Książka Moja pierwsza joga, etykieta małego jogina, Dorota Sobot
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Książka Moja pierwsza joga, etykieta małego jogina, Dorota Sobotko.

piątek, 21 stycznia 2022

Ewa Majerska

Bardzo nas to zawsze cieszy, gdy pojawiają się na rynku wydawniczym ciekawe pozycje o tematyce jogowej. Tym razem pragniemy polecić śliczną książeczkę przeznaczoną dla najmłodszych czytelników  w wieku 4-7 lat "Moja pierwsza joga, etykieta małego jogina", napisaną przez Dorotę Sobotko, z ciekawymi ilustracjami Zuzanny Kledzik.

Moja pierwsza joga, etykieta małego jogina.

autorka - Dorota Sobotko, ilustracje - Zuzanna Kledzik

Wydawnictwo KOS, Kraków 2021

 

Pierwszą część książki  autorka przeznaczyła na zapoznanie dzieci z zasadami etycznymi, których uczy joga. Mali czytelnicy mogą dowiedzieć się z krótkiego,  przemawiającego do wyobraźni opisu, czym są Jamy czyli zasady dotyczące funkcjonowania  społecznego i relacji z innymi oraz Nijamy czyli zasady dobrej  relacji z samym sobą. 

Druga część to obrazkowa prezentacja asan opatrzonych polskimi nazwami, z krótką i precyzyjną instrukcją ich wykonania.

W obecnych czasach, w których wszystkie dzieci stykają się z nadmiarem bodźców, atrakcji, niepotzrebnych zabawek i wszlekiego rodzaju elektornicznych gadźetów wyłączających myślenie i zabijających kreatywność, często szukamy nowych pomysłów pomagających prawidłowo rozwijać się naszym dzieciom. Jednym ze sposobów jest coraz większe zainteresowanie jogą dla dzieci, ralaksacją i zdrowym, przynoszącym radość ruchem. 

Namawiamy wszystkich rodziców- entuzjastów jogi, do zachęcania dzieci do praktyki, a książka którą opisujemy  na pewno będzie w tym bardzo pomocna.

Atutem książki  jest przekaz skierowany do dzieci, że joga to nie tylko ćwiczenia, ale także jogiczne zasady dobrego postępowania ze sobą i innymi.

Polecamy!

Autorka: Dorota Sobotko

Dorota Sobotko jest nauczycielem jogi w stylu hatha, nauki czerpie także z przekazu mistrza Iyengara, vinyasa jogi oraz inspiracji, jaką dały jej podróże do Indii. Dorota to jedna z pierwszych absolwentek Jogi Klasycznej na Uniwersytecie Wrocławskim, współtworzy jeleniogórską szkołę jogi Tapas. Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwuletniego Hugo.

Książka do kupienia TUTAJ

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Styl Życia
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi