modrzewski

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Zdrowie
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi