Rok konia 2014. Życzenia od Roshiego Shodo Harady
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Rok konia 2014. Życzenia od Roshiego Shodo Harady

wtorek, 7 stycznia 2014

Shodo Harada

Życzenia od Roshiego Shodo Harady na Nowy Rok 2014 - Rok Konia

W czasie dynastii Kan, w Saio żył stary człowiek, którego koń uciekł do sąsiedniego kraju . Każdy żałował starego człowieka , ale on odpowiedział : " Nie jest przesądzone , że to nie okaże się szczęściem ." Nieco później, koń wrócił w towarzystwie innego pięknego konia . Ludzie byli pełni radości , ale starzec odpowiedział : "Nie wiemy , czy to nie jest okaże się źródłem nieszczęścia. "Te konie dały życie pięknemu źrebakowi . Syn starego człowieka bawił się z nim, spadł z niego i stał się kulawy z powodu tego wypadku . Każdy czuł litość dla starego człowieka , ale on odpowiedział : "Skąd możecie wiedzieć, czy to nie jest źródłem wielkiego szczęścia. " Wkrótce potem wybuchła wojna i wszyscy młodzi ludzie mieli iść do walki . Jednak ponieważ syn starego człowieka był kulawy i nawet nie mógł pracować dla siebie , pozwolono mu zostać w domu . Wielu synów z innych rodzin zginęło podczas wojny , ale syn i staruszek byli bezpieczni żyjąc razem .

Nigdy nie wiadomo , jak sprawy rzeczywiście się potoczą. Aby nie być zbyt przywiązanym do tego co wydaje się wielkim szczęściem , ani nie tracić nadziei przez to co wydaje się trudne do zniesienia . Przyjmować wszystko co przynosi nam życie z pokornym sercem.

To jest naszą modlitwą i życzeniem na Nowy Rok .


Roshi Shodo Harada ur. 1940 Jest spadkobiercą nauk roshiego Mumona Hamady, tradycji rinzai buddyzmu zen. Otrzymał od niego przekaz Dharmy w 1982 roku. Shodo Harada urodził się w świątyni zen w Nara w 1940 r. Kiedy uczył się w szkole średniej spotkał swojego nauczyciela Mumona Yamadę. Był zaskoczony jak niewiele wie o buddyzmie, więc po skończeniu studiów wstąpił do świątyni Shofuku-ji, gdzie praktykował z Rosim Mumonem przez dwadzieścia lat. W latach 80-tych został wysłany przez mistrza do pomocy opatowi w świątyni Sogenji.
Obecnie jest mistrzem zen i opat w trzystuletniej świątyni Sogen-ji w Okayamie, w Japonii. Jest to klasztor, gdzie ludzie wyświęceni i świeccy, kobiety i mężczyźni różnych narodowości praktykują Zen Rinzai. Rosi Harada naucza w sposób szeroki i praktyczny, podkreślając rolę twórczej i kreatywnej obecności w każdej chwili na prawdziwej drodze, pobudzonej poprzez głębokie oddychanie (sussokan) i współczujący umysł, który pozwala nam na niej trwać.
W 1989 r. Harada wyjechał do Seattle w Stanach Zjednoczonych. Od 1995 r. każdego roku naucza w One Drop Zendo (Tahoma One Drop Zen Monastery) na wyspie Whidbey w (stanie Waszyngton). Niedaleko One Drop Zendo Harada założył hospicjum pod nazwą Enso House.
Rosi Harada w każdej minucie swojego życia i we wszystkim czym się zajmuje daje nam możliwość odnalezienia naszej prawdziwej natury, którą wszyscy posiadamy. To właśnie ofiarowuje wszystkim gdziekolwiek są.

Rosi Harada odwiedza również Europę oraz Azję, każdego roku prowadząc odosobnienia, wzmacniając swoje więzi z uczniami. W ostatnich latach prowadził sesshin w Niemczech, Danii, Szwajcarii, Włoszech, Węgrzech , Łotwie, Rosji, oraz Polsce.

Strona sanghi,

Strona polskiej sanghi w Szczecinie

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Joga i Medytacja
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Joga i Medytacja
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
sklep
Słowniczek
Osiem powodów dla których warto uczestniczyc w warszatatch jogi

Czasami, kiedy nie jesteśmy tak do końca przekonani do jakiejś czynności, brakuje nam jednego argumentu, który "popchnąłby" nas do określonego działania. A czasami wiemy, że chcemy coś zrobić, ale nie wiemy dlaczego. Przedstawiamy listę argumentów, które pomogą Wam podjąć decyzję lub ją uzasadnić;-))) Popatrzcie na...

Szukaj haseł na literę:
Wyszukiwarka Szkół Jogi

Partnerzy Portalu