Czym jest OM Healing? Ewa Majka Zell
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Czym jest OM Healing? Ewa Majka Zell

poniedziałek, 14 września 2015

Ewa Majka Zell

"Intonowanie dźwięku OM w grupie o specjalnym układzie, wzmacnia jego uzdrawiającą moc. OM Healing oddziałuje na wszystkich płaszczyznach: fizycznej, emocjonalnej, mentalnej i duchowej. Zachodzący w czasie praktyki proces transformacji energii oraz oczyszczenia naszej aury, możliwy jest dzięki zbiorowej wyższej świadomości całej grupy." O tym, czym dokładnie jest OM Healing i jakie korzyści może mieć z niego każdy, wyjaśnia Ewa Majka Zell.

OM Healing

Jest to starożytna technika grupowa, wykorzystująca kosmiczną, najczystszą wibrację pierwotnego, przenikającego cały wszechświat dźwięku OM, do transformacji, uzdrawiania oraz przywracania harmonii w świecie ludzi i przyrody. To jedna z najpotężniejszych, a zarazem prostych metod, stosowanych w dawnych czasach w Indiach, przez mędrców (ryszi) będących autorami pism wedyjskich. Jej pochodzenie sięga zatem tysiące lat wstecz, kiedy to ludzie mieli lepszy kontakt z wyższą świadomością i żyli w większej harmonii z wszechświatem.

Mahavatar Babadźi, ponadczasowy Jogin i twórca Kriya Jogi, znany na Zachodzie głównie z rozpowszechnionej na całym świecie książki "Autobiografia Jogina", przywrócił ludziom technikę OM Healing, poprzez swego bezpośredniego ucznia, Śri Swamiego Vishwanandę. Przekazał ją wraz z potężnym zestawem technik jogicznych, znanych pod nazwą Atma Kriya Yogi (sanskryt: Atma = dusza, Kriya = świadome działanie), dostosowanych do potrzeb ludzkości na jej obecnym poziomie rozwoju. OM Healing jest więc częścią systemu Atma Kriya Yogi i praktykowany jest w grupach, przynosząc uzdrowienie i transformację ludziom oraz całemu światu. Nie trzeba jednak poznawać wszystkich technik Atma Kriya Yogi, by móc praktykować OM Healing.

Intonowanie dźwięku OM w grupie o specjalnym układzie, wzmacnia jego uzdrawiającą moc. OM Healing oddziałuje na wszystkich płaszczyznach: fizycznej, emocjonalnej, mentalnej i duchowej. Zachodzący w czasie praktyki proces transformacji energii oraz oczyszczenia naszej aury, możliwy jest dzięki zbiorowej wyższej świadomości całej grupy.

Przebywanie w wibracji OM ułatwia pozbycie się negatywnych myśli i emocji, przywraca wewnętrzny spokój, radość i uczucie miłości. Prowadzi to do bardziej radosnego życia, wspomaga nasze zdrowie oraz praktykę medytacyjną.

Oprócz oddziaływania na wszystkich uczestników i ich otoczenie, energia powstająca w czasie tej praktyki może być też kierowana dla dobra innych ludzi, dla miejsc i sytuacji życiowych, w zależności od intencji uczestników.

Raz w miesiącu, w czasie pełni księżyca, działające na całym świecie grupy OM Healing (obecnie ok. 1000 grup), spotykają się w tym samym czasie, aby praktykować w jednej, wspólnej dla wszystkich intencji. Praktyka ta, wykorzystując dodatkowo silną energię pełni księżyca, pomaga transformować naszą planetę, wzmacnia pozytywną wibrację w naszym otoczeniu i społeczności oraz potęguje uzdrawiające efekty u uczestników.

W centrum duchowym Śri Swamiego Vishwanandy w Niemczech, odbywają się często praktyki Maha OM Healing (Wielki OM Healing), w których uczestniczy od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset osób.

Ale i w innych miejscach zdarzają się praktyki na podobną skalę. Ostatnio np. w czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi 21.06.2015r . na terenie AWF w Gdańsku:

OM Healing jest wspaniałą techniką dla wszystkich - niezależnie od wyznania, narodowości, światopoglądu czy wybranej ścieżki duchowej. Nie ma tu znaczenia wiek, płeć czy umiejętność śpiewania. W praktyce tej jednoczy nas wspólne działanie, jego cel i wszechogarniająca, pięknie harmonizująca wibracja OM.

Do niedawna OM Healing praktykowany był przede wszystkim w kręgach osób związanych z oświeconym mistrzem duchowym, Premavatarem Śri Swamim Vishwanandą, którego misją jest m.in. pomoc ludziom w otwieraniu serc na bezwarunkową miłość, a także pomoc naszej Matce Ziemi.

Kiedy jesienią 2012 r. poznałam tę technikę, bardzo szybko poczułam pragnienie wyjścia z nią do szerszych kręgów, aby jak najwięcej ludzi mogło uczestniczyć w tej pięknej praktyce, czerpiąc dla siebie i swoich bliskich ogromne korzyści z niej płynące, a zarazem przyczyniając się do podnoszenia wibracji naszej planety, która bardzo tego potrzebuje.

Po ukończeniu kursu Atma Kriya Yogi i otrzymaniu certyfikatu oraz błogosławieństwa Śri Swamiego Vishwanandy (niezbędne do prowadzenia kręgu OM Healing), rozpoczęłam w kwietniu 2013 r. regularne, cotygodniowe spotkania w Gdańsku. Wyglądają one może nieco inaczej, niż w większości kręgów, ponieważ zaczynamy je od śpiewania mantr i pieśni duchowych z różnych tradycji. Pomaga nam to w wyciszeniu myśli i emocji, w znalezieniu się "tu i teraz" i przygotowaniu do naszej 45-minutowej medytacji z mantrą OM. Ponadto czas, w którym śpiewamy mantry, daje możliwość dotarcia na praktykę wszystkim "spóźnialskim" ;) Można też przyjść później, na samą medytację, jeśli ktoś nie chce uczestniczyć w śpiewaniu mantr.

Czas medytacji wykorzystujemy m.in. do stosowania mudr (mudry = "joga palców"), zwłaszcza Mudry Serca, otwierającej pięknie czakrę serca i pomagającej dotrzeć do źródła bezwarunkowej miłości, które jest w każdym z nas.

Praktykę kończymy doenergetyzowaniem tych miejsc naszego ciała, które najbardziej tego potrzebują oraz Medytacją Światła i Miłości, w czasie której wysyłamy energię z naszych serc do wszystkich istot, do naszej Matki Ziemi i do całego wszechświata.

Charakterystyczne jest bardzo duże wyciszenie wszystkich uczestników po zakończonej praktyce. Niektórzy określają to jako swoisty "błogostan":) Wiele osób mówi też o podróży w głąb siebie, o różnych niecodziennych doznaniach, o przypływie energii, spokoju.

W okresie letnim, w miesiącach lipiec-sierpień, praktykujemy OM Healing na plaży, aby wykorzystać ten ciepły czas, piękne okoliczności przyrody i być po prostu bliżej Natury.


W kwietniu 2015r. utworzyłam dodatkowy krąg OM Healing w Gdyni. Tu także spotykamy się regularnie, raz w tygodniu. Przez obydwa te kręgi przewinęło się już dużo ludzi. Na spotkania przychodzi średnio od 10 do 25 osób. Chciałabym oczywiście, aby było ich jak najwięcej, zwłaszcza osób, które przez dłuższy czas naprawdę regularnie uczestniczyłyby w tej praktyce. Dlaczego? Ponieważ praktykując coś tylko od czasu do czasu, lub krótko, nie możemy liczyć na efekty, jakie dana praktyka obiecuje. Na podstawie własnego doświadczenia mogę zdecydowanie potwierdzić, że OM Healing przynosi naprawdę ogromne korzyści. Oprócz tego, że uwolniłam się od rzekomo nieuleczalnej choroby, mogę śmiało napisać, że stałam się innym człowiekiem:) Jestem znacznie bliżej Siebie, bliżej Źródła... Czerpię stamtąd spokój, radość, Miłość... Czuję piękne prowadzenie... I nawet, gdy bywa ciężko, znacznie lepiej radzę sobie w takich sytuacjach, bo jest we mnie dużo akceptacji. Jestem bardzo wdzięczna za tę praktykę i cieszę się, że dzięki niej mogę pomagać nie tylko sobie, ale i innym. Muszę jedynie "ostrzec", że OM Healing, podnosząc stale nasze wibracje, może spowodować, że przestanie nam np. smakować mięso, lub przestanie nas ciągnąć do alkoholu czy innych używek. Zatem "niechcący" możemy stać się np. wegetarianami :)

To, czego tak naprawdę potrzebujemy, znajduje się w nas samych. OM Healing pomaga nam dotrzeć do naszego wnętrza i dosięgnąć tych zasobów. Dlatego z całego serca polecam wszystkim tę praktykę.

Ewa Majka Zell

Korzyści płynące z regularnej praktyki OM Healing:

- pomaga uwolnić się od negatywnych myśli i emocji, osiągnąć wewnętrzny spokój i rozwinąć pozytywne uczucia radości i miłości,
- oczyszcza nasz organizm i likwiduje blokady w centrach i kanałach energetycznych w naszym ciele,
- przywraca równowagę fizyczną, psychiczną, emocjonalną oraz duchową,
- wspomaga nasze zdrowie, uruchamiając w nas procesy samouzdrawiania,
- wspomaga praktykę medytacyjną i cały nasz rozwój duchowy,
- budzi intuicję i świadomość, ułatwia kierowanie się naszym wewnętrznym głosem,
- jest doskonałym ćwiczeniem oddechowym, uczącym prawidłowo oddychać i znacznie wydłużającym oddech,
- wpływa korzystnie na środowisko, przywraca harmonię i buduje jedność pomiędzy ludźmi i naturą,
- podnosi wibracje planety i żyjących na niej istot.

Kręgi OM Healing istnieją i działają w wielu miastach w Polsce.

Sesje OM Healing w Trójmieście odbywają się 2 razy w tygodniu:

- w Gdańsku we wtorki (w lipcu i sierpniu w plenerze),
- w Gdyni w środy.

Więcej informacji można znaleźć tu:

www.om-healing.org/pl
https://www.facebook.com/OMHealingPolska/events
https://www.facebook.com/groups/298533716948072/?fref=ts

Uwaga!

Ponieważ w kilku krajach termin "healing" jest prawnie zastrzeżony dla medycyny konwencjonalnej, nazwa OM Healing zostanie wkrótce zmieniona na OM Chanting.Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Joga i Medytacja
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Joga i Medytacja
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
sklep
Słowniczek
Trimurti

Kiedy mówimy o hinduizmie, mamy na myśli albo panteon niezliczonych, wieloramiennych bóstw albo jedyny Absolut mistyków, brahman. A jednak hinduizm także ma quasi-trójcę, na co wskazuje sanskryckie słowo trimurti. Pojęcie to składa się z tri oznaczającego "trzy" oraz murti oznaczającego "kształt". Trimurti jest pojęciem metafizycznym....

Szukaj haseł na literę:
Wyszukiwarka Szkół Jogi

Partnerzy Portalu