Jak wybrać poduszkę do medytacji?
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Jak wybrać poduszkę do medytacji?

piątek, 16 września 2016

Maty, poduszki medytacyjne czy wałki pomagają nam w zajęciu właściwej pozycji medytacyjnej z zachowaniem komfortu fizycznego, niezbędnego dla owocnej medytacji. By jednak spełnić to zadanie, poduszki do medytacji muszą być odpowiednio dobrane.

Nasze ciała nie są stworzone do długotrwałego pozostawania w jednej pozycji. W zetknięciu z twardą powierzchnią, np. podłogą - dostosowują się do jej kształtu, co powoduje przemieszczenia części ciała, sprawiając, że utrzymanie właściwej pozycji wymaga dużego wysiłku lub jest w ogóle niemożliwe. stabilna pozycja umożliwiająca skupienie się na aspektach wewnętrznych jest niezbędnym warunkiem udanej medytacji. Warto więc poświęcić trochę czasu na wybór właściwego dla nas ekwipunku, a najlepiej sprawdzić na żywo jaka poduszka jest dla nas najlepsza.

Na co zwrócić uwagę?

 W większości pozycji medytacyjnych, podstawowe znaczenie przy wyborze akcesoriów do medytacji ma poziom sprawności stawów skokowych, kolanowych i biodrowych osoby medytującej, i to właśnie do niego dostosowujemy podstawowy parametr poduszek medytacyjnych, czyli ich - wysokość. Ma ona zapewnić możliwość swobodnego, długotrwałego pozostawania w jednej pozycji.

W siadzie skrzyżnym (pozycja lotosu i pół-lotosu) stabilna podstawama decydujące znaczenie. Kręgosłup powinien być wyprostowany, kolana na tej samej wysokości co biodra i dobrze podparte dla zachowania stabilności. W tych pozycjach dobrzesprawdza się większość poduszek do medytacji.

W siadzie japońskim istotne jest by poduszkanie była zbyt szeroka, dobrze też jeśli umożliwia ustawienie w kilku położeniach, w zależnościjakiej wysokości podparcie jest nam potrzebne.

Poduszki z serii w kształcie półksiężyca, to rozwinięcie tradycyjnych poduszek, w którym powstałe wycięcie tworzy przestrzeń dla stóp - pozwala to na ścisłe dociśnięcie ich do ciała, bez konieczności siadania na krawędzi poduszki, co zwiększa stabilność pozycji.

Poduszki mogą być również używane w ustawieniu pionowym jako wsparcie dla osób medytujących w siadzie japońskim.

 

Poduszki do medytacji można wypróbować w sklepie stacjonarnym:

Joga Żoliborz,

ul. Rydygiera 19, lok. 1313, Warszawa

tel. 732 999 955

 

Zamówić on-line tutaj: PODUSZKI DO MEDYTACJI

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego:

 

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
sklep
Asany - Pozycje jogi
Zapytaj eksperta
Wiktor Morgulec
joga dla początkujących

Nauczyciel jogi wg. metody B.K.S Iyegara w Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, w którym odbywają się codzienne zajęcia oraz weekendowe warsztaty jogi.

Słowniczek
Sekwencje asan

Właściwa kolejność wykonywania asan podczas sesji odgrywa ważną role w osiąganiu maksymalnych korzyści z praktyki. Dzięki odpowiednio dobranej sekwencji asan możemy sięgnąć w głąb warstw skóry, mięśni i kości naszego ciała i odczuć kontakt z jego warstwą energetyczną na poziomie komórek. Niesie to za sobą...

Szukaj haseł na literę:
Partnerzy Portalu