OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ WEGE XII EDYCJA
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ WEGE XII EDYCJA

wtorek, 8 maja 2018

Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 12-20 maja 2018 r. i obejmie wiele wydarzeń na terenie Warszawy oraz kilkunastu innych miast w całej Polsce. Wydarzenie organizowane przez Fundację Viva! promuje takie postawy społeczne i zagadnienia jak empatia, szacunek do zwierząt, profilaktyka chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe.

W ramach tegorocznej edycji Tygodnia Wege Fundacja Viva! we współpracy z ProVeg Polska organizuje pierwsze w Polsce dwudniowe targi wegańskie - Veggie World. To jedne z największych i najstarszych targów europejskich, odbywających się obecnie już w 13 europejskich miastach takich jak Paryż, Barcelona, Bruksela, Zurych, Londyn, Monachium czy Berlin - mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva!. Warszawska edycja targów będzie trwać od 12 do 13 maja przy ul. Mińskiej 65 w dawnej Fabryce Samochodów Osobowych i Półciężarowych. Poza stoiskami uginającymi się od wegańskiej żywności, odzieży i innych roślinnych produktów na targach spotkacie się m.in. z Melanie Joy - psycholożką, aktywistką i autorką książek o weganizmie oraz ze znanymi polskimi vloggerkami - Karoliną Sobańską i Juszes. Nie zabraknie pokazów kulinarnych (m.in. z popularnym raperem Vieniem) oraz spotkań ze sportowcami - Szymonem Urbanem z Muły i Brokuły, Anią Natkowską i Adamem Kuncickim - którzy udowadniają, że można osiągać sukcesy na diecie roślinnej.

Wykład prowadzi mgr. Iwona Kibil - Ambasadorka Joga Festiwalu. VI Górskiego Maratonu Jogi w Wierchomli

Stały element Tygodnia Wege to uroczysta Gala, w trakcie której następuje przyznanie "Znaków V" i Grand Prix Vege. Tegoroczna edycja odbędzie się 12 maja o 19.00 w Domu Kultury Praga. Galę uświetni występ Alicji Janosz.

Kolejnym ważnym punktem będzie transmitowany online pokaz kulinarny, w którym wezmą udział Katarzyna Gubała - wieloletnia redaktor naczelna magazynu Slowly Veggie, autorka książek, Malka Kafka - właścicielka restauracji Tel Aviv Food & Wine, autorka książki "GOD FOOD - Boska kuchnia Malki Kafki" oraz Violetta Domaradzka i Robert Zakrzewski - ultramaratończycy, autorzy książek i założyciele Run Vegan organizującego Bieg Wegański i Gorce Ultra-Trail.

Każde z przygotowanych dań będzie eksponować jeden ze składników odżywczych powszechnie uważanych za niedoborowe na diecie wegańskiej - białko, żelazo i wapń. Podczas transmisji porozmawiamy z dietetyczką, której będziecie mogli zadawać pytania - mówi Magdalena Góra, koordynatorka Tygodnia Wege.

Warsztaty tworzenia ogródków wertykalnych w Rejsie - zdjęcia i prowadzenie Schronisko Dla Roślin

Tydzień Wege to także ciekawe debaty z udziałem znanych osób. W ramach tegorocznej edycji szykują się dwa spotkania w Studio Pozytywnej Wibracji połączone z transmisją online. We wtorek 15 maja odbędzie się spotkanie poświęcone powodom niejedzenia mięsa - rozmawiać będą m.in. z wokalistką Kasią Moś, aktorką Moniką Mrozowską i lekarzem weterynarii Dorotą Sumińską. 19 maja spotkamy się ze sportowcami trenującymi na diecie roślinnej - m.in. z Emilem Stanisławskim z veganworkout.pl i naszą brązową medalistką olimpijską, pięcioboistką Oktawią Nowacką.

Trening biegowy prowadzony przez mistrzynię olimpijską Oktawię Nowacką - Ambasadorkę Joga Festiwalu. VI Górskiego Maratonu Jogi w Wierchomli

Katarzyna Gubała poprowadzi również spotkanie z Karoliną i Maciejem Szaciłło - propagatorami zdrowej diety i autorami książek, którzy 17 maja w nowo otwartym lokalu Caffe Miasto opowiedzą o dbaniu o tarczycę z perspektywy współczesnej dietetyki i medycyny ajurwedysjkiej.

Spotkanie i pokaz kulinarny Karoliny i Macieja Szaciłło 2017

Podczas tegorocznych obchodów Tygodnia Wege odbędzie się również spotkanie z dietetykiem Małgorzatą Sobczyk oraz lek. med. Piotrem Tarkowskim w ramach kampanii Viva Zdrowie i Białe Kłamstwa. 18 maja w Warsztacie na pl. Konstytucji będzie można porozmawiać o mleku krowim, a do tego uczestnicy będą mogli spróbować roślinnych zamienników nabiału. Imprezę zakończy 8. edycja Biegu Wegańskiego łączącego radość biegania ze smakami kuchni roślinnej.

Tydzień Wege kierujemy nie tylko do wegetarian i wegan, ale też - a może przede wszystkim - do wszystkich osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety i dla samych siebie - podkreśla Magdalena Góra.

Szczegółowy program Ogólnopolskiego Tygodnia Wege na stronie www.tydzienwege.pl

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Styl Życia
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi