Książka Asztangajoga bez tajemnic, autor: Matthew Sweeney
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Książka Asztangajoga bez tajemnic, autor: Matthew Sweeney

wtorek, 13 marca 2018

Redakcja

"Nareszcie jest!" - tak entuzjastycznie rozpoczyna Basia Lipska- Larsen swoją przedmowę do polskiego wydania książki " Asztangajoga bez tajemnic" Matthew Sweeneya w przekładzie Łukasza Przywóskiego. Książka dedykowana jest Sri Krishnie Pattabhiemu Joisowi - ojcu współczesnej asztangi.

"Nareszcie jest!" - tak entuzjastycznie rozpoczyna Basia Lipska- Larsen swoją przedmowę do polskiego wydania książki " Asztangajoga bez tajemnic" Matthew Sweeneya w przekładzie Łukasza Przywóskiego. Książka dedykowana jest Sri Krishnie Pattabhiemu Joisowi - ojcu współczesnej asztangi. Zarówno sam autor jak i Basia Lipska byli uczniami Gurudżiego i spotkanie z nim i z praktyką jogi dynamicznej pod jego okiem wywarło ogromny wpływ na ich całe życie. Jak pisze Basia Lipska -"praktyka powaliła nas na kolana, sprawiła, że nasze serca zabiły mocniej"

"Ćwiczcie, a wszystko przyjdzie samo " mawiał Gurudżi"

Wszyscy entuzjaści asztangajogi na pewno zgodzą się z tym opisem, a osoby, które myślą aby spróbować tej formy ćwiczeń być może poczują się zachęceni do rozpoczęcia praktyki.

Książka ta jest doskonałym przewodnikiem i poradnikiem. Można polecić ją szczególnie osobom, które miały już kontakt z asztangajogą i z jej specyficzną energią, połknęły bakcyla i potrzebują w praktyce własnej "podeprzeć się" wiedzą teoretyczną. Osoby początkujące będą miały okazję dokładnie zapoznać się ze ścieżką asztagajogi, z jej historią i ze wszystkimi aspektami praktyki.

Niezwykle cenną częścią książki jest obszerny materiał zdjęciowy prezentujący wszystkie serie ćwiczeń jakie obowiązują w asztandze. Jest to bardzo pomocne w praktyce, gdyż każda sesja asztanga jogi odbywa się według z góry ustalonej, niezmiennej kolejności asan, często trudnej do zapamiętania w początkowym etapie praktyki. Sekwencje zdjęciowe zawierają również dokładne opisy sposobu oddychania towarzyszącemgo każdej asanie a także opisy punktów skupienia wzroku dristi.

Istotę Asztangajogi bardzo trafnie opisuje Basi Lipska we wstępie :

"Na pierwszy rzut oka sprawia ona wrażenie dyscypliny wybitnie fizycznej, … jednak po pewnym czasie regularnej praktyki zaczniesz zauważać jak bardzo wewnętrzną dyscypliną jest aszatnga. W jaki sposób z niewidocznych aspektów oddechu, bandh i dristi rodzi się płynność i medytacja w ruchu."

Pozycja, która powinna znaleźć się w bibliotece każdego jogina !

"Asztangajoga bez tajemnic"

autor: Matthew Sweeney

przekład: Łukasz Przywóski

Wydawnictwo a- ajurweda.pl

Kraków 2017

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Styl Życia
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi