10 sławnych mężczyzn, którzy praktykują jogę.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

10 sławnych mężczyzn, którzy praktykują jogę.

środa, 11 listopada 2015

Justyna Moćko

Amerykańscy, angielscy aktorzy, piosenkarze również praktykują jogę i często fotografują się z matą do jogi. Przedstawiamy 10 tych najsłynniejszych bohaterów kinowej i masowej wyobraźni. ;-) Mam nadzieję kiedyś stworzyć taką polską listę;-)

1) Robert Downey Junior

Na dużym ekranie zaczynał od ról młodych buntowników i wesołych nastolatków; jako kobieciarz zadurzony w nieczułej na jego wdzięk córce szefa miejscowej mafii w komedii romantycznej Podrywacz artysta (The Pick-up Artist, 1987) czy w roli bogatego chłopaka uzależnionego od narkotyków w dramacie Mniej niż zero (Less Than Zero, 1987).
Największym sukcesem okazała się sugestywna kreacja Charliego Chaplina, człowieka ze wszystkimi słabostkami i dziwactwami w dramacie biograficznym Richarda Attenborough Chaplin (1992), za którą przyznano mu nominację do Oscara. Specjalnością stały się romantyczne role komediowe, które gra w sposób brawurowy ze swadą i autoironią. W 2004 roku wydał pierwszy solowy album The Futurist, do którego skomponował muzykę i napisał teksty.Największy sukces odniósł wcielając się w rolę Iron Mana w filmie Iron Man.

2) Woody Harrelson

Popularność przyniosła mu rola barmana w serialu komediowym Zdrówko. W kinie debiutował w połowie lat 80. jednak aktorem znanym i cenionym stał się dopiero na początku lat 90., dzięki rolom w Biali nie potrafią skakać, Niemoralnej propozycji oraz Urodzonych mordercach. Uznanie przyniosła mu zwłaszcza kreacja w tym ostatnim filmie, kontrowersyjnym dziele Olivera Stone'a. Zagrał w nim Mickeya Knoxa, psychopatycznego mordercę przemierzającego wraz z ukochaną amerykańskie Południe i stającego się bohaterem telewizyjnych newsów.
Za rolę Larry'ego Flynta w filmie Miloąa Formana zdobył w 1997 nominację do Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. W roku 2010 został nominowany do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie The Messenger.
Mieszka na Hawajach, gdzie na pewno miło praktykuję się jogę;-)

3) Russell Brand

W czasie studiów w londyńskim Chalk Farm występował jako kabareciarz w pubach.W 2000 roku dotarł do prestiżowego konkursu Hackney Empire New Act of Year i chociaż nie zdobył czołowego miejsca w pierwszej trójce, został dostrzeżony przez Malcolma Haya z "Time Out Magazine" i przyciągnął uwagę agenta, Johna Noela. Sukces podczas Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu poprowadził go do występu w finale programu So You Think You're Funny? W MTV, prowadził własną listę przebojów oraz flagowy program Select. W programie U.K. Play przełamywał tematy tabu, prowadził niedzielny program telewizji XFM, pojawił się w telewizyjnej adaptacji Channel 4 Białe zęby (White Teeth, 2002) jako Merlin oraz tworzył i prowadził program The Russell Brand Show, a następnie show Królowie komedii (Kings of Comedy, 2004) i Big Brother (2004-2007).Od trzynastego roku życia jest wegetarianinem.
Był uzależniony od heroiny i alkoholu, miał liczne problemy z prawem. Wszystkie problemy rozwiązał kontakt z kundalinii jogą, którą z ogromnym zaangażowaniem praktykuje.

4) Adam Levine


Amerykański muzyk, kompozytor i wokalista, osobowość telewizyjna żydowskiego pochodzenia. Znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w formacji Maroon 5, gdzie śpiewa i gra na gitarze. W 2011 roku objął funkcję jurora w programie telewizyjnym The Voice. Podczas trasy Maroon 5 zawsze ma oddzielny pokój do praktyki jogi.

5) Sting

Sting, właściwie Gordon Matthew Sumner - brytyjski muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista, odznaczony tytułem komandora Orderu Imperium Brytyjskiego. Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku lider, główny kompozytor i gitarzysta basowy legendarnej, popularnej grupy muzycznej The Police.
W wywiadzie do Yoga Yournal mówił: "Zetknąłem się z jogą w dość późnym wieku. Zacząłem mając 38 lub 39 lat. Naprawdę żałuję, że nie rozpocząłem wcześniej. Myślę, że zaszedłbym dużo dalej niż jestem teraz. Ale z kolei, prawdopodobnie nie byłem gotowy" To oznacza, że zaczął praktykować jogę w 1989 lub 1990 roku (urodził się w 1951 r)

6) Zachary Quinto

amerykański aktor telewizyjny, który grał między innymi w "Na granicy światów" Pojawiał się gościnnie w serialach: Dotyk anioła, Kryminalne zagadki Las Vegas, Tajne akcje CIA. Był reżyserem w serialu familijnym kanału Walta Disneya "Lizzie McGuire"
Grał Gabriela Sylara Graya, seryjnego mordercę w serialu "Herosi". W 2009 i 2013 roku wcielił się w rolę młodego Spocka w filmie "Star Trek"
Życzymy powodzenia również na macie!

7) Matthew David McConaughey

amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Laureat nagrody Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za film "Witaj w klubie", w którym zagrał postać zainfekowanego wirusem HIV jeźdźca rodeo i kanciarza. Nie mamy wątpliwości, że dzięki praktyce jogi!

8) Jon Bon Jovi

Amerykanin pochodzenia włoskiego, muzyk rockowy, autor tekstów, producent, aktor, założyciel i wokalista grupy Bon Jovi.
W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 31. miejscu listy 100 najlepszych rockowych wokalistów wszech czasów według Hit Parader, Jogę praktykuje od kilku lat, zaczął, aby efektywniej odstresować się po trasach koncertowych. Nie koncertuje ale praktykuje! ;-)

9) Alec Baldwin

amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, teatralny i telewizyjny. W 1990 znalazł się w magazynie People na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata, a w 1995 magazyn Empire umieścił go na 80. miejscu listy 100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina. W 2012 roku poślubił Hilarię Thomas, nauczycielkę jogi. Mamy nadzieję, że praktykują razem ;-)

10) Collin Farrel

Studiował aktorstwo w Gaiety School of Drama w Dublinie. Po raz pierwszy pojawił się na srebrnym ekranie w serialu "Ballykissangel". Po roli w "Kraina tygrysów" zdobył opinię jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia oraz nagrodę krytyków filmowych w Bostonie i Londynie.
Zwrócił na siebie uwagę krytyków w kolejnych filmach. Swój talent aktorski potwierdził rolą oficera zaopatrzeniowego uwięzionego przez Niemców w dramacie "Wojna Harta". Następnie zagrał w filmie Raport mniejszości u boku Toma Cruise’a. Rok 2003 przyniósł mu udział w pięciu produkcjach: "Rekrut" , "Intermission", "S.W.A.T. Jednostka Specjalna" , "Veronica Guerin" czy w ekranizacji słynnego komiksu, "Daredevil"
Na problemy z alkoholem najlepszym antidotum okazała się joga, którą nadal praktykuje.

A kto z polskich aktorów, piosenkarzy praktykuje jogę? Może stworzymy własną, polską listę?

Wybór celebrytów na podstawie artykułu 10 famous men who do yoga

Justyna Moćko
Justyna@joga-joga.pl
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Ludzie Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi