Jak wybrać klocki do jogi?
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Jak wybrać klocki do jogi?

sobota, 20 sierpnia 2016

Klocki do jogi to jedno z częściej wykorzystywanych akcesoriów do jogi. Są przydatne zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Osobą początkującym mogą służyć za podpórkę wszędzie tam, gdzie wymagana jest większa elastyczność niż ta, którą na danym etapie dysponują. Osobom zaawansowanym umożliwiają pełniejsze wykorzystanie możliwości i większy komfort ćwiczenia.

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem?

Większość klocków ma podobne wymiary oscylujące wokół 21-23 cm długości, 11-12 cm szerokościi 6-7 cm wysokości. Rzadziej występują modele o większych wymiarach. Podstawowymicechami, na które należy zwracać uwagę przy wybieraniu klocka do jogi są - stabilnośći ciężar. Ponieważ klocek służy nam jako podparcie i przenosimy na niego część masy ciała,musi on stać stabilnie, dlatego powinien być wykonany z dużą precyzją, mieć równe ścianki,zachowujące miedzy sobą kąty proste. Jeżeli nie planujemy przenosić klocka zbyt często, albojeśli przenoszenie cięższego klocka nie stanowi dla nas problemu, powinniśmy wybierać klockicięższe, które zapewniają większą stabilność, jeśli jednak planujemy, że będziemy klocek częstoze sobą nosić, możemy wybrać któryś z lekkich modeli piankowych lub z korka, klocki takiez powodzeniem spełniają swoje role, ale wymagają ostrożniejszego wchodzenia w pozycje.

Rodzaje i zalety klocków do jogi

Klocki Drewniane

Klocki przeznaczone dla użytkowników indywidualnych oraz dla szkół jogi. Charakteryzująsię najwyższą trwałością i twardością, zapewniają doskonałą stabilność. Z uwagina stosunkowo dużą wagę, są mniej wygodne w transporcie od klocków piankowych.

Klocki Korkowe

Klocki korkowe przeznaczone głównie dla użytkowników indywidualnych. Najważniejszą zaletąklocków korkowych jest ich niewielka waga. Dzięki temu świetnie nadają się do przenoszenia,praktyki w plenerze i sesji wyjazdowych.

Klocki Piankowe

Klocki piankowe przeznaczone dla użytkowników indywidualnych a także dla szkół jogi. Niezwyklelekkie i komfortowe. Delikatna w dotyku pianka cechuje się dużą trwałością i twardością.Wygodne i łatwe w transporcie, idealne do sesji wyjazdowych.Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
n
Asany - Pozycje jogi
Zapytaj eksperta
Wiktor Morgulec
joga dla początkujących

Nauczyciel jogi wg. metody B.K.S Iyegara w Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, w którym odbywają się codzienne zajęcia oraz weekendowe warsztaty jogi.

Słowniczek
Kathakali

Kathakali - taniec pochodzi z południowej Indii - Kerali. Kathakali ma ponad 400 letnią tradycję, a nauka tej techniki trwa kilkanaście lat. Jego nazwa pochodzi od słów katha - historia i kali- gra. Spektakle przedstawiają historie bogów i herosów zaczerpnięte z hinduskich eposów: Mahabharaty i...

Szukaj haseł na literę:
Partnerzy Portalu