Idealne połączenie - wakacje i joga!
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Idealne połączenie - wakacje i joga!

środa, 29 maja 2019

Izabela Gorączko

Jeśli praktykujesz jogę już od jakiegoś czasu doskonale wiesz, że nie ma nic lepszego dla ciała od porządnej dawki zbilansowanej sesji asan.Wyobraź sobie teraz swojego ulubionego nauczyciela jogi, siebie i kilkanaście osób tak samo zafiksowanych na jogę jak ty w jakimś cudownym miejscu oddalonym od zakorkowanych miast dużych aglomeracji. Czy to nie brzmi cudownie?

Morze, góry, jeziora - sama Polska ma do zaoferowania miejsca przepełnione niezwykłymi krajobrazami, w których wydaje się, że zatrzymał się czas. Organizatorzy wyjazdów z jogą szukają zazwyczaj właśnie takich nietuzinkowych miejsc, abyś mógł całym sobą doświadczyć jogi, relaksu, wyciszenia i kontaktu z naturą.

Nie ma opcji, że nie zdążysz na zajęcia. Regularna praktyka, która na takich wyjazdach odbywa się zazwyczaj dwa razy dziennie sprawi, że poczujesz na własnej skórze postępy, podobne do tych, które mają miejsce mniej więcej po półrocznej praktyce 1 - 2 razy w tygodniu. To gwarancja szybkiego postępu, który wyniesie cię na wyższy poziom. Pozwoli zrozumieć jogę w swej istocie.

Możesz wymieniać doświadczenia z innymi uczestnikami, próbować razem nowych pozycji, nawiązać nowe przyjaźnie. A co najlepsze, twój nauczyciel jest zawsze na miejscu gotowy udzielić rady, wesprzeć, podzielić się swoim doświadczeniem. Ma okazję poznać cię bliżej, co pozwoli mu na bardziej spersonalizowaną korektę podczas zajęć już po powrocie, w szkole. Czasem blokady, które nosimy w ciele potrzebują rozładowania bardziej na poziomie mentalnym niż fizycznym - wtedy szczera, ciepła rozmowa z twoim nauczycielem może wiele zmienić.

Wyjeżdżając na urlop umysł automatycznie przestawia się na inny odbiór rzeczywistości pozwalając tym samym doświadczać mocniej, głębiej, w innym wymiarze. To idealne warunki do pogłębienia praktyki. W atmosferze relaksu, błogości ciało staje się bardziej podatne na asany. Możesz dosłownie pobyć "tu i teraz" bez plątaniny myśli tego co jest jeszcze do zrobienia. Możesz skoncentrować się wyłącznie na sobie.

Potem, kiedy już na zajęciach w szkole padnie komenda od nauczyciela typu rozluźnij całe ciało, albo poddaj się sile grawitacji lub podążaj uwagą za oddechem będziesz mógł przypomnieć sobie jak łatwo przychodził ci relaks na wakacjach z jogą i szybciej będziesz mógł go odnaleźć w sobie na macie podczas praktyki w swojej szkole jogi.

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczących wakacji z jogą:

1. Czy mogę pojechać, jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłam/em jogi?

Tak, instruktor dostosowuje intensywność praktyki do indywidualnych możliwości uczestników, lub dzieli na dwie grupy - podstawową i zaawansowaną.

2. Czy nie jestem za mało rozciągnięta/y?

Joga nie wymaga elastyczności - ona ją daje. ;) Dlatego nie ma nikogo, kto byłby za mało rozciągnięty, aby praktykować jogę.

3. Czy mogę pojechać sam/a?

Oczywiście, łatwiej będzie skupić się na samej praktyce. Towarzystwo znajdzie się na miejscu.

4. Czy nie będę się nudzić?

Organizatorzy oprócz zagwarantowanej jogi 2x dziennie, proponują zazwyczaj dodatkowe wycieczki do miejsc, które warto zwiedzić w okolicy, smaczne jedzenie wegetariańskie z możliwością przeszkolenia się w przygotowywaniu takich posiłków dla siebie, masarze, koncerty gongów tybetańskich i wiele innych. Nie sposób się nudzić ;)

5. Czy dam sobie radę?

Oczywiście, że tak. Instruktor zadba o twój komfort praktyki, zaproponuje alternatywne pozycje, jeśli te "programowe" będą zbyt trudne.

6. Czy będzie grupa początkująca?

Tak. Zawsze instruktor dzieli uczestników na dwie grupy - początkującą i zaawansowaną.

7. Czy muszę wziąć swoją matę, pasek i kostkę?

Matę trzeba mieć swoją, natomiast paski, kostki, bolstery i inne niezbędne pomoce są dostępne na miejscu.

Niewątpliwie wakacje z jogą to pożytecznie spędzony czas, zarówno dla ciała jak i dla ducha!.

Szukasz odpowiedniego wyjazdu dla siebie ? Sprawdź nasze propozycje www.morgulec.comWyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

ABC Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi