Joga Festiwal w Wierchomli 20-27 sierpnia 2023
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Joga Festiwal w Wierchomli 20-27 sierpnia 2023

środa, 24 maja 2023

Agnieszka Kunicka

W tym roku Joga Festiwal będzie trwał aż 7 dni! Przez cały tydzień planujemy ćwiczyć wzmacniającą i uzdrawiającą ducha i ciało jogę oraz spotykać się nie tylko z ekspertami zdrowego trybu życia, lecz także z ludźmi myślącymi i żyjącymi tak jak MY. Będzie to tydzień inspiracji, poszukiwań nowych pomysłów i zdobywania wiedzy, tydzień wypełniony pozytywną energią i wyciszającym odpoczynkiem.

 

W PROGRAMIE:

120 godzin jogi, 18 nauczycieli i wykładowców, 15 warsztatów tematycznych, 10 rodzajów jogi, 3 poziomy zaawansowania do wyboru, joga Iyengara, joga funkcjonalna, vinyasa joga, joga kręgosłupa, joga hormonalna, maha joga, joga twarzy, joga Afrodyty, aerial joga, acro joga, interesujące warsztaty, ciekawi wystawcy, dyskoteki, ogniska i góry!

Tradycyjnie Festiwal zakończy się Górskim Maratonem Jogi, który organizujemy już po raz jedenasty.

ZAPISY (kliknij tu)

Zajęcia jogi odbędą się na trzech poziomach zaawansowania, w kilku tradycjach - zapraszamy zarówno osoby poczatkujące jak i zaawansowanych joginów pragnących poszerzyć i ugruntować swoje umiejętności.

 

Zajęcia poprowadzą:

SHARAT ARORA Indie – wybitny nauczyciel jogi z Indii przyjedzie do Wierchomli i poprowadzi 3-dniowe warsztaty w czasie Joga Festiwalu.

Sharat Arora spędził 7 lat u boku B.K.S. Iyengara kształcąc się i pracując. Pod okiem Mistrza, odkrył swoje powołanie zgłębiania zagadnienia terapii jogą. Jego sposób nauczania jest unikalny, zachęca uczniów do porzucenia wszystkiego czego dotychczas się nauczyli i patrzenia na jogę oczami początkującego. Sharat założył dwa ośrodki jogi: w Indiach u podnóża Himalajów i na Goa. Niektórzy przemierzają pół świata, aby znaleźć się na jego zajęciach.

 

KIRTI GAHLAWAT Indie – Hatha Yoga

Kirti Gahlawat


WIKTOR MORGULEC – Dyplomowany nauczyciel jogi wg B.K.S. Iyengara, współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz, Akademii Asan oraz największego i najstarszego portalu internetowego o jodze joga-joga.pl. Autor pierwszego w Polsce multimedialnego podręcznika do nauki jogi "Joga DVD dla początkujących START" oraz książki "Joga dla początkujących w formule ruch-oddech-relaks".

 

KATARZYNA ENERLICH – Pisarka i nauczyciel jogi. Pasjonatka naturalnych kosmetyków. Jej powieści i poradniki przesycone są zapachem ziół, domową alchemią, harmonią z Naturą i powolnym życiem na prowincji. Mieszka na mazurskiej wsi pod Mrągowem, gdzie naprawdę kończy się asfalt. Prowadzi własną szkołę Babę Jogę i organizuje warsztaty jogi, zielarskie i kosmetyczne. Bywa w całej Polsce, choć najlepiej czuje się u siebie, na przepełnionej ziołami łące. Zajęcia jogi prowadzi według własnego programu, z naciskiem na wzmacnianie mięśni i niwelowania skutków współczesnego stylu życia.

 

AGNIESZKA LASOTA – Certyfikowany instruktor Hatha Joga i jogi dla dzieci, edukator w Akademii Edukacji w Krakowie, szkolenia pt. "Koncentracja uwagi i uważność dziecka poprzez ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi dla dzieci". Inicjatorka i założycielka szkoły jogi dla dzieci pod nazwą “Gimnastyka Joga Smyka". Organizatorka autorskich kursów na instruktora jogi dla dzieci na terenie całej Polski. Organizatorka zajęć jogi dla dzieci w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych i w szkołach podstawowych.

“Od wielu lat praktykuję jogę, nieustannie rozwijając praktykę własną. Prowadzę jogę dla dzieci bo uważam, że ruch jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka"

 

ANNA RYCZEK – Mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Butejki. W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Butejko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Tłumaczka i wydawcą pierwszych książek na temat metody Butejki w Polsce pt. "Zamknij usta", "Spokojny oddech, spokojny umysł" oraz “Jak oddychać, aby być zdrowym" P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International. Organizatorka kursów instruktorskich metody Butejki i Aerial Jogi .

 

AGNIESZKA KUNICKA – Nauczycielka jogi certyfikowana przez International Integral Yoga Institute, praktykuje jogę od 2014 roku. Zajęcia prowadzi wg. metody B.K.S Iyengara. Chętnie korzysta również z innych rodzajów jogi (vinyasa, jinjoga, maha joga), aby jak najlepiej dostosować zajęcia do potrzeb uczestniczek/-ów. Nauczycielka Joga Żoliborz, uczestniczka warsztatów i międzynarodowych konwentów jogi oraz kursów medytacji Vipassana; fotografka. Interesuje się naturalnymi metodami podtrzymywania zdrowia.

 

MICHAŁ KUDZIA – Praktyk jogi dynamicznej od 2005 r. i medytacji Vipassana od 2009 r. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi, ukończył liczne kursy, m.in. Ashtanga Vinyasa wg standardu Yoga Alliance (TTC500), Instruktora Sportu o specjalności Fitness-Aerobik. Od 13 lat prowadzi tematyczne warsztaty vinyasy, ashtangi, zajęcia plenerowe, regularne zajęcia stacjonarne dla grup (w warszawskiej szkole Joga Metro Wola) oraz indywidualne. Prywatnie jest bardzo kontaktową i pełną energii osobą.

 

HANIA ONIFADE – Specjalistka od jogi dla kręgosłupa. Fizjoterapeutka, terapeutka naturalna, joginka i artysta plastyk. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Jak mówi o sobie, od kilkunastu lat ćwiczy, uczy się i testuje na sobie różnego rodzaju terapie. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki “Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny" oraz książeczki dla dzieci “Mikrobiom Wspaniały".

 

EDYTA WOŁOSZYN – Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Nauczyciel akademicki i pedagog w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Certyfikowana instruktorka Jogi Integralnej, Aerial Jogi oraz Jogi dla dzieci. Instruktorka sportu osób niepełnosprawnych. Prowadząca warsztaty JOGA Afrodyty MDM. Podczas warsztatów poznasz funkcje oraz skuteczne metody pracy z mięśniami głębokimi w tym mięśniami dna miednicy. Poznane ćwiczenia wykorzystasz w codziennej aktywności i zobaczysz jak niewiele trzeba zrobić, aby dobrze działały.

 

TYDZIEŃ SPOTKAŃ ZE ZNAKOMITYMI GOŚĆMI

Joga Festiwal to nie tylko joga! Podczas tygodnia spotkań ze znakomitymi Gośćmi dowiesz się wielu nowych, ciekawych i przydatnych rzeczy o, uogólniając, zdrowym trybie życia. Będą to wykłady, pokazy i warsztaty prowadzone przez najlepszych ekspertów w danej dziedzinie.

W tym roku miedzy innymi:

 • warsztaty oddechowe
 • psychologia pozytywna
 • trychologia
 • irydologia
 • MDM - praca z mięśniami dna miednicy
 • kinezjologia – ciało, emocje oraz test mięśniowy
 • rolowanie - autoterapia mięśniowo -powięziowa
 • warsztaty zielarskie
 • warsztaty pielęgnacyjne
 • refleksologia
 • koncerty na gongi i misy tybetańskie
 • strefa wystawców

 

MEDYTACJA Różni prowadzący przedstawią metody i techniki (odpowiednie dla początkujących i zaawansowanych):

 • medytacji Vipassana
 • medytacji Zen
 • medytacji chrześcijańskiej

Dzięki nim:

 • nauczysz się praktyk ćwiczenia umysłu
 • odnajdziesz narzędzia do poznania samego siebie
 • zwiększysz energię i siłę życiową
 • uspokoisz się i skierujesz uwagę do wnętrza

 

 

XI GÓRSKI MARATON JOGI IM. MAKAREGO SIERADZKIEGO

Finałem Joga Festiwalu jest wspólne wykonanie sekwencji 108 Powitań Słońca. Liczba 108 symbolizuje w kulturze Wschodu absolutną doskonałość. Całe wydarzenie ma miejsce na szczycie góry Wierchomla, w malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego. Maraton jogi poświęcony jest pamięci niezwykłego człowieka - Makarego Sieradzkiego, jogina niezłomnego, żołnierza Armii Krajowej, Powstańca Warszawskiego, odznaczonego tytułem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

 

ZAPISY TUTAJ

ZAPRASZAMY!

www.jogafestiwal.pl


Gościć nas będzie ***Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort, który dysponuje pokojami 1-, 2- oraz 3-osobowymi (każdy wyposażony w łazienkę, telewizor oraz internet). Do dyspozycji gości jest: Restauracja „Tysina”, która serwuje pyszne dania kuchni wegetariańskiej i wegańskiej;  klimatyczne lobby bar, dyskoteka i stół bilardowy. W swojej ofercie hotel posiada również strefę wellness z krytym basenem, saunami, jacuzzi oraz gabinety SPA z licznymi zabiegami kosmetycznymi i zdrowotnymi.

Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
ABC Jogi
Polecamy
ABC Jogi
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Partnerzy Portalu
Bądź w kontakcie