Joga Festiwal w Wierchomli 20- 27 sierpnia 2023
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Joga Festiwal w Wierchomli 20- 27 sierpnia 2023

środa, 24 maja 2023

Agnieszka Kunicka

W tym roku Joga Festiwal będzie trwał aż 7 dni! Przez cały tydzień planujemy ćwiczyć wzmacniającą i uzdrawiającą ducha i ciało jogę oraz spotykać się nie tylko z ekspertami zdrowego trybu życia, lecz także z ludźmi myślącymi i żyjącymi tak jak MY. Będzie to tydzień inspiracji, poszukiwań nowych pomysłów i zdobywania wiedzy, tydzień wypełniony pozytywną energią i wyciszającym odpoczynkiem.

 

W PROGRAMIE:

120 godzin jogi, 18 nauczycieli i wykładowców, 15 warsztatów tematycznych, 10 rodzajów jogi, 3 poziomy zaawansowania do wyboru, joga Iyengara, joga funkcjonalna, vinyasa joga, joga kręgosłupa, joga hormonalna, maha joga, joga twarzy, joga Afrodyty, aerial joga, acro joga, interesujące warsztaty, ciekawi wystawcy, dyskoteki, ogniska i góry!

Tradycyjnie Festiwal zakończy się Górskim Maratonem Jogi, który organizujemy już po raz jedenasty.

 

ZAPISY: WWW.JOGAFESTIWAL.PL

Zajęcia jogi odbędą się na trzech poziomach zaawansowania, w kilku tradycjach - zapraszamy zarówno osoby poczatkujące jak i zaawansowanych joginów pragnących poszerzyć i ugruntować swoje umiejętności.

 

Zajęcia poprowadzą:

SHARAT ARORA Indie – wybitny nauczyciel jogi z Indii przyjedzie do Wierchomli i poprowadzi 3-dniowe warsztaty w czasie Joga Festiwalu.

Sharat Arora spędził 7 lat u boku B.K.S. Iyengara kształcąc się i pracując. Pod okiem Mistrza, odkrył swoje powołanie zgłębiania zagadnienia terapii jogą. Jego sposób nauczania jest unikalny, zachęca uczniów do porzucenia wszystkiego czego dotychczas się nauczyli i patrzenia na jogę oczami początkującego. Sharat założył dwa ośrodki jogi: w Indiach u podnóża Himalajów i na Goa. Niektórzy przemierzają pół świata, aby znaleźć się na jego zajęciach.

 

WIKTOR MORGULEC - Dyplomowany nauczyciel jogi wg B.K.S. Iyengara, współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz, Akademii Asan oraz największego i najstarszego portalu internetowego o jodze joga-joga.pl. Autor pierwszego w Polsce multimedialnego podręcznika do nauki jogi "Joga DVD dla początkujących START" oraz książki "Joga dla początkujących w formule ruch-oddech-relaks".

 

KATARZYNA ENERLICH Pisarka i nauczyciel jogi. Pasjonatka naturalnych kosmetyków. Jej powieści i poradniki przesycone są zapachem ziół, domową alchemią, harmonią z Naturą i powolnym życiem na prowincji. Mieszka na mazurskiej wsi pod Mrągowem, gdzie naprawdę kończy się asfalt. Prowadzi własną szkołę Babę Jogę i organizuje warsztaty jogi, zielarskie i kosmetyczne. Bywa w całej Polsce, choć najlepiej czuje się u siebie, na przepełnionej ziołami łące. Zajęcia jogi prowadzi według własnego programu, z naciskiem na wzmacnianie mięśni i niwelowania skutków współczesnego stylu życia.

 

AGNIESZKA LASOTA Certyfikowany instruktor Hatha Joga i jogi dla dzieci, edukator w Akademii Edukacji w Krakowie, szkolenia pt. "Koncentracja uwagi i uważność dziecka poprzez ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi dla dzieci". Inicjatorka i założycielka szkoły jogi dla dzieci pod nazwą “Gimnastyka Joga Smyka". Organizatorka autorskich kursów na instruktora jogi dla dzieci na terenie całej Polski. Organizatorka zajęć jogi dla dzieci w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych i w szkołach podstawowych.

“Od wielu lat praktykuję jogę, nieustannie rozwijając praktykę własną. Prowadzę jogę dla dzieci bo uważam, że ruch jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka"

 

ANNA RYCZEK Mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Butejki. W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Butejko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Tłumaczka i wydawcą pierwszych książek na temat metody Butejki w Polsce pt. "Zamknij usta", "Spokojny oddech, spokojny umysł" oraz “Jak oddychać, aby być zdrowym" P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International. Organizatorka kursów instruktorskich metody Butejki i Aerial Jogi .

 

AGNIESZKA KUNICKA Nauczycielka jogi certyfikowana przez International Integral Yoga Institute, praktykuje jogę od 2014 roku. Zajęcia prowadzi wg. metody B.K.S Iyengara. Chętnie korzysta również z innych rodzajów jogi (vinyasa, jinjoga, maha joga), aby jak najlepiej dostosować zajęcia do potrzeb uczestniczek/-ów. Nauczycielka Joga Żoliborz, uczestniczka warsztatów i międzynarodowych konwentów jogi oraz kursów medytacji Vipassana; fotografka. Interesuje się naturalnymi metodami podtrzymywania zdrowia.

 

MICHAŁ KUDZIA Praktyk jogi Ashtanga Vinyasa od 2005 r. i medytacji Vipassana od 2009 r. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi, ukończył liczne kursy, m.in. Ashtanga Vinyasa wg standardu Yoga Alliance TTC200, Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness-Aerobik, kurs TTC500 (Teachers Training Course 500-Hour). Prowadzi warszaty Ashtanga Vinyasa jogi, zajęcia plenerowe oraz regularne zajęcia w szkole Jogi w Warszawie. Prywatnie jest bardzo kontaktową i pełną energii osobą. W Warszawie prowadzi szkołę Joga Metro Wola.

 

HANIA ONIFADE Specjalistka od jogi dla kręgosłupa. Fizjoterapeutka, terapeutka naturalna, joginka i artysta plastyk. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Jak mówi o sobie, od kilkunastu lat ćwiczy, uczy się i testuje na sobie różnego rodzaju terapie. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki “Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny" oraz książeczki dla dzieci “Mikrobiom Wspaniały".

 

EDYTA WOŁOSZYN Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Nauczyciel akademicki i pedagog w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Certyfikowana instruktorka Jogi Integralnej, Aerial Jogi oraz Jogi dla dzieci. Instruktorka sportu osób niepełnosprawnych. Prowadząca warsztaty JOGA Afrodyty MDM. Podczas warsztatów poznasz funkcje oraz skuteczne metody pracy z mięśniami głębokimi w tym mięśniami dna miednicy. Poznane ćwiczenia wykorzystasz w codziennej aktywności i zobaczysz jak niewiele trzeba zrobić, aby dobrze działały.

 

TYDZIEŃ SPOTKAŃ ZE ZNAKOMITYMI GOŚĆMI

Joga Festiwal to nie tylko joga! Podczas tygodnia spotkań ze znakomitymi Gośćmi dowiesz się wielu nowych, ciekawych i przydatnych rzeczy o, uogólniając, zdrowym trybie życia. Będą to wykłady, pokazy i warsztaty prowadzone przez najlepszych ekspertów w danej dziedzinie.

W tym roku miedzy innymi:

 • warsztaty oddechowe
 • psychologia pozytywna
 • trychologia
 • irydologia
 • MDM - praca z mięśniami dna miednicy
 • kinezjologia – ciało, emocje oraz test mięśniowy
 • rolowanie - autoterapia mięśniowo -powięziowa
 • warsztaty zielarskie
 • warsztaty pielęgnacyjne
 • refleksologia
 • koncerty na gongi i misy tybetańskie
 • strefa wystawców

 

MEDYTACJA Różni prowadzący przedstawią metody i techniki (odpowiednie dla początkujących i zaawansowanych):

 • medytacji Vipassana
 • medytacji Zen
 • medytacji chrześcijańskiej

Dzięki nim:

 • nauczysz się praktyk ćwiczenia umysłu
 • odnajdziesz narzędzia do poznania samego siebie
 • zwiększysz energię i siłę życiową
 • uspokoisz się i skierujesz uwagę do wnętrza

 

 

XI GÓRSKI MARATON JOGI IM. MAKAREGO SIERADZKIEGO

Finałem Joga Festiwalu jest wspólne wykonanie sekwencji 108 Powitań Słońca. Liczba 108 symbolizuje w kulturze Wschodu absolutną doskonałość. Całe wydarzenie ma miejsce na szczycie góry Wierchomla, w malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego. Maraton jogi poświęcony jest pamięci niezwykłego człowieka - Makarego Sieradzkiego, jogina niezłomnego, żołnierza Armii Krajowej, Powstańca Warszawskiego, odznaczonego tytułem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

 

 

ZAPISY TUTAJ

ZAPRASZAMY !

www.jogafestiwal.pl


Gościć nas będzie ***Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort, który dysponuje pokojami 1-, 2- oraz 3-osobowymi (każdy wyposażony w łazienkę, telewizor oraz internet). Do dyspozycji gości jest: Restauracja „Tysina”, która serwuje pyszne dania kuchni wegetariańskiej i wegańskiej;  klimatyczne lobby bar, dyskoteka i stół bilardowy. W swojej ofercie hotel posiada również strefę wellness z krytym basenem, saunami, jacuzzi oraz gabinety SPA z licznymi zabiegami kosmetycznymi i zdrowotnymi.

Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
ABC Jogi
Polecamy
ABC Jogi
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Partnerzy Portalu
Bądź w kontakcie