Jaki Nett w Polsce - fotorelacja z Międzynarodowego Konwentu Jogi 2019
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Jaki Nett w Polsce - fotorelacja z Międzynarodowego Konwentu Jogi 2019

środa, 13 marca 2019

Redakcja

Za nami intensywny weekend jogowy ze wspaniałą nauczycielką z USA - Jaki Nett, wieloletnią uczennicą B.K.S. Iynegra, w stopniu nauczycielskim Senior I. Konwent zgromadził 250 entuzjastów jogi z całej Polski i z zagranicy. Dzięki wspaniałym, zaangażowanym uczestnikom Jaki Nett wyjechała zachwycona. Spotkała się z gorącym i serdecznym przyjęciem i przekazała uczestnikom ogromną dawkę praktycznej wiedzy. Przyjęła także zaproszenie na kolejny Konwent jogi w marcu 2020!

fot .7sensesphoto

Jaki Nett zachwyciła zgromadzonych joginów swoją wiedzą i sprawnością. Można śmiało o niej powiedzieć, że jest super dziewczyną z "dłuższym stażem", gdyż mimo swoich 75 lat, wszystkie asany wykonywała z młodzieńczą lekkością i wdziękiem. Promieniowała serdecznym uśmiechem i z cierpliwością i wielkim znawstwem dzieliła się swoją wiedzą zdobytą podczas wieloletnich kursów u B.K.S.Iyengara i Gity Iyengar i wieloletniego nauczania.

fot .7sensesphoto

Tuz przed rozpoczęciem Konwentu Jaki Nett udzieliła kilku wywiadów dla prasy i radia. Przedstawiciele mediów podkreślali, że jest osobą serdeczną i otwartą, chętnie dzieląca się swoim doświadczeniem i odpowiadającą szczerze - nawet na trudne osobiste pytania dotyczące wieku i schorzeń.

fot:joga-joga.pl

W wywiadzie udzielonym magazynowi "Joga" powiedziała:

"Praktykuję dla mojego starzejącego się ciała. Ale jestem także kolekcjonerką faktów anatomicznych i zdobyte fakty wykorzystuję do lepszego rozumienia asan i do uczenia ich. Z wiekiem staram się skoncentrować na możliwie najbardziej prawidłowych ruchach stawów podczas praktyki. Moja praktyka uwzględnia anatomiczne fakty układu mięśniowo-szkieletowego, który zarządza ruchem w asanach, tak by unikać kontuzji podczas praktyki i podczas uczenia."

Centralnym punktem Konwentu była prezentacja i nauka Metody Felt Sense, czyli Metody Głębokiego Odczuwania. Celem metody jest aktywizacja i wzmocnienie mięśni głębokich i pomoc w schorzeniachzwiązanych z nietrzymaniem moczu., które dotykają bardzo wiele kobiet. Jaki Nett bez skrepowania mówiła o tym, że ten problem dotknął ją osobiście po skomplikowanym zabiegu ginekologicznym, ale to własnie dzięki ćwiczeniom jogi, i odpowiednio dobranej kombinacji asan udało jej się powrócić do pełnego zdrowia i sprawności i pozbyć się uciążliwych dolegliwości.

fot .7sensesphoto

W wywiadzie w magazynie " Wysokie Obcasy" tak o tym mówiła:

" ....Problem nietrzymania moczu istnieje wszędzie tam, gdzie są kobiety, które rodziły - bo takie problemy występują często po porodzie. U mnie się pojawił wraz z włókniakami macicy. I proszę mi uwierzyć - zrobiłam wszystko, co miałam nadzieję, że zadziała: ćwiczyłam jogę, nie jadłam mięsa, chodziłam na refleksologię i przyjmowałam rozmaite farmakologiczne terapie eksperymentalne. Nic nie działało, może trochę ćwiczenia mięśni Kegla. Ale zrozumiałam wtedy, że kobiety nie rozumieją większości instrukcji z nagrań pokazujących, jak ćwiczyć te mięśnie, po prostu ich nie czują i nie wiedzą, gdzie one są! Myślą, że to mięśnie zwieraczy. Nie dziwię się, sama tak miałam......"

Płytę DVD z opisem metody i lekcjami jogi prowadzonymi przez Jaki Nett można kupićTUTAJ

"Kobiety powinny wiedzieć, że nie są w tym same. Powiedzmy fachowo - dysfunkcja mięśni przepony miedniczej to choroba, którą należy leczyć zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i anatomicznym. Ja opracowałam metodę Felt Sense będącą instrukcją funkcjonowania mięśni przepony miedniczej.

Uczę też takiej specjalnej pozycji, która pozwala poczuć mięśnie przepony miedniczej. To też ciekawe, że na tych zajęciach dużo się siedzi, żeby dobrze nauczyć się 12 kontaktów, które pomagają ściągać mięśnie dna miednicy. Są to mięśnie kurczliwe, które odpowiadają za trzymanie moczu i rozluźnianie pochwy. Trzeba wiedzieć, gdzie są, żeby się nauczyć nimi pracować".

fot .7sensesphoto

Jaki Nett poprowadziła także kilka 3 - godzinnych bloków ćwiczeń dla zaawansowanych, gdzie skupiała się prawidłowej pracy w asanach i przygotowaniu do prawidłowej praktyki własnej. Uczestnicy podkreślali wspaniałą postawę Jaki jako nauczyciela - pełnego humoru, cierpliwości i chęci dzielenia się wiedzą. Jaki zwracała szczególną uwagę na to, aby z szacunkiem podchodzić do własnego ciała i akceptować jego ograniczenia i trudności, słuchać uważnie wszystkich sygnałów, które ono nam wysyła. Uczyła jak efektywnie pracować z pomocami.

fot .7sensesphoto

Najmłodszą uczestniczką Międzynarodowego Konwentu Jogi była 10-letnia Tosia, która ćwiczy jogę z mama odkąd skończyła 3 lata. Jaki Nett chętnie ćwiczyła z Tosią, korygowała ją i była zachwycona wytrwałością i zaangażowaniem naszej najmłodszej uczestniczki.

fot .7sensesphoto

Na Konwencie byli obecni także wszyscy uczestnicy pierwszej edycji Kursu Nauczycielskiego Jogi Integralnej, którzy udział w Konwencie i spotkanie specjalne z Jaki Nett mają zaplanowane w ramach programu kursu.

fot. joga-joga.pl

fot: joga.joga.pl

Szczegóły dotyczące kolejnej edycji Kursu Nauczycielskiego Jogi IntegralnejTUTAJ

Mimo iż wiele osób woli praktykować jogę w bardziej kameralnych grupach, to nawet oni docenili jaką wspaniałą moc daje praktyka w tak dużym gronie i jak ogromną dawkę pozytywnej energii wyzwala tak duże wydarzenie. Dodatkowym atutem jest możliwość ciekawych spotkań i poznania nowych inspirujących ludzi.

Podczas Konwentu można było wziąć także udział w zajęciach z polskimi nauczycielami. Jogę dla początkujących poprowadził Wiktor Morgulec

fot .7sensesphoto

Zajęcia z jogi dla kręgosłupa poprowadził Janusz Dąbrowski, nauczyciel szkoły Joga Żoliborz i joga-joga.pl .

fot .7sensesphoto

Zajęcia z jogi funkcjonalnej poprowadził autor tej metody - Radek Rychlik, nauczyciel szkołyJoga Żoliborz i joga-joga.pl

fot .7sensesphoto

Podczas całego konwentu była z nami redaktor naczelna magazynu Hipoalergiczni Żaneta Geltz, która z wielką pasją dzieliła się z uczestnikami opracowanym przez siebie a dostępnym dla każdego programem poprawy jakości życia "10 kroków do zdrowia, szczęścia i równowagi- Odzyskujemy siłę"

Dziękujemy!

fot .7sensesphoto

Podziękowania kierujemy także do naszych patronów medialnych i zaprzyjaźnionych mediów - magazynu "Yoga & Ayurveda", magazynu "Joga", magazynu "Wysokie Obcasy", radia Chili Zet i Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Jaki Nett przyjęła zaproszenie na kolejny Konwent Jogi, który planujemy w marcu 2020.

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych - zaplanujcie przyjazd na Międzynarodowy Konwent Jogi 2020.

Zapraszamy!!!

fot. 7sensesphoto

fot. 7sensesphoto

fot. 7sensesphotoWyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

ABC Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi