Jaki Nett USA - Międzynarodowy Konwent Jogi 2020 ON - LINE.
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Jaki Nett USA - Międzynarodowy Konwent Jogi 2020 ON - LINE.

niedziela, 1 marca 2020

Redakcja

Zapraszamy na Międzynarodowy Konwent Jogi 2020 ON - LINE 13-15 listopada. Gość specjalny - Jaki Nett USA, dyplomowana nauczycielka jogi w tradycji B.K.S. Iyengara z 40-letnim doświadczeniem, posiada stopień Senior I Jaki Nett poprowadzi zajęci jogi Iyengara oraz unikalny warsztat wg autorskiej metody FELT SENSE. Do udziału w Konwencie zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Transmisja ON - LINE na platformie ZOOM. Plan Konwentu Piątek 13.11 - godz. 19.00-21.30 Joga Sobota 14.11 - godz. 16.00 - 18.30 Joga Niedziela 15.11 - godz. 16.00 - 18.30 Joga Niedziela 15.11 - godz. 18.30 - 19.30 Pytania i odpowiedzi Koszt uczestnictwa 199 zł RABAT SPECJALNY 10% dla: Posiadaczy Srebrnej Karty Joga-joga.pl Uczniów szkoły Joga Żoliborz Uczestników poprzednich konwencji organizowanych przez Joga-joga.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

To już szóste spotkanie tej wspaniałej nauczycielki z polskimi joginami. W programie konwentu zaplanowany jest unikalny warsztat metody "Felt Sense" - opracowany przez Jaki Nett oparty na ćwiczeniach wzmacniających głębokie mięśnie dna miednicy, kluczowe w schorzeniach nietrzymania moczu u kobiet i funkcjonowaniu prostaty u mężczyzn.

Podczas zajęć z Jaki Nett zapewniamy obecność tłumacza języka angielskiego.

Jaki Nett praktykuje jogę od 40 lat. Od 1987 roku regularnie odwiedza Punę praktykując pod okiem rodziny Iyengarów od 2 do 5 miesięcy każdego roku. Jest nauczycielką stopnia Senior I.

Autorka książki "Crack in the mask" (Pęknięcie w masce) będącej podręcznikiem ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy. Opracowała unikalną metodę "Felt Sense" będącą rozwiązaniem problemów kobiecych związanych z nietrzymaniem moczu. Jest ekspertką do spraw kobiecych magazynu Yoga Journal.

Studiowała architekturę wnętrz, aktorstwo, modeling i psychologię. Obecnie wykłada "Psychologię tożsamości" i "Wprowadzenie do psychologii" w Santa Rosa Jr College w Kalifornii. Razem z mężem prowadzi szkołę jogi w Kalifornii.

 

METODA FELT SENSE

Metoda FSM jest wyjątkowa, gdyż dotyczy leczenia niemożności trzymania moczu na trzech stopniach:

Krok 1: adresowany jest do psychologicznych aspektów nietrzymania moczu u kobiet

Krok 2: jest wprowadzeniem do anatomii dna miednicy i mięśni pomocniczych

Krok 3: wprowadza właściwą pozycję wyrównującą, która ułatwia świadomość mięśni przepony miedniczej, to ważny krok aby nauczyć się z nich korzystać a także dowiedzieć się jak pozycje jogi pomagają wzmacniać mięśnie miednicy.

W metodzie Felt Sense kontrakcja mięśni miednicy jest oparta na początku głównie na pozycji siedzącej. Wprowadziłam 12 "kontaktów" mięśni, które uczą jak ściągać mięśnie dna miednicy. Są to specyficznie umiejscowione mięśnie kurczliwe, które odpowiadają za trzymanie moczu i rozluźnianie pochwy.

Mężczyźni również skorzystają z tej wiedzy, już choćby w celu lepszego zrozumienia bliskiej kobiety, która cierpi na niemożność trzymania moczu, aby pomóc jej z tego wyjść, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.

Dodatkowo, anatomia mięśni przepony miedniczej u kobiet i mężczyzn jest bardzo podobna. Zrozumienie jak wzmacniać mięśnie miednicy może pomóc mężczyznom w utrzymaniu zdrowej prostaty i zwiększyć przyjemność seksualną.

 

Jaki Nett USA -Międzynarodowy Konwent Jogi 2020 ON LINE!

 

Zapisz się już dziś!

 

Rabat Specjalny 10% dla:

 

Posiadaczy Srebrnej Karty Joga-joga.pl Uczniów szkoły Joga Żoliborz
Uczestników poprzednich konwencji organizowanych przez Joga-joga.pl

 

 

Plan Konwentu

 

Piątek 13.11 - godz. 19.00-21.30

Sobota 14.11 - godz. 16.00 - 18.30

Niedziela 15.11 - godz. 16.00 - 18.30

Niedziela 15.11 - godz. 18.30 - 19.30 - Pytania i odpowiedzi

Koszt uczestnictwa 199 zł

Każdy uczestnik powinien posiadać sprzęt do jogi:

 

1 matę do jogi ( którą można złożyć )2 klocki
1 pasek
1 wałek
4 koce lub 2 pianki i 1 koc - do pozycji świecy
1 krzesło do jogi

 

Sprzęt można nabyć w sklepie internetowym: sklep.joga-joga.pl

Po opłaceniu uczestnictwa skontaktujemy się z Tobą :)

Otrzymasz dostęp do platformy ZOOM.

Uwaga! - Opłata za karnet na zajęcia jogi jest bezzwrotna. W przypadku niemożności uczestnictwa, rezygnacji lub innych wydarzeń losowych karnet można przepisać na inną osobę.

Kontakt do organizatorów:

redakcja@joga-joga.pl

tel. 534 923 923, 666 923 999

Opinie z poprzednich warsztatów z Jaki Nett

"Jaki Nett zachwyciła mnie siłą swojego spokoju, kompetencją i ... normalnością. Bez zbędnej egzaltacji podzieliła się swoją wiedzą, doświadczeniem z ogromną kulturą i nieudawanym zainteresowaniem problemami kobiet. Podziwiam jej sprawność fizyczną i również to, że potrafi powiedzieć, że na dzień dzisiejszy czegoś nie zrobi. Myślę, że Jaki żyje tu i teraz i nie tylko dla siebie..."
Monika Sanecka

"Warsztaty z Jaki Nett bardzo mi się podobały. Było to moje pierwsze z Nią zetknięcie i przyznam , że zauroczyła mnie swoją kobiecością i sposobem prowadzenia jogi. Jako nauczycielka jest w pełni profesjonalna. Lekcja wygięć do tyłu była dla mnie super. Uważam, że świetnie przygotowała w niej sekwencję asan. Poza tym odpowiadał mi spokojny sposób prowadzenia przez nią całego warsztatu.

Felt sense - metoda też bardzo ciekawa i dla nas kobiet niezwykle przydatna. Poprowadzona urokliwie, w stylu amerykańskim, widać, że wywodzi się z innej kultury.
A poza tym Jaki emanuje cudną kobiecością. Jest przepiękną wizytówką jogi."

Asia Błajet :)

"Fantastyczna okazja, aby zobaczyć jak inni podchodzą do jogi - myśmy w Polsce trochę za bardzo potraktowali jogę jako naukę - a Jaki Nett przypomniała, że joga to coś naturalnego, mówiła m.in. "Don’t get too intellectual, do it naturally"."Hania Szarpak

"Warsztaty z Jaki Nett - joga i życie z uśmiechem na ustach.
Na warsztat z Jaki Nett przyjechałam z dużą ciekawością i pewną dozą sceptycyzmu. Z prostego powodu - Jaki jest nauczycielką amerykańską, a jak doświadczyłam tego sama w podróży po USA i pracy w Kalifornii, Amerykanie są często bardzo powierzchowni, ślizgają się po powierzchni zjawisk rzadko dotykając prawdziwej głębi. A więc joga po amerykańsku? Czy to będzie dobre?
Jaki Nett rozwiała moje obawy już w ciągu pierwszych zajęć felt sense, a każda następna sesja jogi i felt sense tylko potwierdzała fakt, że jest to wspaniała nauczycielka, fachowiec w przedstawianym temacie, a jednocześnie niesamowicie pogodna i ciekawa osobowość.
Zajęcia felt sense, dotyczące tematów intymnych i dla wielu kobiet bardzo trudnych Jaki poprowadziła z niesamowitą otwartością - opowieści o jej własnych doświadczeniach z problemami kobiecymi połączone z wieloma sympatycznymi żartami sprawiły, że nikt nie wstydził się zadawania pytań i zgłaszania wątpliwości. Dzięki temu zajęcia nie były wykładem, ale żywym dialogiem, pięknym dialogiem na tematy, które w naszym katolickim kraju niestety często są tabu. Praktyczne przykłady na szkielecie o imieniu Czesław i uczestniczkach warsztatu świetnie obrazowały omawiane problemy.
Zajęcia jogi były przemyślane, dosyć intensywne i bardzo energetyzujące."

Ewa Strzemecka

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Organizatorzy Konwentu

Patronat medialny

Kontakt do organizatorów:

redakcja@joga-joga.pl

tel. 534 923 923, 666 923 999

 

 

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

ABC Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
ABC Jogi
ABC Jogi
Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
n
Asany - Pozycje jogi
Zapytaj eksperta
Wiktor Morgulec
joga dla początkujących

Nauczyciel jogi wg. metody B.K.S Iyegara w Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, w którym odbywają się codzienne zajęcia oraz weekendowe warsztaty jogi.

Partnerzy Portalu