Co jogini sądzą o ... grach komputerowych?
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Co jogini sądzą o ... grach komputerowych?

poniedziałek, 23 maja 2016

Anna Jędruch

Rosnąca od lat osiemdziesiątych popularność komputerów osobistych spowodowała ogromny postęprozwoju gier komputerowych. Gry w pewnym sensie łączą w sobie to, co niesie ze sobą literatura i film,a także posiadają swoje specyficzne cechy - stanowią wyzwanie dla użytkownika, który musi nauczyćsię tworzyć pewne strategie. Wpływ gier komputerowych na psychikę gracza wzbudza wśród naukowców kontrowersje. Mówi się zarówno o ich pozytywnym, jak i negatywnym wpływie. Niektórzy wskazująna ich edukacyjny, a nawet terapeutyczny wpływ, inni ostrzegają, że mogą powodować oderwanieod rzeczywistości. Co o grach komputerowych myślą Jogini?

Z tego co zdążyłem się zorientować, dzisiejsze gry komputerowe są zrobione w mistrzowski sposób. Wykreowane światy potrafią być naprawdę miłe dla oka i szczerze podziwiam osiągnięcia najnowszej grafiki. Wierzę, że dla niektórych mogą okazać się bardzo immersyjne, co jestem w stanie zrozumieć, jednakże ja nigdy nie poczułem potrzeby, aby się w nie bardziej zagłębiać.

Bartek, Kraków

Gry komputerowe mi nie przeszkadzają, niektóre fascynują mnie fabułą. Nie zaczynam grać, bo się boję,że się wciągnę i przepadnę. Dlatego też większość mojej wiedzy na temat gier pochodzi od mojego narzeczonego - zapalonego gracza. Nasłuchałam się na temat Wiedźmina oraz Dark Souls - podobno wykreowane światy są fenomenalne, bardzo rozwinięte i posiadają własną mitologię. Parę lat temu przesiedziałam jakiś długi weekend przy Bitwie o Śródziemie.

Zuza, Kraków

Wolę ucieczkę w głęboką wyobraźnię.

Krzysztof, Kraków

Nie mam zdania, sam nie jestem graczem. [Po chwili zastanowienia:] Gry komputerowe to taka sama forma ucieczki, jak joga lub alkohol, a czy dobra? Znam przypadki Joginów którzy idą w praktykę za mocno i na ślepo. Takie mamy społeczeństwo.

Andrzej, Katowice

Gry komputerowe? - Niewiele wiem w tym temacie. W dzieciństwie lubiłam czasem poślęczeć przed grami starszego brata. Wiem, że gry komputerowe to nie zawsze bezwartościowy pożeracz czasu, ale jeszcze tegonie przetestowałam.

Zuza, Kraków

Osobiście nie korzystam z takiej formy relaksu czy rozrywki, tym bardziej ciężko mi się wypowiedzieć na temat gier. Myślę jednak, że w życiu nie można być radykałem... Jeśli ktoś korzysta z dzisiejszych "dobrodziejstw"z umiarem i nie poświęca życia na kolejne "levele", to czemu nie. Jogini dążą przecież do osiągania harmoniiz otaczającą rzeczywistością, więc jeśli jest nią również komputer, gry itd., trzeba i z tym się oswajać.Nie mogłabym jednak tej metody polecać jako sposobu na chwilę wytchnienia. Generalnie trudne pytanie,więc tym bardziej odpowiedź subiektywna.

Paulina, Bolesławiec

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Ludzie Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi