Marta Steiner- joginka potrzebuje Twojej pomocy.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Marta Steiner- joginka potrzebuje Twojej pomocy.

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Wiktor Morgulec

Marta została nagle całkowicie sparaliżowana zapadając na bardzo groźna i rzadko występująca chorobę ponad półtora roku temu. Od 2 miesięcy trwa w środowisku joginów i nie tylko zbiórka pieniędzy na pomoc w powrocie do zdrowia i rehabilitacji Marty. Dzięki Waszej ofiarności i solidarności zebrano już 8908 zł ! I Ty możesz pomóc Marcie wpłacając pieniądze na specjalne konto Fundacji Sedeka.

Wychowywała syna, zrobiła doktorat. Praca nad książką o chińskim teatrze "Chiński teatr xiqu", która miała się stać podstawą jej habilitacji, trwała 10 lat.


Marta z Maxem

W grudniu 2012, tuż przed ukazaniem się książki, zapadła na zespół Guillaina-Barrégo. Bardzo rzadko występującą i niezwykle groźną chorobę, która w ciągu kilku godzin od ataku doprowadziła do całkowitego paraliżu ciała.

Kilka miesięcy trwała walka o to, by Marta w ogóle przeżyła. Spędziła ponad rok w klinice rehabilitacyjnej pod Berlinem. Od kilku miesięcy może już oddychać bez respiratora i samodzielnie jeść, ale nadal ma bezwładne ręce i nogi. Odczuwa nieustannie silny ból. Paradoksalnie - to dobrze - bo oznacza, że nie wszystko jeszcze stracone, że system nerwowy odbudowuje się.

Marta jest teraz w Berlinie w specjalnym zakładzie ze stałą obsługą pielęgniarską, pod dobrą opieką rodziny i przyjaciół. Jednak niezbędna jest rehabilitacja dużo bardziej intensywna, niż to, co możemy jej zapewnić dzisiaj.


Marta z mężem Jensem -Wakacje z jogą w Poddąbiu 2012

Zwracamy się z ogromną prośbą do osób praktykujących jogę o pomoc w sfinansowaniu Marcie rehabilitacji. Zostało założone specjalne konto w Fundacji Sedeka. Pieniądze wpłacane na to konto będą przeznaczone na rehabilitację Marty.

"Martę znam osobiście od ponad 7 lat. Wraz mężem i synkiem Maxem regularnie uczestniczyli wyjazdach organizowanych przez Akademię Asan. Na początku 2013 Jens- mąż Marty odwołał zaplanowany wyjazd. Wtedy dowiedziałem się, co przydarzyło się Marcie. Pełna energii, bardzo dbająca o zdrowie swoje i swoich bliskich, zaawansowana w praktyce joginka w jednej chwili stała się sparaliżowaną, przykutą do łóżka, cierpiącą osobą. Gdy odwiedziliśmy wraz z żoną Martę w klinice zdałem sobie sprawę z powagi sytuacji. Ale pomimo tego dramatycznego położenia wyczułem w Marcie wolę walki, życia, zmiany. Gdy kolejny raz po kilku miesiącach ją odwiedziliśmy oddychała już samodzielnie, z ogromną determinacją nie bacząc na wielki ból poddawała się ćwiczeniom rehabilitacyjnym. W jej położeniu tylko regularne ćwiczenia rehabilitacyjne mogą pomóc.

Wspólnymi siłami z rodziną i przyjaciółmi Marty udało się zorganizować zbiórkę pieniędzy na pomoc Marcie.

Zwracam się do wszystkich jogicznych przyjaciół bliskich i dalszych z prośbą o pomoc. Takie nieszczęście może przydarzyć się każdemu i solidarne wsparcie jest wtedy nieocenione. Każda złotówka się liczy, wpłacając nawet bardzo niewielką kwotę -kilka złotych przy dużej ilości wpłat- daje to duży efekt."

Wiktor Morgulec- dyplomowany nauczyciel jogi.

Intencja powrotu Marty do zdrowia towarzyszyła wykonaniu 108 powitań słońca podczas II Górskiego Maratonu Jogi. 30-31 sierpnia w Wierchomli. http://maratonjogi.pl/marta-steiner-pomoc/

Fundacja Sedeka

ul. Grzybowska 4 lok. 211, 00-131 Warszawa

nr konta: 57 1030 1508 0000 0008 1669 1028

TYTUŁ PRZELEWU musi zawierać DOKŁADNIE następujący numer i cały tekst:

10324- Grupa OPP - Marta Steiner, zbiórka publiczna

PRZELEW Z ZAGRANICY:

należy podać KOD SWIFT( BIC ) następujący: CITIPLPX oraz poprzedzić nr rachunku literami: PL

WZÓR: Fundacja Sedeka

ul. Grzybowska 4 lok. 211, 00-131 Warszawa

nr konta:PL 57 1030 1508 0000 0008 1669 1028

BIC ( SWIFT ): CITIPLPX

TYTUŁ PRZELEWU musi zawierać DOKŁADNIE następujący numer i cały tekst:

10324- Grupa OPP - Marta Steiner, zbiorka publiczna

Potwierdzenie nadania numeru GRUPY OPP Fundacji Sedeka

Dołącz do akcji na FACEBOOKU ( udostępnij , zaproś znajomych ): https://www.facebook.com/events/1406658586290583/

Więcej na maratonjogi.pl
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Ludzie Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi