Ajurweda i umysł. Uzdrawianie świadomości. David Frawley
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Ajurweda i umysł. Uzdrawianie świadomości. David Frawley

piątek, 19 października 2018

Ewelina Żebrowska

Dr David Frawley to niezwykle ceniony ekspert z zakresu nauk wedyjskich, astrologii oraz jogi. Jest autorem ponad dwudziestu książek, wśród których kolejna pozycja przetłumaczona na język polski to "Ajurweda i umysł - uzdrawianie świadomości'', czyli leczenie zarówno zdrowia fizycznego jak i psychicznego poprzez terapie i metody ajurwedyjskie.

Dzięki klarownemu wyjaśnieniu zasad wedyjskich dotyczących świadomości, zyskujemy wgląd w tę prostą, a mimo to głęboką metodę leczenia psychiki i emocji. Autor zwraca uwagę na fakt, że Ajurweda to nauka o uzdrawianiu ciała i umysłu, a joga to nauka o samourzeczywistnieniu, które zależy od sprawnie funkcjonującego ciała i umysłu. Dostrzega silne powiązanie i uzupełnianie się obu nauk, pisząc: ''Joga jest duchowym aspektem ajurwedy, ajurweda zaś terapeutycznym działaniem jogi.''

Książka zawiera wiele pomocnych, praktycznych wskazówek, które pomogą zrozumieć, jaka jest nasza prawdziwa natura. Opisuje zarówno techniki pracy z ciałem, umysłem, czakrami, zasady medytacji, jak i zalecenia dotyczące właściwej diety i ziół. Ciekawym aspektem są tabele ukazujące funkcje umysłu i związane z nimi informacje. Na ostatnich stronach znajdziemy słownik terminów sanskryckich, ułatwiający zrozumienie podstawowych pojęć ajurwedy, szczególnie w odniesieniu do psychologii. Książkę polecamy zarówno osobom pragnącym pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauk wedyjskich, jak również wszystkim tym, którzy dążą do zwiększenia świadomości, zadowolenia i poprawy jakości własnego życia.

"Książka Ajurweda i umysł jasno i z wyczuciem opisuje, jak osiągnąć zdrowie ciała, umysłu i ducha. To brama do nowej psychologii energii, zapewniającej nam praktyczne narzędzia służące integracji wielu sfer życia."

Dr Deepak Chopra

Książka do kupienia TUTAJWyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Styl Życia
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi