Magdalena Karciarz - nauczycielka Vinyasa krama joga, nauczycielka akademicka, bibliotekarka.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Magdalena Karciarz - nauczycielka Vinyasa krama joga, nauczycielka akademicka, bibliotekarka.

czwartek, 17 marca 2011

Imię i nazwisko: Magdalena Karciarz Wiek: codziennie inny :) Ostatnia przygoda związana z pytaniem "A ile ty właściwie masz lat? 20 czy 30?" uświadomiła mi, że z jednej strony - schlebiając cichutko mojej kobiecej próżności - fajnie, że ktoś daje mi 20 lat… z drugiej... Na dzień dzisiejszy, przyznaję się, mam 32 lata. Miasto zamieszkania: Wrocław Szkoła jogi: Jogosfera.pl Stopień zaawansowania: intensywnie poszukujący Technika jogi: obecnie Vinyasa krama , zaczynałam od metody B.K.S. Iyengara Odbyte kursy: Kiedyś usłyszałam, że jeśli nauczyciel przestaje być uczniem, to przestaje być nauczycielem, stąd staram się regularnie brać udział w warsztatach i spotkaniach pokazujące mi inną perspektywę. Dociekliwych odsyłam na stronę www.jogosfera.pl lub www.karciarz.info Zawód: nauczyciel akademicki, bibliotekarz Rodzina: wspierająca :)

1. Moja przygoda z zaczęła się…

Od nastoletnich marzeń o podróży na wschód. W filmach, , opowieściach pojawiały się opisy joginów, ashramów, magicznych miejsc pachnących kadzidłami itp. Myślałam, że to musi być coś niesamowitego… a po pierwszej sesji asan pomyślałam - to jest coś dla mnie.

2. Postanowiłem (-am) zostać nauczycielem , bo…

Życie tak pokierowało moją drogą. Agnieszka, u której praktykowałam zaproponowała mi prowadzenie zajęć. Spróbowałam i tak zostało na jakiś czas. Cieszę się, że spotkałam na swojej drodze osoby, które wskazują mi kierunek działań, które przynoszą mi tyle frajdy.

3. Lekcja , której nigdy nie zapomnę…

Pozytywna czy negatywna? Ta pierwsza to warsztat z Sharatem Arorą w 2008 roku, który pokazał mi czego mam szukać w swojej praktyce. Był to impuls, który popchnął mnie do samodzielnych poszukiwań. Ta druga… może lepiej nie pamiętać ;)

4. Nauczyciel, którego najbardziej podziwiam…

Każdego na swój sposób podziwiam, ale w różnych aspektach. Niektórych za to, jak przekazują wiedzę, innych za osobowość, jeszcze innych za ciepło czy inspiracje.

5. Nauczyciel powinien być…

Sobą, a nie udawać wszystkowiedzącą maszynkę do gimnastyki.

6. U uczniów cenię…

Zaciekawienie, otwartość, uważność

7. Moim uczniom radzę…

O to należy ich zapytać, co z tego mojego gadania wynoszą dla siebie. Jednak gdybym mieli coś szczególnego usłyszeć, to byłby to słowa Ghandiego "Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w życiu."

8. W trakcie moich zajęć największy nacisk kładę na…

Uważność, delikatność prowadzenia ciała w nowe obszary, świadome rozluźnienie.

9. W praktyce najważniejszy jest dla mnie…

Aspekt transformacji umysłu, który zachodzi poprzez pracę z ciałem.

10. Inspiracje czerpię z…

Życia!

11. Wierzę w…

Na tym etapie trudno mi jeszcze sformułować swoje credo.

12. jest dla mnie…

Codziennością.

13. Kiedy tracę zapał i mobilizację…

To wiem, że żyję. Gdy ciągle świeci słońce jest przyjemnie ale… jego nadmiar może prowadzić do udaru. Deszcz przynosi orzeźwienie, odżywia. Tak jest i w naszych ludzkich sprawach. Dobrze, gdy nasze działania przynoszą radosne i smaczne owoce. Jednak aby doznać pełni ich smaku potrzeba też zwątpienia, niepokoju, smutku… Wtedy też sięgam po swoje sposoby na "deszczowe" dni. W praktyce pytam o kierunek swojego nauczyciela i osób, z którymi praktykuję.

14. Moje życiowe motto…

Po zastanowieniu… "Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w życiu".

15. Na co dzień oprócz nauczania …

Studiuję, pracuję w bibliotece i uczę jak radzić sobie w świecie informacji.

16. Lubię spędzać wolny czas…

Bez pośpiechu acz aktywnie. Spacer z psem, lenistwo w wannie, wyprawy do parku, w góry, podróże lub wylegiwanie się na fotelu z książką… mogę tak wymieniać jeszcze długo. Każda forma wolnego czasu mnie cieszy jeśli tylko niesie ze sobą przyjemność bytu.

17. Najbardziej lubię jeść…

Z przyjemnością i bez pośpiechu. Świeże posiłki przygotowane z radością i miłością. W czołówce barszcz i naleśniki mojej mamy, ciasto marchewkowe Michaliny i poranną kaszę jaglaną na przeróżne sposoby.

18. Polecam książkę/ film…

Oj miejsca by nie starczyło! Przez moje ręce przewija się tyle książek! Część z nich czytam do deski do deski, część tylko przeglądam. Nie gromadzę jednak książek - chyba, że są mi potrzebne do przygotowania tekstu, zajęć, nauczenia się czegoś. Potem puszczam je w świat, a gromadzenie pozostawiam bibliotekom.

19. Moje miejsce na świecie…

Jeszcze takiego nie odnalazłam ale uwielbiam spędzać czas w przepięknie położonej wiosce gdzie urodził się mój tato… czyli polskie góry.

20. Moja podróż życia…

Odbywam ją codziennie wstając rano z łóżka.

21. Planuję…

Traktować świat mniej poważnie. :)Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Ludzie Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi