8 powodów, dla których warto uczestniczyć w warsztatach jogi. Justyna Moćko
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

8 powodów, dla których warto uczestniczyć w warsztatach jogi. Justyna Moćko

wtorek, 23 stycznia 2007

Justyna Moćko

Czasami, kiedy nie jesteśmy tak do końca przekonani do jakiejś czynności, brakuje nam jednego argumentu, który "popchnąłby" nas do określonego działania. A czasami wiemy, że chcemy coś zrobić, ale nie wiemy dlaczego. Przedstawiamy listę argumentów, które pomogą Wam podjąć decyzję lub ją uzasadnić;-))) Popatrzcie na ten tekst z przymrużeniem oka;-) A może znacie jakieś inne powody, dla których warto chodzić na warsztaty - zapraszamy do dyskusji.

1. Spotykasz nauczycieli, którzy mają bardzo duże doświadczenie w praktyce. Praktykują wiele lat, mają wysokie stopnie nauczycielskie, niejednokrotnie uczą przyszłych nauczycieli.

2. Poznasz aktualnie obowiązującą wykładnie wykonywania asan. Na przykład w Instytucie w Punie metoda jest stale doskonalona. Niektórych pozycji nie wykonuje się tak, jak są opisane w "Świetle jogi". Nauczyciele zapraszani na warsztaty mają stały kontakt z Instytutem w Punie skąd czerpią wiedzę, którą później nam przekazują;-)

3. Doświadczysz nowego stylu prowadzenia zajęć. Każdy nauczyciel jest osobowością, ma swoisty styl, swój jedyny i niepowtarzalny sposób prowadzenia zajęć;-) Warto tego doświadczyć;-)

4. Może usłyszysz nowe komendy;-) Kiedy wykonujemy asanę zwracamy uwagę na kilka, kilkadziesiąt elementów. Może teraz usłyszysz o innych aspektach asany?

5. Usłyszysz te same komendy, ale wypowiedziane innym głosem. Istnieje takie zjawisko habituacja - przywykanie. Przestajemy reagować na wielokrotnie powtarzający się bodziec, czyli w tym przypadku głos, sformułowanie. Może teraz usłyszysz coś naprawdę?;-)

6. Masz możliwość "zanurzyć się" w praktykę. Kiedy zajęcia trwają 3- 4 godziny, prowadzący ma czas na zrealizowanie programu, na który nie może pozwolić sobie podczas "normalnej", półtoragodzinnej sesji. Warsztat zbudowany jest z kilku :wydłużonych" sesji.

7. Dokładnie, dogłębnie poznasz dany aspekt praktyki. Warsztaty najczęściej zbudowane są wokół konkretnego zagadnienia, które będziesz miał okazję poznać dogłębnie i szczegółowo.

8. Poznasz bardzo sympatycznych ludzi, którzy podobnie jak Ty, są zafascynowani jogą. A przecież od zawsze wiadomo, że w grupie raźniej;-)

Justyna Moćko
justyna@joga-joga.pl

Zdjęcia Tomasz Zakrzewski

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

ABC Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi