Prezentacja szkół jogi: Joanna Moździerz-Kozłowska, JMKJoga, Gdynia
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Prezentacja szkół jogi: Joanna Moździerz-Kozłowska, JMKJoga, Gdynia

środa, 8 kwietnia 2015

Joanna Moździerz-Kozłowska

Cykl Prezentacje Szkół Jogi, ma na celu przedstawienie poszczególnych szkół, ich warunków lokalowych, zaplecza, a przede wszystkim nauczycieli, którzy je założyli i prowadzą w nich zajęcia na co dzień. Dziś przedstawiamy szkołę jogi Joanny Moździerz-Kozłowskiej - JMKJoga z Gdyni.

1. Nazwa szkoły imię i nazwisko założyciela: JMKJoga, JoannaMoździerz-Kozłowska

2. Adres i telefon szkoły( miejsca prowadzenia zajęć): Gdynia, ul. Artemidy9, oraz Starodworcowa 36, 607 89 60 20

3. Adres korespondencyjny: jw.

4. e-mail: jmkjoga@gmail.com

5. Adres strony www: www.jmkjoga.pl

6. Data rozpoczęcia działalności: 2008r

7. Rodzaj jogi: Vinyasa joga oraz Ashtanga Vinyasa joga

8. Ilość nauczycieli: 1

9. Wielkość sali (metry kwadratowe): ok. 60m2 na Artemidy, i ok 120 m2 naStarodworcowej

10. Jakimi pomocami dysponuje szkoła: Bloki, maty, koce

11. Rodzaje zajęć jogi (np.sesje tematyczne, kobiece etc.) Pierwsza seriaprowadzona ashtanga jogi, dynamiczna joga (vinyasa) oraz łagodna jogapołączona z medytacją

12. Jak po raz pierwszy zetknąłeś /zetknęłaś się z jogą?

To było za czasów studiów, siedziałam sobie w domu, piłam kawę i oglądałam TVa raczej skakałam po kanałach :) i natknęłam się na program, gdzie dwiepiękne dziewczyny ćwiczyły jogę na plaży. Sceneria przepiękna, miło się tooglądało. Zaciekawiłam się. Dzień później sytuacja się powtórzyła, tym razemstwierdziłam, że sobie poćwiczę zamiast oglądać :) i tak też zrobiłam. Przezkilka kolejnych dni ćwiczyłam z paniami z tv i nagle usłyszałam wewnętrznygłos : "To jest to, co będziesz robić w życiu." Zatrzymałam się na chwilę izastanowiłam, skąd ten głos. Nic nie wiedziałam w tamtym czasie o jodze, niemiałam pojęcia jak się ćwiczy, i że joga to nie tylko ćwiczenia, alepoczułam, że w tym zdaniu jest coś co po pierwsze mnie zaciekawiło, podrugie poczułam, że to jest prawda. Nagle zapragnęłam praktykować jogę ipójść tą drogą.

13. Co sprawiło, że kontynuowałeś/aś praktykę?

Zaczęłam praktykować każdego dnia z tym właśnie programem w TV, późniejzaczęłam spisywać te sekwencje abym mogła dłużej eksplorować asany. Czułamniesamowitą chęć i potrzebę praktyki, jakby coś mi kazało ćwiczyć :) szybkoprogram okazał się niewystarczający, więc zaczęłam szukać nauczyciela w moimmieście.

14. Jakich zmian dokonała joga w Twoim życiu?

Po pierwsze rzuciłam studia i poszłam na 3 letni kurs nauczycielski doKrakowa. Posiadam w jodze Iyengara stopień Introductory II. Joga stała się centralnym punktem w moim życiu całe moje lata 20-tespędziłam na obozach jogi, warsztatach, kursach i szkoleniach. Każdy wyjazdbył związany z jogą, każde miasto, które odwiedzałam nie mogło obyć się bezobowiązkowej lekcji jogi. Dzięki jodze odwiedziłam miejsca, do których bympewnie nigdy nie pojechała.No i moja kariera potoczyła się tak, że samauczę, więc życie zmieniło mi się kompletnie! :) Już nie wspomnę, ze jogastała się moją terapią, dzięki której poznałam ( i wciąż poznaję) siebie.

15. Kiedy po raz pierwszy pomyślałaś żeby uczyć jogi?

Po 3 lub 4 lata praktyki :)

16. Jak wspominasz początki nauczania?

Pierwsze zajęcia były dla mnie bardzo stresujące ale pamiętam, jak wracałamdo domu, czułam bardzo przyjemne ciepło w sercu i uświadomiłam sobie, żewłaśnie moje marzenie się spełnia :)

17. Co sprawiło, że otworzyłaś szkołę właśnie w tym miejscu?

Gdynia jest dość małym rynkiem, moja szkoła jest poza centrum, więc można bypomyśleć, ze zrobiłam błąd ale chciałam pracować tam, gdzie się dobrzeczuję, więc prowadzę zajęcia niedaleko miejsca w którym mieszkam :)

18. Opisz w kilku zdaniach krótką historię Twojej szkoły.

Mówienie na moją małą, aczkolwiek piękną salkę "szkoła" do dziś jakośdziwnie dla mnie brzmi :) na przestrzeni tych 9 lat uczyłam w wielumiejscach i właściwie dopiero teraz jestem "ustatkowana", mam swoje miejsca,w których prowadzę zajęcia i warsztaty i to mnie bardzo cieszy.

19. Czy są jakieś szczególne cechy, wyróżniające Twoją szkołę spośród innychszkół jogi?

Nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie. Ja ogólnie uwielbiam szkoły jogi :)moje miejsce o tyle się różni od innych, że jest moje :) Każdy nauczyciel mainną energię, inne podejście, na inne rzeczy zwraca uwagę. Miejsce jestsilnie związane z energią i charakterem nauczyciela. Może moja szkoławyróżnia się tym, że uczę tylko vinyasy i ashtangi, chociaż nie mam pojęcia,czy to jest takie niespotykane obecnie w Polsce :)

20. Ile osób przychodzi średnio na zajęcia

Na dużą salę między 20 a 30 osób, na małą salę 7 -15 osób.

21. Na co zwracasz największą uwagę ucząc w swojej szkołę?

Na oddech, na ustawienie i na zoptymalizowanie pozycji do swoich obecnych(danego dnia) możliwości. Kieruję się zasadą równowagi pomiędzy siłą aelastycznością. Lubię dawać wyzwania praktykującym ale nie kultywujęrobienia zaawansowanych pozycji tylko dla polerowania naszego ego :) Polecam filmik z praktyką;-)

https://www.youtube.com/watch?v=wm-Ld8K3JWc&ab_channel=JMKJoga

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Ludzie Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi