Joga z Prezesem cz. II Nadgarstki (video)
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Joga z Prezesem cz. II Nadgarstki (video)

wtorek, 8 maja 2018

Ból nadgarstków to powszechna przypadłość, którą powodują niektóre aktywności sportowe, ale też zwykłe, codzienne czynności czy praca przy komputerze. Jest nie tylko poważną przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu, ale i sygnałem, by lepiej zadbać o kondycję rąk. Wypróbuj ćwiczenia wzmacniające słabe nadgarstki oraz rozciągające mięśnie i łagodzące ból.

Problemy z nadgarstkiem dotyczą także często początkujących adeptów jogi. Podczas praktyki często układamy dłonie i nadgarstki w specyficzny sposób, do którego nadgarstki nie są przyzwyczajone. Powstaje wtedy uczucie nadmiernego obciążenia i nieprzyjemnej kompresji. Bardzo często osoby rozpoczynające swoją przygodę z jogą mają problemy z bólem przy wykonywaniu podstawowych pozycji takich jak pies z głową w dół lub pies z głową do góry. Przyczyną są zazwyczaj po prostu słabe mięśnie w tym rejonie i słabe ich rozciągnięcie

Długotrwała praca przy komputerze może być także przyczyną ostrego bólu nadgarstka. To skutek nienaturalnego wygięcia dłoni. Wszyscy, których praca wymaga powtarzania tych samych ruchów, zwłaszcza przy nadmiernym zgięciu nadgarstków, są zagrożeni różnymi schorzeniami. Nie zwlekaj, aż choroba się rozwinie, ćwicz, wzmacniaj i rozciągaj słabe mięśnie.

Źródło : Joga z Prezesem.

poradnikzdrowie.plWyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

ABC Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi