Alchemia ŻYCIA - wesprzyj projekt joginki na PolakPotrafi.pl
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Alchemia ŻYCIA - wesprzyj projekt joginki na PolakPotrafi.pl

środa, 24 czerwca 2015

Redakcja

Społeczność ma wielką moc! To, co wydaje się nie do zrealizowania - razem staje się możliwe! Dorzucić swoje 5 groszy do wydania książki Hani Gryzińskiej-Onifade: "Alchemia ŻYCIA 8 kroków od zakwaszenia do witalności". Dzięki Wam, ta wyjątkowa publikacja będzie mogła ujrzeć światło dzienne i dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Pomożecie??:-)

Dając - otrzymujesz. Pomagając współfinansować wydanie książki, możesz ją otrzymać w wyjątkowo niskiej cenie lub wybrać inną nagrodę najlepszą dla Ciebie. Projekt zostanie zrealizowany jeśli do 23 lipca 2015 otrzyma co najmniej 12600 zł wsparcia.

O projekcie

Społeczność ma wielką moc. To co samemu wydaje się nie do zrealizowania - razem staje się możliwe!

Zapraszamy do udziału w akcji "Odnowa witalna" - czyli powrót do naszej wewnętrznej siły i pierwotnej witalności. Przed nami ważny krok edukacyjny - wydanie książki "Alchemia ŻYCIA - 8 kroków od zakwaszenia do witalności".

Projekt zostanie zrealizowany jeśli do 23 lipca 2015 r. otrzyma co najmniej 12600 zł wsparcia.

Szczegóły na:
polakpotrafi.pl/projekt/alchemia-zycia

O autorce projektu

Nazywam się Hanna Gryzińska-Onifade. Prywatnie jestem córką, siostrą, żoną i mamą, przyjaciółką i koleżanką. A zawodowo...
mój pierwszy zawód to plastyk. Pracowałam jako grafik komputerowy w firmach poligraficzno-reklamowych, a jednocześnie w ramach odstresowania, bardzo intensywnie (zawodniczo) trenowałam karate kyokushin. Po kilku latach pracy poziom frustracji związanej ze stresem zawodowym, ciągłym brakiem czasu i nieustającym pędem sięgnął zenitu.

Zbiegło się to z kontuzją kolana, której doznałam na zawodach sportowych. Moje życie zatrzęsło się w posadach, a cele, jakie sobie stawiałam, zupełnie zbladły. "Co tu robić?" - myślałam w popłochu.

Wydawało mi się, ze zadowolenie, zdrowie i równowaga na stale zagościły w moim życiu. Jednak ciąża, poród i macierzyństwo, chociaż w oczach wielu nie odbiegały od normy, dały mi wiele do myślenia i uświadomiły, czym jest prawdziwe zdrowie i jak bardzo my - ludzie cywilizacji XXI w. odeszliśmy od stanu Pełni Naturalnej Witalności. Efektem było pogłębienie wiedzy na temat ruchu i oddechu, rozszerzenie jej o tematykę oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z Naturą. Nadal prowadzę regularne zajęcia ruchowe i oddechowe, a dodatkowo rozpoczęłam działalność edukacyjna - pisze artykuły, prowadzę warsztaty i szkolenia oraz założyłam blog - www.odnowawitalna.pl. W ten sposób narodziła się moja książka.

Kontakt do mnie: projekt@odnowawitalna.pl

Jaki jest duch książki? - fragment:

TEORIA MŁOTKA - CZYLI JAK POWSTAJĄ CHOROBY CYWILIZACYJNE?

Wyobraź sobie, że kilka razy każdego dnia, przez siedem dni w tygodniu, przez dwanaście miesięcy, już od wielu lat lekko stukasz młotkiem w swoje kolano. Jak myślisz, co się dzieje? Co czujesz? A co z Twoim kolanem?

Najprawdopodobniej, w pierwszym okresie nie dzieje się nic szczególnego.

Po kilku tygodniach pojawia się lekki dyskomfort, zaczerwienienie, swędzenie, a po paru miesiącach - ból. Udajesz się do apteki lub pobliskiego sklepu spożywczego po środki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Na jakiś czas sprawa ucicha, a Ty znów czujesz się dobrze i nie zaprzestajesz swojego codziennego nawyku uderzania młotkiem w kolano, a nawet więcej: ponieważ znieczuliłeś się wystarczająco dobrze, możesz uderzać się mocniej.

Po kolejnych miesiącach wszystko wraca ze zdwojoną siłą: więcej bólu, większy obrzęk i krwiak. Tym razem udajesz się do lekarza. Oględziny, badania - a czas płynie, młotek w codziennym użyciu - ostatecznie diagnoza: zmiany zwyrodnieniowe kolana o etiologii (pochodzeniu) nieznanej, bo przecież o młotku "cicho-sza". Lekarz zapisuje rutynowe postępowanie: leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, tym razem te na receptę, może jakąś rehabilitację. I znowu poprawa! Ból i obrzęk ustąpiły, krwiak znacznie mniejszy. Wracasz zadowolony do domu i... walisz się młotkiem w kolano!

Mijają kolejne miesiące i znowu załamanie, kolejny atak choroby: ból nie ustępuje już nawet po lekach, już ledwo chodzisz, nie możesz spać, kolor i kształt tej okolicy już dawno przestały przypominać kolano i na dodatek, wdało się zakażenie. Znowu lekarz, badania, konsultacje specjalistyczne i kolejna diagnoza: zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe, a może nawet zmiany nowotworowe. Pozostaje już tylko leczenie operacyjne: endoprotezoplastyka lub amputacja, czyli wymieniamy kolano na sztuczne lub odcinamy nogę. Ufff! Problem wreszcie zażegnany! Po krótkim pobycie w szpitalu, bo zabieg był rutynowy, wracasz do domu na jednej nodze i ... walisz się młotkiem w drugie kolano!

O czym jest książka? - spis treści:

LIST DO CZYTELNIKA

WSTĘP - o mnie i tym, co skłoniło mnie do napisania książki.

1. ZAKWASZENIE - główny czynnik chorobotwórczy
1.1 Czym jest zdrowie i witalność, a czym choroba i brak energii?
1.2 Teoria Młotka - czyli jak powstają choroby cywilizacyjne?
1.3 Terapia Naturalna.
1.4 Co to jest zakwaszenie i na czym polega błędne koło zakwaszenia? 2. ODPOWIEDZIALNOŚĆ - PIERWSZY, PODSTAWOWY KROK KU NATURALNEJ WITALNOŚCI
2.1 To Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie.
2.2 Wszyscy chcą Twojego dobra. Nie daj go sobie odebrać.

3. UNIKANIE - DRUGI NATURALNY EKO-KROK KU WITALNOŚCI
Cywilizacyjne śmieci - unikajmy toksycznego młotka.
3.1 Jedzenie
3.2 Woda
3.3 Powietrze
3.4 Kosmetyki, chemia gospodarcza i inne
3.5 Leki i używki 4. OCZYSZCZANIE - TRZECI NATURALNY KROK KU WITALNOŚCI
4.1 Metody oczyszczania - czyli Teoria Rzeki.
4.2 W jaki sposób nasz organizm pozbywa się "śmieci"? Nerki, wątroba, jelita i skóra. 5. DOTLENIANIE - CZWARTY NATURALNY KROK KU WITALNOŚCI
5.1 Po co nam tlen i czym jest oddychanie?
5.2 Co wpływa na jakość wentylacji, dyfuzji i transportu tlenu?
5.3 Chroniczna hiperwentylacja - współczesny gwóźdź do trumny.
5.4 Przywrócić zdrowe nawyki oddechowe - zasady i ćwiczenia. 6. ODŻYWIANIE I NAWADNIANIE - PIĄTY NATURALNY KROK KU WITALNOŚCI
6.1 Układ trawienny.
6.2 Od trucizny do superpokarmu.
6.3 Odkwaszające zasady żywienia.
6.4 Woda - eliksir życia. 7. RELAKS - SZÓSTY NATURALNY KROK KU WITALNOŚCI
7.1 Stres czyli "tryb awaryjny".
7.2 Relaks - powrót do "trybu: żyj i bądź szczęśliwy". 8. ODBLOKOWANIE - SIÓDMY NATURALNY KROK KU WITALNOŚCI
8.1 Ruch to życie. Brak ruchu to śmierć.
8.2 Wszystko płynie - krążenie krwi.
8.3 Jak odblokować przepływ krwi i energii - skierować je ku najsłabszym okolicom ciała? 9. KONTAKT - ÓSMY, BYĆ MOŻE NAJWAŻNIEJSZY, NATURALNY KROK KU WITALNOŚCI
9.1 Prawo drogi - czyli Natura wciąż rządzi :-)
9.2 Co zrobić, gdy nie kontaktuje? 10. DODATEK - PRZYKŁADY PLANU TERAPII
(Astma, Bolesne menstruacje, Cukrzyca, Depresja, Nadciśnienie, Otyłość, Reumatyzm)

Dane techniczne, plan działania i kosztorys:

Książka jest kolorowa z krótkim, biało-czarnym dodatkiem.
Ma 130 stron o poręcznym formacie 17 cm x 22,5 cm (prawie B5).
Zawiera ponad 130 ilustracji, dzięki którym treść jest bardziej przejrzysta i zrozumiała.
Akcja promocyjna i dystrybucja książki są gotowe do rozpoczęcia.

Naszym wspólnym krokiem jest sfinansowanie druku:

2000 szt. - 12.600 zł
3000 szt. - 16.400 zł
4000 szt. - 20.200 zł
5000 szt. - 24.000 zł

Moim marzeniem jest wydruk 5 tysięcy egzemplarzy książki. Niemniej jednak za minimum, przy którym akcja się powiedzie, uważam wydrukowanie 2000 sztuk, co oznacza zebranie 12 600 zł.

Przewidywana cena okładkowa: 36,90 zł.

Kampanię na Polak Potrafii zakończymy 23 lipca 2015 r. Potrzeba kolejnych 2 do 3 tygodni na druk. Oznacza to, że w połowie sierpnia 2015 r. książka ukaże się, będę też mogła zrealizować Nagrody.

Projekt zostanie ufundowany jeśli do 14:00 23.07.2015 otrzyma co najmniej 12600 zł wsparcia

Dane na dzień 22.06.2015 r.:

Patronaty i recenzje:

www.odnowawitalna.pl
polakpotrafi.pl/projekt/alchemia-zycia Zachęcamy do wsparcia projektu!
Redakcja joga-joga.pl
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Ludzie Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi