Joga on-line jak wybrać ? Ranking
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Joga on-line jak wybrać ? Ranking

wtorek, 31 marca 2020

joga-joga.pl

Zadajemy sobie wszyscy pytanie jak funkcjonować w tej nowej rzeczywistości ? Czy po prostu przeczekać, czy jak najszybciej dostosować się do nowej sytuacji? Co będzie dalej z naszą jogową branżą, która funkcjonuje głównie na bazie zajęć grupowych?

Wiodące szkoły i wielu nauczycieli jogi dość szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości proponując zajęcia on-line. Z każdym dniem kwarantanny zajęć jogi przybywa. Zmieniają się też zasady uczestnictwa.
Sytuacja materialna właścicieli szkół jogi i wielu nauczycieli, z dnia na dzień stała się trudna. Przychody spadły do zera a koszty działalności i życia pozostały. Na szczęście większość stałych bywalców szkół jogi podchodzi do tego z absolutnym zrozumieniem, chcą aby ich szkoły mogły nadal działać i przetrwać ten dziwny czas.

Wszyscy poszukujemy odrobiny normalności w tym zwariowanym czasie, a spotkania i wspólne ćwiczenie ukochanej jogi - takie poczucie w jakimś stopniu przywracają.

Poniżej przedstawiamy zestawienie propozycji z kilku wybranych szkół i portali jogi.(stan na 31 marca). Za kilka dni uzupełnimy to zestawienie o kolejne szkoły (chętnych zapraszamy do współpracy).

Aby otworzyć tabelkę kliknij w ten link:JOGA-ON-LINE SPRAWDŹ TUTAJ

Rozmowa z Wiktorem Morgulcem założycielem joga-joga.tv - jednej z największych polskich platform jogi on-line:

Jaka była Twoja pierwsza reakcja na informację o nadchodzącej do Polski fali zachorowań?

Pomyślałem, że to czas jogi. Bo nie znam lepszego narzędzia na regulację i optymalizację pracy układu odpornościowego. A to klucz.

Kiedy zapadła decyzja o odwołaniu wszystkich zajęć grupowych ?

Wraz z rządowymi wytycznymi.

Jak zareagowali uczniowie i nauczyciele ?

Z pełnym zrozumieniem.

Kiedy powstał pomysł uruchomienia zajęć on-line?

Jakieś 4 lata temu. Kiedy wraz z bratem uruchomiliśmy pierwszą w Polsce platformę do ćwiczeń on-line: www.joga-joga.tv
Dotychczas korzystały z niej głównie osoby mieszkające w małych miejscowościach, za zagranicą, albo bardzo zapracowane - które nie miały czasu na dojazdy do szkół jogi. Spośród kilku tysięcy zapisanych do nas osób, te stanowiły większość. Wraz z zamknięciem szkół jogi ilość codziennych subskrybcji zwiększyła się kilkukrotnie.
W tej chwili codziennie dołączają nowe osoby. Mamy największą ofertę zajęć on-line w Polsce. Ponad 250 sesji do wyboru. Zwiększyliśmy ekipę nauczycieli z 6 do 11. Dodaliśmy nowe rodzaje zajęć. Przede wszystkim postawiliśmy na profesjonalizm prowadzących.

Jak zmotywować do samodzielnej praktyki osoby, które nie lubią i nie potrafią ćwiczyć same?

Jeśli ktoś chce być zdrowy - profilaktyka jest najlepszym wyborem. Żeby się zmotywować stworzyliśmy darmowe zajęcia jogi na facebooku i youtube, dla tych którzy chcą spróbować, ale spróbować profesjonalnie. Są to zajęcia na żywo - stream, na razie codziennie o 9.00 rano. Już za chwilę uruchamiamy zajęcia o 18.00 i potem o kolejnych porach.
Takie wyzwanie - codzienna praktyka o tej samej porze bardzo ułatwia mobilizację. Ludzie "spotykają" się online, komentują, wymieniają się informacjami.
Dla przeciętnego odbiorcy, wyłowienie profesjonalnych zajęć, spośród zalewu różnorodnych, amatorskich, często niestety pozostawiających wiele do życzenia zajęć, graniczy z cudem.Właśnie dlatego dajemy darmową, całkiem solidną próbkę, zanim ktoś się zdecyduje na zakup abonamentu.

Jakie aspekty jogi mogą być pomocne w trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy ?

Sztuka jogi sprowadza się do 3 kluczowych elementów, rozwijania: koncentracji, czucia i zachowania spokoju. Każdy z tych 3 elementów jest podstawą.

Jaką politykę odnośnie płatności za karnety wprowadziliście na czas zagrożenia epidemicznego?

Osobom, które nie znają jogi, początkującym proponujemy krótkie, darmowe zajęcia, streamy on line - dostępne potem na profilach facebokowych: joga-joga.pl i joga-joga.tv.
Dla dłużej ćwiczących mamy bogatą ofertę dłuższych i bardziej złożonych zajęć płatnych.

Jedyne 29 zł za miesiąc dostępu do Joga-Joga.tv, to mniej niż jedne zajęcia w szkole jogi w Warszawie

Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
ABC Jogi
Polecamy
ABC Jogi
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Partnerzy Portalu
Bądź w kontakcie