Co jogini sadzą o..... alkoholu?
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Co jogini sadzą o..... alkoholu?

wtorek, 17 września 2013

Alkohol. Niewinne reklamy trunków wyskokowych towarzyszą nam na każdym kroku, ostatnio zaopatrzone coraz częściej w slogany typu: "pij odpowiedzialnie", "nie pij w ciąży", "nie pij jak kierujesz" etc. Prawie jak Bill Clinton - pal bez zaciągania się;) Ciekawe, co o alkoholu sądzą jogini ? Prezentujemy różne ciekawe wypowiedzi:

Zaczynamy od autorytetów: 104 letni yogi z Indii zapytany o alkohol odpowiedział tak...

Podczas wyprawy do Indii z Akademią Asan 104 letni jogin zapytany o alkohol udzielił nam takiej odpowiedzi:

Odpowiedź jest prosta, jak chcesz umrzeć szybciej -pij.

Pokazuje zdjęcie rodzinne i swojego najmłodszego spośród swoich siedmiu synów - uśmiechnięty 30-40 latek z wąsami- On już nie żyje, za dużo pił i palił - otwarcie wyznaje staruszek.

A co sądzą na ten temat nasi krajowi jogini ?

ZA:

Hali La IV, Facebook - "Joga to wiedza , więc trzeba wiedzieć kiedy i w jakich ilościach można korzystać z używek ... udawać że ich nie ma jest co najmniej ryzykowne"

Marta, Facebook - " Wszystko dla ludzi. Rozumnych, świadomych ludzi. Od czasu do czasu dla przyjemności, z głową ,dobre winko - pewnie:)"

Ewa, Facebook - " Nie myślę, a okazjonalnie spożywam w niewielkich ilościach :)"

Karolina, 14 lat praktyki, Warszawa - "Nie widzę sprzeczności między jogą a alkoholem, o ile we wszystkim, tak w ćwiczeniach, jak i używkach, zachowujemy umiar i zdrowy rozsądek. myślę, że do chwili, w której żadna część mojego życia nie przysłania innych, zachowuję równowagę. Lubię wino"

PRZECIW:

Marcin EM, Facebook - "..o alkoholu nie myślą!"

Kasia, Facebook - "Jak ktoś wstaje 6 dni w tygodniu o 4.30 żeby mieć czas na praktykę zanim wszyscy w domu wstaną, to o alkoholu trudno nawet pomyśleć ;)."

Elżbieta, Facebook - "Życie bez alkoholu jest piękniejsze"

Beata, Facebook - "Dla mnie może nie istnieć"

Beata, 7 lat praktyki, Warszawa - "Świadomość- upojenie bezalkoholowe."

Robert, 6 lat praktyki, Bydgoszcz - "Alkohol, Hmm, Legalny narkotyk"

Marcin, 2 lata praktyki, Łódź- "Alkoholu już nie piję. Rzuciłem całkowicie mniej więcej w tym samym czasie, kiedy rozpocząłem praktyki. Z jednej strony można sądzić, że joga mi pomogła ale z drugiej strony patrzę na moje zmiany w szerszym aspekcie"

Monika, 12 lat praktyki, Warszawa- "Joga i alkohol totalnie nie idą ze sobą w parze. Joga to oczyszczenie, świadomość własnego ciała, myśli i zachowań. Stan po alkoholu, to zupełne jej przeciwieństwo. Wypacza myślenie, osłabia ciało i ducha, zamyka drogę do oświecenia i jedności z Kosmosem"

Jeśli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami możesz napisać na Facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=721220154570419&set=a.556109704414799.149502.167638809928559&type=1&theater

Lub wysłać do nas anonimowy mail: sondaz.php?id=27

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Ludzie Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi